Emma a plecat... |Condoleante|

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Zboara suflet mic spre lumina dulce si sfanta a lui Iisus , spre mangaierea si ocrotirea Maicutei Domnului ...

Hristos a inviat !



"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

nu am reusit sa scriu pina acum nici un mesaj de condoleante...cuvintele mi s-au parut fara rost si desi de departe, am tinut enorm la acest copil atat de puternic.

e ziua Sfintei Invieri, o zi de tihna in familie si as vrea din suflet sa gasesc ceva ce sa ofere alinare acestei familii.stiu ca nu voi reusi dar lucrul minunat de care trebuie sa te agheti, Aida, este pe langa amintirea Emmei, viata care creste in tine!
nu pot sa ma mint ca inteleg ce simti, sper sa nu stiu niciodata profunzimea durerii dar iti doresc din inima sa mergi mai de parte si , intr-o zi sa zambesti.e o adiere de optimism care vreau sa o insuflu...e o incercare timida...

mii de mamica incercata, ai o lume alaturi de tine sa te sustina!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo5979 spune:

Carrie a spus atat de frumos tot ce am vrut eu sa spun, incat nu reiau. Cuvintele sunt totdeauna de prisos, iar suferinta care e in sufletul unui parinte ce supravietuieste copilului, e dincolo de imaginatie si vreo posibila descriere.
Ne dorim cu atata ardoare copii, noi mamele avem privilegiul deosebit de a ne bucura de prima confirmare a testului de sarcina pozitiv, traim in alta dimensiune cand simtim prima miscare in burtica, invatam inca din viata intrauterina a copilului nostru sa il cunostem, sa stim ce ii place si ce nu...putem sa ii ghicim din personalitate.
Saptamanile de sarcina trec uluitor de repede, burta tot creste si se apropie momentul unei intalniri de gradul 3. Noi, tatal si mama, fata in fata cu o minune. Un copil. Suprema minune si poate singura realizare notabila a omului pe Pamant. O alta viata. O picatura din nectarul zeilor nemuritori ajunge in sufletul nostru, al parintilor. Pentru ca ne privim copii cu o "foame" cumplita, avida sa cuprinda cat mai multe amanunte, detalii, culoarea schimbatoare a firului de par in lumina, nuanta ochilor, conturul buzelor, forma urechiuselor, degetele de poveste, talpici de o infinita delicatete, o piele fara de cusur… un nasuc mic si parca pictat. Cautam in trasaturile noastre, ale bunicilor, ale rudelor asemanari. Bineinteles ca seamana si in neam, dar copilul nostru este UNIC prin frumusete si istetime, ca doar este al nostru.
O mie de ganduri si sperante ne napadesc in fiecare zi. Ne putem imagina viitorul, prima plimbare, prima vacanta impreuna, primele sarbatori… dar nimeni, nimeni nu ne pregateste pentru o despartire, nimeni nu ne avertizeaza cum va fi si ce va fi pe urma.
Stiu doar ca Dumnezeu e mare si suficient de bun pentru a darui minuni fiecarui om, sub diverse forme. Iar Emma a reusit sa fie o minune nu doar pentru parintii ei, minunea Emma a reusit sa atinga atatia oameni si atatea vieti. Alti ochi decat cei ai parintilor au plans, voci straine s-au rugat la unison, inimi pline de speranta nu au vrut sa cedeze in fata gandului rau, iar prin toate astea, minunea Emma inca traieste si ne bucura pe fiecare cu ochii ei mari si frumosi, cu zambetul ei de copil curat.
O imbratisare de la o mama pentru o alta mama ce poarta acum in pantec minunea vietii, o lacrima pentru o familie indoliata si rugaciunea sufletelor noastre pentru Emma.


Leeloo
Lacra a lui Damian (13 octombrie 2008)

http://community.webshots.com/album/570749187xRZWvi?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bretonica spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

Dragelor va multumim pentru toate gandurile bune , va multumim pentru sprijin si pentru tot ce ati facut pentru noi

Noi suntem ... nu stiu cum sa zic , nu ne putem dezmetici e absolut coplesitor Nu am crezut niciodata ca poate fi atat de greu. De fapt nu este greu , este ... Dar daca pentru noi este asa oare cum este pentru Emma? Asa as vrea sa o aud o caut peste tot si nu este , nu o gasesc si nu o aud niciunde. Oare ea ne cauta? Ii este frica singura? Oare unde este?

Oriunde ma uit astept sa o gasesc pe ea , orice zgomot aud astept sa vina de la ea ... si realizez ca nu se va mai intampla asta niciodata si doareeee
Nu pierdusem nimic in viata asta , iar acum am pierdut ce am avut mai de pret.
Nu am avut nici o putere. Sper ca m-a iertat ca nu am reusit sa gasesc tratamentul care sa o vindece. Era atat de puternica , avea atat de multa speranta si accepta orice tratament ii dadeam si avea o asa mare pofta de viata ... si eu am dat gres

Dragoste , te iubim cum nu am mai iubit pe nimeni! Vei ramane in sufletele noastre atat cat vom trai si daca dincolo de moarte mai este ceva sper ca ne vom reintalni. Iarta-ne dragoste!


Va multumim ca atit fost atata timp langa noi si ca ne-ati dat putere si va rugam sa ne scuzati ca finalul a fost atat de tragic

Suntem cu inimile frante! Te iubim dragoste! Mergi linistita spre lumina si sa ai somnul lin! Te iubim

Aida ... 16+
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"


.....aidutz scump HRISTOS A INVIAT..itzi doresc multa multa liniste sufleteasca,ma gindesc mereu la voi,si ma rog ca dumnezeu sa-ti mai aline din durerile sufletesti...pling alaturi de tine,si nu te mai invinovati de nimic,AI INCERCAT IMPOSIBILU..EMMA este alaturide tine in fiecare moment,si sunt sigura ca nu ar fi deloc fericita sa te vada asa de trista,incearca sa fii cit mai tare,ea te priveste de sus,din bratele Domnului.. SUNTEM ALATURI DE TINE SCUMPA NOASTRA..VA DORESC UN PASTE CIT MAI LINISTIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brotacel03 spune:

Aida, Dummezeu sa va intareasca. Si pe Ema s-o primeasca in Imparatia Lui. S-o ocroteasca, asa cum ati facut voi pe acest Pamant.
Ai sa vezi ca vei incepe s-o visezi, si-ti vor fi dragi noptile pentru ca ea va veni la tine. Ma rog pentru asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camisilvia spune:

Aida, n-am putut sa vorbesc doua ore .Din nefericire iti inteleg si-ti impartasesc durerea .Am trait si trebuie sa o fac toata viata cu sufletul incarcat de remuscari pentru neputinta de-ami salva fiul . Nu exista pe lume durere mai mare decat pierderea unui copil.Dumnezeu sa va intareasca in aceasta cumplita incercare. poate cea mai cumplita din cate ni se pot intampla.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chimere spune:

Aida, nu te mai invinovati pentru ceva ce n-a stat in puterile tale... Inca nu s-a gasit leac la boala asta pacatoasa, si daca mai sunt forme de cancer care se vindeca pana la urma, ce a avut Emma a fost unul din tipurile cele mai periculoase si mai agresive. Medicina inca nu i-a gasit un raspuns. Dar tu, Aida, si voi ca familie ati incercat tot ce era omeneste posibil, si mai mult decat atat. Emma a rezistat mai mult decat media de timp pe care o rezista copiii afectati de asa ceva, si asta pentru ca a fost puternica, si curajoasa, si optimista, si pentru ca a avut o mamica asa ca tine, care sa rastoarne muntii pentru ea. Si i-ati daruit un an frumos, plin de dragoste si bucurii. Esti o mama extraordinara, si Kissy stie asta acolo unde e si a stiut-o tot timpul. Copilasul care o sa vina este extrem de norocos ca o sa te aiba pe tine ca mama!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Condoleante familiei si Dumnezeu sa odihneasca ingerasul Emma in pace.
Ce se mai poate spune...?

Cumplit de dureros. Cuvintele sunt de prisos in fata acestei imense suferinte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emag spune:

Aida,

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, stralucesti si in inima mea!

Ziana - povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Citat:
citat din mesajul lui bretonica

[quote]citat din mesajul lui aidaciolac

Dragelor va multumim pentru toate gandurile bune , va multumim pentru sprijin si pentru tot ce ati facut pentru noi

Noi suntem ... nu stiu cum sa zic , nu ne putem dezmetici e absolut coplesitor Nu am crezut niciodata ca poate fi atat de greu. De fapt nu este greu , este ... Dar daca pentru noi este asa oare cum este pentru Emma? Asa as vrea sa o aud o caut peste tot si nu este , nu o gasesc si nu o aud niciunde. Oare ea ne cauta? Ii este frica singura? Oare unde este?

Oriunde ma uit astept sa o gasesc pe ea , orice zgomot aud astept sa vina de la ea ... si realizez ca nu se va mai intampla asta niciodata si doareeee
Nu pierdusem nimic in viata asta , iar acum am pierdut ce am avut mai de pret.
Nu am avut nici o putere. Sper ca m-a iertat ca nu am reusit sa gasesc tratamentul care sa o vindece. Era atat de puternica , avea atat de multa speranta si accepta orice tratament ii dadeam si avea o asa mare pofta de viata ... si eu am dat gres

Dragoste , te iubim cum nu am mai iubit pe nimeni! Vei ramane in sufletele noastre atat cat vom trai si daca dincolo de moarte mai este ceva sper ca ne vom reintalni. Iarta-ne dragoste!


Va multumim ca atit fost atata timp langa noi si ca ne-ati dat putere si va rugam sa ne scuzati ca finalul a fost atat de tragic

Suntem cu inimile frante! Te iubim dragoste! Mergi linistita spre lumina si sa ai somnul lin! Te iubim

Aida ... 16+
Poze cu noi
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"


Aiaia, Aida! Cata jale!!! Draga mami cu inima spulberata nici un cuvant nu poate cuprinde disperarea voastra...ma doare sufletul atat de tare cand ma gandesc la voi. Stai si plangi si te odihneste visand la Emma, povestindu-i samburiciului din burtica "Legenda unui licurici"...eu voi transmite mai departe aceasta poveste de iubire si ea va fi ascultata si va fi o pilda pentru multi...te imbratisez cu mult drag!

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput