Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(113)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Neata!!!

LA MULTI ANI GHIOCEILOR DE ASTAZI!!!!! SA CRESTETI FRUMOS!!!!!

HAI Shasa In acest capitol sigur nasti!!!!


Chatonel as face pereche azi cu Shasa, da a vb sotu cu al lui baiat si vad ca se inteleg f bine....l-a convins sa mai stea pe-aici. Nu stiu ce o sa ma fac cu ei

Ayla, Clau oricum este al tau. Doar tie iti spune mami, si tie iti spune ca te iubeste. Restul sunt maruntisuri...Dar oricum, FELICITARI

Olga 37+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Intru doar putiiin..
Florinela,
iarta-ma ca iar ma bag peste tine cu sfaturi si pareri...dar stii cum e, nu e musai sa le si asculti.
Pitica mea a stat si 3 zile fara sa faca caca si nu a patit nimic. Burtica o doare la fel de tare si imediat dupa ce a facut, si dupa 2 zile de la ultimul caca... asa ca eu zic sa nu mai pui supozitor cu glicerina, mai ales nu de 2 ori pe zi. Este normal la copiii alaptati sa faca si o data la citeva zile (mai ales dupa primele saptamini de viata). Constipatia nu se diagnosticheaza dupa cit de rar face caca si dupa consistenta materiilor fecale; cit sint moi, nici bebe nu e constipat.
Eu i-am pus de 2 ori supozitor cu glicerina, cind tot asa eram panicata ca avea mai mult de 48 de ore fara scaun. Mi-a fost mila de ea ce crampe i-a dat, si mai mult decit atit, in scaun a facut si mucus, ceea ce nu a aparut pina atunci si nici de atunci incoace...mucusul asta e semn de iritatie a intestinului, de altfel asa si actioneaza glicerina asta... si am zis ca nu e cazul sa ii produc la virsta asta iritatii, si-asa vai de capul ei cu colici. Daca ti se pare ca face prea putin caca, dr meu mi-a recomandat inainte de masa citiva ml de ceai de tei indulcit, am citit ca ceaiul de musetel ar functiona f bine contra constipatiei... dar ti-am spus, nu conteaza cit sint de dese scaunele, ci mai degraba ce consistenta au.

Si inceteaza sa-ti faci o vina din tot ce se intimpla..asta e, ai facut mastita, acu tre s-o repari nu sa te invinovatesti ca iei antibiotic. Stiu ca e greu singura, dar n-o sa tina la nesfirsit situatia asta, bebe creste repede si i se schimba si programul si comportamentul.

Cu cezariana: si pe mine ma inteapa uneori cite ceva in zona aia, nu neaparat avind legatura cu efortul. E normal, traumatismul e mare in zona, se refac inclusiv conexiuni nervoase intrerupte (am inceput sa simt cite ceva pe linga cicatrice, ceea ce la inceput nu se intimpla). Eu zic ca nu e motiv de ingrijorare.

Nu tiu daca in Bucuresti exista, eu am facut de mai multe ori diverse preparate farmacetice la farmaciile Semis - asta daca nu ai rezolvat cu glicerina boraxata.

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Stiu, Olga, si la fel simt si eu, si el. Nu vreau sa spun prostii, dar daca Alex patea ce era mai rau, legal nu aveam prea multe drepturi. Dar tot nu cedam, luptam pt el pana in panzele albe. Problema este ca am cerut acest lucru inainte de iminenta mea de avort, si Alex nici nu a vrut sa auda, apoi dupa iminenta de avort, am crezut ca e ca o pedeapsa sa gandesc asa, si am lasat inchis subiectul. Insa in timpul cat Alex a fost in spital, a avut timp si motiv de gandire. Este mult de spus, evit sa spun public. Dar vreau sa fie si legal, pt linistea noastra si pt binele copilului. Am sa ii multumesc toata viata mamei lui naturale, pt ca i-a dat viata, si acum, daca ramane decisa sa colaboreze, sa fie legal acolo unde stie copilul ca este familia lui, si mama lui, pe care o iubeste.

