Emma a plecat... |Condoleante|

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Aida, nu te mai acuza ca nu ai gasit tratamentul potrivit pt Emma.......toti stim ca ai incercat orice ca sa o salvezi. Sunt sigura ca si ea stie asta.

Am iubit-o noi, niste necunoscutzi..........cum sa nu o fi iubit-o voi, parintzii ei? Incearca si nu te mai incarca cu aceste ginduri, caci nu-tzi fac bine nici tzie si nici simburelului! Emma sigur a stiu cit ai iubit-o si, de acolo de sus - dintr-o lume mult mai buna pt ea, o lume fara durere, fara suferintza, .o lume unde doar va ride si se va juca.........- ea va va veghea mereu!

Te pup si-mi pare rau ca, distanta a fost asa de mare si, doar cu sufletul am putut fi alaturi de voi! Ai mare grija acum de tine si de simburel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Aida, Emma traieste in noi toti!!!! Va fi mereu aici...si o vei auzi din nou, cand va trece un pic durerea...si vei fi singura, impacata in starea dintre vis si somn...

Sinzi , Radu si David psihologul
varsta David
www.flickr.com/photos/11552209@N04/" target="_blank">



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

aida, nu te cunosc personal insa te-am admirat mereu cand te citeam. imi imaginam cat de greu iti este si ce puternica esti. acum plang alaturi de tine, asa cum o fac sute de oameni aici pe forum. va doresc multa putere si ai grija de samburelul din burtica.
Emma, odihneste-te in pace, ingeras micut.

philip
32weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Aida, Emma a avut cea mai buna mamica din lume, nu te mai invinovati pentru ceva ce nu a stat in puterile tale omenesti. Iubirea pe care i-ai daruit-o e mai presus de orice cuvinte si sint sigura ca ochisorii ei frumosi nu ti-au reprosat nimic. Nu ai dat gres cu nimic, mama curajoasa si puternica!
Cuvintele tale sint coplesitoare si ar trebui sa fi de piatra sa nu plingi in fata unei astfel de dureri. Aida, nu ne cunoastem, nu ne-am vazut, dar ma plec in fata ta si a frumusetii tale ca om si ca MAMA. Nu stiu cuvinte care sa ajute ca durerea sa treaca mai usor si daca mie imi plinge sufletul, cita durere poate fi in sufletele voastre? Trebuie sa mai fie ceva, undeva si sa nu se termine totul aici, ar fi prea trista si inutila toata lupta asta...
Ai grija de tine si de puiul ce urmeaza sa vina pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Aida, incearca sa te linistesti si mai ales sa nu te invinovatesti. Emma stia ca ati iubit-o si o iubiti mai presus de orice. Si ca ati fi facut orice sa o salvati. Ati fost cei mai buni parinti pentru Emma, si la fel veti fi si pentru samburelul ce va veni. Aveti grija de voi.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Aida, lasa apa sa curga la vale. Acesta este rostul apei. Nu pune baraj in calea vartejului. Ai sa vezi ca pe masura ce va trece timpul apa va fi din ce in ce mai lina. Du-te la cimitir oridecate ori vei simti nevoia. Ai sa vezi ca este multa liniste acolo. Stai si trageti sufletul. Lasa-l sa respire. Si nu uita sa aprinzi o lumanare atunci cand locul timpul si momentul iti va fi in cale. Nu uita ca Emma este intr-o lume infinit mai buna decat cea in care ne aflam acum. Mai rau este de noi decat de ea deci sa nu-ti para rau. Doar dorul e ce ne taie sufletul uneori. Insa va fi momentul cand fiecare dintre noi vom pasi mai departe si nu va trebui sa ne fie frica. Frica este a acestei lumi. Dincolo nu este decat doar si numai doar iubire calda. Acum te intreb ce ai gandit in clipa in care ai vazut-o pentru prima data? Ce dragoste infinita te-a putut cuprinde in acea clipa? Aceeasi dragoste o vei purta vesnic cu tine. Este destinul oricarui parinte, este destinul oricarei mame. Cate nopti nu ai dormit? Zeci, sute, mii?
Cate clipe ai stat sa numeri respiratia propriului tau copil? Zeci, sute, mii? Aceasta esti tu, aceasta este orice mama de copil. Puterea ta este ceea ce te duce si te va duce intotdeauna mai departe. Este puterea mamei. Intoarce-ti gandul la mama ta. Gandeste-te la ea. Este aceeasi Aida. Si mama ta iti insufla putere. La fel ai facut si tu pentru Emma. Ai dus-o atat cat drumul a fost sa fie. Acum deocamdata se desparte. Deocamdata. Ai rabdare. Ca de fiecare data va trebui din nou sa ai rabdare. Ne vom auzi la anul. Ai sa vezi ca soarele este luminos si cald si primavara va inflori din nou si din nou.
Lasa Aida apa sa curga la vale. E cel mai bun sfat pe care pot sa il dau acum. Capul sus!

