Burtici fericite de septembrie-octombrie (41)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

nu demult am ajuns acasa
sunt franta si ma doare burta de mor
am internat-o intr-un final la victor babes la infectioase
oribil spital si asitenta de acolo imi zicea sa stau linistita ca nu au decat cazuri de varicela rubeola tbc si gripa
asta e
revin maine ca ma bag in pat
maine merg la lucru logic ( medicul meu de familie = sefa mea deci nici gand de concediu medical )

va multumesc ca va gnditi la mine
lutoniana

adela de alexia maria( 13.01.2007 )

19+ cu razvan - andrei

baietelul lui mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

foarte tare...

16 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

lutoniana, mortal bancul. mortal.

eu pentru vergeturi folosesc crema aceea speciala pentru vergeturi cu cocoa butter. se gaseste peste tot in superdrug are pe ambalaj un contur de femeie insarcinata. va spun numele un pik mai tarziu. eu dau si pe sani ca au crescut parca am silicoane.

cat depsre mancat, nu mananc mai mult decat inainte. acum ca au trecut si greturile, sunt ok, chiar cred ca am mai slabit un pik, doar ca am nevoie de o gustare pe la 10 dimineata ca altfel ma roade stomacul. nu cred ca mananc destule legume, iar carne nu prea intra. desi aseara a intrat un cheesburger de la Mac fantastic. iar eu urasc mancarea de la mac.

depsre intratul in concediu...as vrea sa fie cat mai tarziu. nu pentru ca ma innebunesc eu dupa stressul de la munca, dar pentru ca aici concediul de materna e prost platit. doar primele 6 saptamani primesc 90% din salariu, dupa aia e 400 de lire pe luna. deci cred ca ma voi duce pana in ultimele 3 saptamani. imi va fi cumplit. deja ma gandesc cu groaza la ziua de maine, la nebunia de acolo si la inferioritatea numerica in care suntem. dar niamnui nu-i pasa ca te simti coplesita si ca te lasa neuronii. colegii sunt super ok, dar stress-ul e mare. si am inceput sa nu ma inteleg cu seful. v-am spus ca a bagat din top ca nu-mi tine postul mai mult de 6 luni, desi legea scrie clar ca e obligat sa ma plateasca 12 luni. si nu pot sa interpretez ca vrea sa-mi forteze mana. ca in America legea e alta. am impresia ca sunt 2-3 luni dupa care trebuie sa te intorci obligat la munca. si crede ca-i merge si aici.

anyway, cred ca am raspuns la toate. ma duc la dus ca am fost la sala si m-am pus direct la computer cand am intrat in casa. bad, bad me:)

MangaGirl :-) 15+
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

MangaGirl nu te lua dupa el, vraja marii-n coltu'garii.....
Nu are voie sa nu te primeasca inapoi.
Probabil ca este doar o metoda foarte proasta de santaj emotional/psihic.



Cea mai fericita 18 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Adela iti doresc o noapte linistitå

Fetelor iarasi stau cu burta in sus..Am papat 3 cartofi mari la cuptor cu unt..Ce sa fac daca foamea e mare..Acum bebe danseaza in voie uneori se vede cum se ridica putin mai jos de buric ...


Si mie mi-a apårut venele alea si nu cred ca neapårat daca se vad iti apar si vergeturile..Ca de subtiat cu siguranta se subtiaza la toate gravidutzele dar nu neapårat sa apara si ''urataniile'' de vergeturi..