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Offf, chiar nu mai e nimeni pe-aici?

Olga 37+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Am intrat la timp sa sa scot niste agitate pentru shasa!



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa
Anul acesta Iepurashul n-a adus cel mai pretios cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Stiu, Olga, si la fel simt si eu, si el. Nu vreau sa spun prostii, dar daca Alex patea ce era mai rau, legal nu aveam prea multe drepturi. Dar tot nu cedam, luptam pt el pana in panzele albe. Problema este ca am cerut acest lucru inainte de iminenta mea de avort, si Alex nici nu a vrut sa auda, apoi dupa iminenta de avort, am crezut ca e ca o pedeapsa sa gandesc asa, si am lasat inchis subiectul. Insa in timpul cat Alex a fost in spital, a avut timp si motiv de gandire. Este mult de spus, evit sa spun public. Dar vreau sa fie si legal, pt linistea noastra si pt binele copilului. Am sa ii multumesc toata viata mamei lui naturale, pt ca i-a dat viata, si acum, daca ramane decisa sa colaboreze, sa fie legal acolo unde stie copilul ca este familia lui, si mama lui, pe care o iubeste.

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!




Olga 37+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Ziua buna tuyfete!
intru sa nu ma uitati!
Felicitari noilor mamici , refacere usoara, bb sanatosi, papaciosi si cumniti!!!
Sasha scot si io o agitata
Gigilica imi place ca inca scoti morcovu, ce faci mami..da un semn pe tel cand ai vreme si poate ma lasa berbecutu sa vorbim un pic.
Multi pupici la toate gravidutele, ,mamicile si bebei.
Simina mazarica, lasa-o mai moale cu cucratenia...ne-ai uitat de tot soro??? nu mai dai nici un semn.
Ayla felicitari..sa iti creasca mare copii,mamica fericita de copii neplangaciosi...multi pt printesa Luana
Eu ce sa va zic sunt epuizata, am avut niste zile groaznice si se pare ca nu s-au terminat.
Copilul meu plange tot timpu si se strange indiferent ce ii fac..nu doarme nu mananca, plange in brate ,la baie, cand il schimb, nopate zi...are scaun un pic diareic...prin urmare la 2 saptamani de viata deja vizitam spitalele.
A vrut medicu sa ne mai tina ,dar am refuzat ca imi era frica sa nu ia si altceva,oricum nu ii face nimic pana marti cand vin rezultaetele la analize...spuneti o rugaciune pt noi cand aveti timp sa nu fie nimic..ci doar toane de a lui.
Sper ca ma intelegeti de ce nu intru mai des..oricum ma gandesc la voi zilnic...
multi
Ps AM MAI PUS NISTE POZE PE PAGINA LUI..

40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Of Joanna imi pare asa rau ca te confrunti cu atatea probleme, si are si Darius asa mari probleme cu burtica. Ma rog la Doamne-Doamne sa nu fie nimic grav, si sa treaca odata peste perioada asta cu colici si dureri de burtica.
Este asa frumos, are o barbita de mor de dragul lui.

Noi ne pregatim de plecare la plimbare, ca daca incepem de acuma, ne ia vreo ora pana reusim sa iesim.

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Joanna sanatate multa lui bebe, iar tie putere si nervi de otel iti doresc

Olga 37+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Feteleeeee! Am avut o revelatie! Am dat drumul la radio azi (n-am mai facut-o demult) si am auzit ca maine sunt Floriile. Revelatie: Duminica viitoare e Pastele!

Kiar daca vom ramane singuri in Bucuresti, Ii multumesc lui Dumnezeu ca vom petrece Pastele in familie. Din 2007, de cand toti cei din "vechea" mea familie (de copil) s-au stins unul cate unul, sarbatorile de Paste si de Craciun au fost un pic triste... Acum suntem noi o familie... eu... motanul meu drag si pisicutza noastra scumpa...

Astea sunt "lacrimile de lauzie"?....

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa
Anul acesta Iepurashul n-a adus cel mai pretios cadou

Mergi la inceput