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefaniya spune:

Condoleante si Dumnezeu s-o odihneasca pe micuta!
Offf,e greu sa-ti gasesti cuvintele,e greu sa intelegi cu adevarat durerea mamei,te simti frustrat,simti ca s-a facut o mare nedreptate,dar probabil ca Marius are dreptate,s-a dus intr-o lume infinit mai buna.
Sper sa reusiti sa treceti peste aceasta grea incercare!
Plec capul in fata ta Aida,esti un om extraordinar!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Aida, lasa apa sa curga la vale. Acesta este rostul apei. Nu pune baraj in calea vartejului. Ai sa vezi ca pe masura ce va trece timpul apa va fi din ce in ce mai lina. Du-te la cimitir oridecate ori vei simti nevoia. Ai sa vezi ca este multa liniste acolo. Stai si trageti sufletul. Lasa-l sa respire. Si nu uita sa aprinzi o lumanare atunci cand locul timpul si momentul iti va fi in cale. Nu uita ca Emma este intr-o lume infinit mai buna decat cea in care ne aflam acum. Mai rau este de noi decat de ea deci sa nu-ti para rau. Doar dorul e ce ne taie sufletul uneori. Insa va fi momentul cand fiecare dintre noi vom pasi mai departe si nu va trebui sa ne fie frica. Frica este a acestei lumi. Dincolo nu este decat doar si numai doar iubire calda. Acum te intreb ce ai gandit in clipa in care ai vazut-o pentru prima data? Ce dragoste infinita te-a putut cuprinde in acea clipa? Aceeasi dragoste o vei purta vesnic cu tine. Este destinul oricarui parinte, este destinul oricarei mame. Cate nopti nu ai dormit? Zeci, sute, mii?
Cate clipe ai stat sa numeri respiratia propriului tau copil? Zeci, sute, mii? Aceasta esti tu, aceasta este orice mama de copil. Puterea ta este ceea ce te duce si te va duce intotdeauna mai departe. Este puterea mamei. Intoarce-ti gandul la mama ta. Gandeste-te la ea. Este aceeasi Aida. Si mama ta iti insufla putere. La fel ai facut si tu pentru Emma. Ai dus-o atat cat drumul a fost sa fie. Acum deocamdata se desparte. Deocamdata. Ai rabdare. Ca de fiecare data va trebui din nou sa ai rabdare. Ne vom auzi la anul. Ai sa vezi ca soarele este luminos si cald si primavara va inflori din nou si din nou.
Lasa Aida apa sa curga la vale. E cel mai bun sfat pe care pot sa il dau acum. Capul sus!

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa


Esti incredibil OMULE BUN!



Mie mi-ai alinat a nu stiu cata oara sufletul...

Aida, scumpa mea, nu o mai cauta, pentru ca Emma este in tot si in toate...in jurul tau, langa tine...langa voi!
In inimile noastre, in vantul cald, in floarea de cires...
Iar noaptea este steaua care licareste cel mai intens...
ii este bine...si alearga...si se poate plimba, pentru ca stii cat si-a dorit...
Si nu-i este frica in Imparatia cerurilor!
Caci Domnul este cu ea!
Iar tu...sa nu uiti ca esti cea mai minunata mama din lume...

Nu stiu ce sa-ti scriu, sau ce sa-ti spun, dar sunt langa tine si te iubesc nespus!




BLOG DC-Impreuna Timisoara


Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Aida, lasa apa sa curga la vale. Acesta este rostul apei. Nu pune baraj in calea vartejului. Ai sa vezi ca pe masura ce va trece timpul apa va fi din ce in ce mai lina. Du-te la cimitir oridecate ori vei simti nevoia. Ai sa vezi ca este multa liniste acolo. Stai si trageti sufletul. Lasa-l sa respire. Si nu uita sa aprinzi o lumanare atunci cand locul timpul si momentul iti va fi in cale. Nu uita ca Emma este intr-o lume infinit mai buna decat cea in care ne aflam acum. Mai rau este de noi decat de ea deci sa nu-ti para rau. Doar dorul e ce ne taie sufletul uneori. Insa va fi momentul cand fiecare dintre noi vom pasi mai departe si nu va trebui sa ne fie frica. Frica este a acestei lumi. Dincolo nu este decat doar si numai doar iubire calda. Acum te intreb ce ai gandit in clipa in care ai vazut-o pentru prima data? Ce dragoste infinita te-a putut cuprinde in acea clipa? Aceeasi dragoste o vei purta vesnic cu tine. Este destinul oricarui parinte, este destinul oricarei mame. Cate nopti nu ai dormit? Zeci, sute, mii?
Cate clipe ai stat sa numeri respiratia propriului tau copil? Zeci, sute, mii? Aceasta esti tu, aceasta este orice mama de copil. Puterea ta este ceea ce te duce si te va duce intotdeauna mai departe. Este puterea mamei. Intoarce-ti gandul la mama ta. Gandeste-te la ea. Este aceeasi Aida. Si mama ta iti insufla putere. La fel ai facut si tu pentru Emma. Ai dus-o atat cat drumul a fost sa fie. Acum deocamdata se desparte. Deocamdata. Ai rabdare. Ca de fiecare data va trebui din nou sa ai rabdare. Ne vom auzi la anul. Ai sa vezi ca soarele este luminos si cald si primavara va inflori din nou si din nou.
Lasa Aida apa sa curga la vale. E cel mai bun sfat pe care pot sa il dau acum. Capul sus!

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa


Doamne Marius....este cel mai frumos lucru pe care l-am citit vreodata......Aida, asculta-l....are atat de multa dreptate! Multa putere iti doresc

Oana siCati mica (1 an si 7 luni)

CATI POZE NOI

"Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume."

Mergi la inceput
Mergi la inceput