Iulika, cea mai fericitå19+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

La prima sarcina citeam pe forum ca fetele au linia neagra. Fuga la baie sa ma oglindesc, nimic. Mai trece 1 luna, iar verific, iar nimic. Renunt si anunt forumul ca eu n-am. Prin luna a 9-a ma intreaba o prietena daca o am, in timp ce eu raspund nu, sotul zice da. Nu stia ca e ceva normal si desi o vazuse de luni de zile, tacea ca sa nu ma sperie Mi-a ramas si nu-mi pasa, port costum de baie 1 piesa.
MangaGirl la americani se accepta sa-ti iei 6 saptamani concediu fara plata cand vrei tu, inainte sau dupa nastere. Nu primesti de nicaieri nici un ajutor in bani, nici de la firma, nici de la stat, de nicaieri. Apoi mamicile se intorc la lucru.
Stiu sigur ca cele mai privilegiate sunt cadrele didactice, lor li se pastreaza postul timp de 2 ani, timp in care bineinteles nu primesc nici un ban.
N-am inteles ce legatura vedea seful tau intre UK si USA. Comparatiile astea le-am intalnit si in RO, dar luate din context n-au nici o valoare. Sefii mei (lucram la Orange) comparau diverse situatii cu ce-ar fi facut americanii. Stateam si le inghiteam, de unde sa stiu eu cum ar fi facut americanii?! Acum stiu, ce debitau ei arau prostii de intimidat subalternii.
Nu pune la suflet, sigur de vina e si criza care i-a schimbat pe multi.

Diana 18 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Mi-a trecut frica de vergeturi dupa ce am vazut de nenumarate ori vergeturi la femeile de culoare. Stiti cat sunt de vizibile??? Din capatul holului. Asa ca ale mele, citeva, mici si acoperite de bikini sunt o nimica toata.

Diana 18 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Andraiulia, bine ai venit printre noi.
Emy, te intrebai daca dupa nastere, alaptare o sa ramana sanii la fel de mari. Ei bine, la mine dupa 1 an si 10 luni de alaptat sanii sunt la fel de mici ca si inainte.
Claucia, cum a fost la eco?
Doro, sanatate multa fetitei.
Adela, sanatatei mamei si sper sa gasesti pe cineva cu cine sa lasi fetita. Nu ai vreo vecina in care sa ia incredere?
Referitor la linia maronie. Eu nu am avut la prima sarcina si nu am avut nici buricul iesit in afara cum au de obicei femeile gravide.
Mai aveam ceva de spus dar nu mai tin minte ce. Daca-mi aduc aminte revin cu un mesaj.

13+ si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Hello fetele!
Am zis sa mai semnez si eu condica, sa nu ma dati disparuta!
Sunt bine, dar in ultimele zile (exceptand ziua de azi) am fost mai mult pe afara cu Andrei, si dimineata, si dupa amiaza pana pe la 7-8 seara. Asa ca mai rar cu forumul.
Adela si Lutoniana, sper sa treceti cu bine peste necazuri!
Ma tot gandesc la fetele cu probleme: Raluca, Ramona, Gugu, sper ca sunteti bine!
Eu pentru vergeturi cel mai bine m-am impacat cu uleiul de migdale, imi facea o piele super, dar imi pata rau pijamalele. A trebuit sa le arunc pe toate dupa ce am nascut, asa ca acum ma dau cu creme obisnuite, sper sa nu regret decizia si comoditatea.
Fetelor, voi ati folosit vreodata vopsea Henna? Mi s-a pus pata sa ma fac cu asa ceva si sa renunt la vopselele obisnuite, dar mi-e sa nu fac vreo prostie, sa nu prinda sau sa imi strice si mai mult parul. Ca cica nu se mai ia decat cu foarfeca!
Crisbebe, venele se vad pentru ca ti se intinde pielea, nu au legatura cu vergeturile! Mie mi se vad mai ales pe sani!



Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 18+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

VIk, eu salivez de cateva zile la vinetele tale la cuptor! Te rog eu mult, fa bine si da-ne si noua reteta!
Miha, daca e frumos afara, eu stau in parc pana tarziu, asa ca daca vrei sa ne vedem da-mi un telefon si stabilim o intalnire. Daca imi amintesc bine, maine ai termenul la proces! Iti tin pumnii stransi de tot!!!!! Sa intri sa ne spui ce ai facut si sa ne pui poze cu Mateiut!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 18+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput