Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Emma a plecat... |Condoleante|

(16 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 51
Alexa Ioana
Alexa Ioana

2335 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Alexa Ioana un Mesaj Privat  Reply with Quote
aida... in afara de "suntem si vom fi mereu cu sufletul langa voi", chiar nu stiu ce as putea spune... te pup cu mare drag, mama frumoasa !

(noroc cu marius si doris, ca se pricep la cuvinte )

mami de brotac rocker

Mergi la inceput

simonacip

6149 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite simonacip un Mesaj Privat  Reply with Quote
Aida, draga de tine, cred ca asta e perioada cea mai grea,cea mai dificila, in care o cauti peste tot si constientizezi ..., linistea asta care s-a asternut la voi acum e cea mai dureroasa..DAr Marius spunea foarte frumos, lasa apa sa curga, roaga-te la DUmnezeu sa-ti dea putere si ai sa vezi ca vei reusi sa te linistesti si tu pentru simburelul din burtica.Multa Puteresi te imbratisez cu drag.

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

MONTAJ
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"
Mergi la inceput
sirimie
sirimie

8324 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui sirimie  Trimite mesaj yahoo luisirimie Adauga semn de carte la raspuns Trimite sirimie un Mesaj Privat  Reply with Quote
Aida, nu esti tu de vina pentru ca Emma a fost bolnava sau pentru ca a facut recadere de doua ori sau pentru ca nu ai gasit tratamentul. Tu ai facut tot ce ti-a stat in putere pentru ea, esti foarte puternica si Emma a stiut tot timpul asta. Eu te admir foarte mult si imi pare foarte rau de suferinta ei si a voastra.

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Donati 2% din impozit pentru Andei

Fundatia EUROMANIA, CUI 12947122, Bd-ul Ion Mihalache, Nr. 327, Bloc 12, Sc. D, Etj. 4, Ap. 114, Bucuresti,
Cont: RO89 RNCB 0086 0046 6770 0002, BCR Sucursala Grivita

Editat de - sirimie on 15/04/2009 20:24:21
Mergi la inceput
roxanal
roxanal

1511 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiroxanal Adauga semn de carte la raspuns Trimite roxanal un Mesaj Privat  Reply with Quote
Emma, pui mic, Dumnezeu sa te odihneasca in pace, iar tie, Aida, Dumnezeu sa-ti poata oferii intelegerea, ptr ca uitarea sau altceva nu va venii niciodata..si nici nu trebuie
Emma va ramane mereu in suftelele voastre, ca o minune care s-a dus prea curand intr-o alta lume.
suntem cu gandul aproape de voi

tati si printesele : http://thumb0.webshots.net/t/57/557/3/38/46/2943338460092654700KuUueE_th.jpg
nasterea Ioanei Teodora : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=87474
Mergi la inceput
sanziana27
sanziana27

1262 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luisanziana27 Adauga semn de carte la raspuns Trimite sanziana27 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Partir c’est mourir un peu, iar o plecare ca a Emmei cum sa nu doara?
Si doare cumplit, dar timpul estompeaza, lasa in suflet iubirea imensa pentru niste oameni minunati care au facut parte din viata noastra pentru un timp!
Sa fiti puternici si sa credem ca undeva in alta lume, mai buna decat aceasta, ne vom reintalni cu cei dragi, pleacati prea devreme de langa noi!
pentru O MAMA minunata, Aida!

Mamica fericita de boboci de toamna:
Dragos Mihai (26 septembrie 2006) si David Gabriel (8 octombrie 2008)
Dragos Mihai - povestea iubirii noastre mici
David Gabriel - povestea celui de-al 2 lea nazdravan
Jurnalul celor doua minuni din viata mea
poze noi cu David
Mergi la inceput
eunice78
eunice78

1876 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite eunice78 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am fost plecata 4 zile..cand am revenit am deschis DC si am vazut poza ... Cuvintele sunt de prisos..nu stiu ce as putea spune ca sa te alin, Aida.Pe tine sau pe sotzul tau sau pe Buni..
Sper doar ca Emma e fericita acolo unde e ea acum.
Sincere condoleantze!

tuturor celor care s-au implicat si care se vor implica in continuare..
Mergi la inceput
necsuta
necsuta

19 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Condoleante!
Mergi la inceput

membru veteran szivarvany

23966 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite szivarvany un Mesaj Privat  Reply with Quote
Aidule,
TU ai facut mai mult decat am fi facut poate noi toate la un loc. TU ai facut licuriciul sa zambeasca in fiecare zi. Si sa nu crezi vreo clipa ca are ce sa-ti reproseze. Stie cat o iubesti si o vei iubi mereu, orice s-ar intampla.
Doamne, cat as vrea sa-ti iau din durere, dar daca noi o plangem de aici, cum sa nu plangi tu. Chiar daca ea acum e bine, e sus alaturi de ceilalti ingerasi nevinovati si inocenti, ne lipseste si ne va lipsi, tu cum sa nu o cauti prin fiecare colt al casei ...
Iti doresc multa putere sa mergi mai departe.

Va iubim mult, Aida, sa nu uiti asta.

Cum sa nu ne lipseasca acest chip de inger, sunt atat de trista, e atat de frumoasa.

Daria & felina fioroasa
GIULIA(2004 08 16)

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Editat de - szivarvany on 14/04/2009 11:57:01
Mergi la inceput
Ramo2007
Ramo2007

2422 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Ramo2007 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dumnezeu sa te odihneasca in pace pui mic si drag!
Condoleante parintilor....eu plang de fiecare data cand deschid forumul si vad poza, imi inchipui ce e in sufletul vostru.Emma stie ca ati iubit-o mult si ca o iubiti in continuare.Ea va vegheaza de acolo de sus si are grija de voi si de samburelul vostru!

Ramo mami fericita de Sara Maria

02.12.2008

http://community.webshots.com/user/Ramona198080

Mergi la inceput

Rufus

9327 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Rufus un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

Nu am avut nici o putere. Sper ca m-a iertat ca nu am reusit sa gasesc tratamentul care sa o vindece. Era atat de puternica , avea atat de multa speranta si accepta orice tratament ii dadeam si avea o asa mare pofta de viata ... si eu am dat gres

Mi-a fost imposibil sa intervin pana acum...alaturi de sincere condoleante, vreau sa spun ca fata voastra a stiut foarte clar ce ati facut pentru ea...de aia accepta orice tratament, a avut incredere in voi. De altfel, sunt sigur ca nu ar vrea sa va mai chinuiti...in sufletul vostru, veti fi impreuna pentru totdeauna. Aveti incredere in ea, asa cum a avut ea in voi.
Si Dumnezeu sa va aibe pe toti in paza...

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor Surpriza 2008

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Mergi la inceput
Pag. din 51 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com