Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(113)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Eu nu mai pot...a venit sotu aseara cu un buchet imens de flori, printre care si 3 crini. I-am pus la bucatarie caci mi-era lene sa le desfac din ambalaj. Acum am spalat niste vase si m-a palit un miros de la crini de-mi vine sa lesin. Mi s-a facut f rau. Imi vine sa arunc florile pe geam

Olga 37+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Feteleeeee! Am avut o revelatie! Am dat drumul la radio azi (n-am mai facut-o demult) si am auzit ca maine sunt Floriile. Revelatie: Duminica viitoare e Pastele!

Kiar daca vom ramane singuri in Bucuresti, Ii multumesc lui Dumnezeu ca vom petrece Pastele in familie. Din 2007, de cand toti cei din "vechea" mea familie (de copil) s-au stins unul cate unul, sarbatorile de Paste si de Craciun au fost un pic triste... Acum suntem noi o familie... eu... motanul meu drag si pisicutza noastra scumpa...

Astea sunt "lacrimile de lauzie"?....

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa
Anul acesta Iepurashul n-a adus cel mai pretios cadou


Denisamada este foarte frumoasa revelatia ta De acum incolo sarbatorile o sa fie mult mai frumoase. Spor la vopsit oua

Olga 37+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Mesaj de la Shasa "Se pare ca tot fals este fiindca am luat un no spa si s-au mai rarit. Tot incerc sa dorm. Te rog anunta tu fetele cand poti. Pup"

Incapatanat bebe Petru, nici ziua de azi nu-l inspira. dar ziua nu e gata inca.
Shasa

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Offf Shasa!!! Noi suntem aici daca e ceva...

Ayla inca nu ati iesit la plimbare?

Olga 37+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

dragoana? e la mine in brate, se face ca adoarme si cind vreau s-o las jos pune sirena in functiune luana nu se chitaie asa, nu?

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose


E, nu Eu il am si pe Clau calare pe noi, si ne canta ceva din desenele animate "fasolee, cine vrea fasolee?"

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!


loool, e tare clau :) "cine vrea fasoooleeeee??!!" - nu va speriati, cint si eu cu el

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20

SHASHA

















Gigelica - Mami Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul colicios) - 1 saptamana






wow, gigelica, ce morcovel frumoooosss!!!!
shasa, dormi?!! :)

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Joanna, imi pare rau ca aveti probleme... Dar vreau sa te intreb daca te mai prind...cum definesti tu scaunele usor diareice? Noi facem caca asa, ca o smintina subtire, cu ff putini grunji (despre care mi se spusese initial ca e musai sa apara in scaunele copiilor alaptati, in alte parti am citit ca si consistenta asta de smintina subtire e normala..). Pediatrul ne-a zis sa facem totusi o coprocultura, dar asta pt ca a auzit-o cum urla de la colici ultima oara cind a fost la noi. Dupa episodul de urlete a apucat sa o vada si ce multumita maninca si cu cita pofta,si a vazut si cit a luat in greutate si s-a mai inmuiat, a zis ca probabil nu e nici o problema...dar daca tot apucase sa ne recomande analiza, am zis sa o facem...

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui
Cineva care ma intelege!

He, he, dar cine are si bucurie la patrat?
Fetelor, am tot amanat sa va spun, pana nu am certitudinea, dar cred ca in curand Clau va fi legal al meu.



felicitari!
Citat:

Am impresia ca cineva imi urmareste postarile, ca se afla lucruri care numai de aici pot fi citite, nu vreau sa fiu paranoica de asta am si evitat sa spun.


asta e foarte posibil, ca doar nu e greu, pina si ginecologul lui Niko ne citeste

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Dupa ce papa, Clau primeste "premiu". Are un sertar in bucatarie unde se tin "premiile" , si isi alege ce doreste ca desert, ca de fapt premiul in asta consta, o ciocolata, un ursulet de ciocolata, un hippo de la kinder, etc. Azi i-am zis ca primeste prajitura daca papa tot. Eu mi-am luat shake la Mc. I-a spus ca nu are voie inghetata azi. Asa ca s-a uitat la mine cum imi savuram shake-ul si zice "nu poftesc la sucul tau de inghetata mami" dar ii curgeau balutele. El papa inghetata de la 7 luni si cand rupea un picut cu vorbitul, nu zicea multe cuvinte dar "vleau atze" stia sa spuna.

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Tufetele, voi ati citit aici?
Despre nastere-before and after
Despre bebelushi

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!

Mergi la inceput