Emma a plecat... |Condoleante|

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Dormi in pace pui mic.
Sincere condoleante familiei.



"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Sincere condoleante!!
Ma doare sufletul!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emag spune:

Am citit fara sa pot scrie un cuvant, vreodata, povestea Emmei, lupta ei. N-am fost in stare sa scriu... dintr-un fel de... smerenie. Mi se parea ca orice cuvant pe care l-as scrie ar fi prea mic pentru o lupta asa de mare, pentru o durere asa de mare.

Azi am cunoscut-o pe Aida. Am strans-o in brate azi pe Aida... cu mare drag, MARE RESPECT..., cu recunostinta pentru faptul ca pot strange in brate un om asa de frumos, asa de frumos!!! O MAMA asa de frumoasa!

O mama frumoasa, care a luptat atat de mult pentru puiul ei... veghea, alaturi de o bunica tanara si la fel de frumoasa, somnul puiutului Emma.
Cata durere!

Marturisesc ca azi am pacatuit. Azi, langa ele, in fata durerii lor, purtata cu atata demnitate, cu atata putere, gandurile mele au urlat catre Cer.
Iarta-ma Doamne, Dumnezeul meu, dar sunt prea mica sa inteleg de ce sunt posibile dureri asa de mari.
Doamne, lumineaza zborul sufletului mare, plecat dintr-un trup mic si atat de chinuit. Tine-o in bratele Tale pe micuta Emma.

I-am soptit Aidei azi sa fie puternica, cum a fost si pana acum...
Mi-a raspuns atat de frumos!!! A spus "VOI IMI DATI PUTERE".
Voi insemnand "nebunele ei" de pe Desprecopii. Ce suflet mare, ce om frumos!!!
Eu nu meritam niste cuvinte asa de frumoase,de aceea am vrut sa vi le impartasesc voua.
Nu meritam pentru ca n-am fost decat cu gandul si rugaciunea langa ea pana azi(si mult prea putin, trebuia sa o fi facut mai des, mai mult... ma simt asa de vinovata!), nu si cu fapta sau cuvantul.

Emma...Zbor lin, spre si in Lumina Domnului.
Aida... nu exista durere mai mare ca durerea ta... Alinare, alinare sufletului tau lovit sa aduca Dumnezeu.

Multumesc Emma, multumesc Aida. Sufletul meu nu mai e la fel dupa ce v-am cunoscut. Viata mea, lumea intreaga arata altfel.







Ziana - povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Mi-e greu sa ma adun, am sperat ca majoritatea de aici, ca va fi bine, ca minunea se va implini pentru Aida si familia lor. E greu de acceptat dar am incredere ca acum somnul printesei e linistit. Misiunea ta,Emma, pe pamant s-a implinit, ai semanat iubire pe unde ai trecut si pentru asta nu pot decat sa-ti multumesc.
ochisorii inchisi si zambetul strengaresc care a ramas acolo impotriva tuturor celo intamplate.Somn usor, printesa frumoasa, somn usor, Emma noastra.

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)
"La liberté est le droit de faire ce que les lois permettent"
de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris
Mozart
www.youtube.com/watch?v=XrA2ooglvGc&feature=related" target="_blank">Evangeline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Sa te aiba in grija Doamne.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Acum nu demult am ajuns acasa de la Aida si Emma Un ingeras printre ingerasi...dormea linistita,imbracata in rochitzuca ei alba cu floricele rosii cu posetutza langa ea.........ooooofffff ca nu exista durere mai mare pe lumea asta decat pierderea copilului tau

Dormi in pace suflet mic si drag! Vegeaza pe mama,tata si fratiorul tau ca au maaaaare nevoie!


PENTRU TINE LICURICI!






Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Dormi in pace inger mic!!! Sincere condoleante

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Sincere condoleante!

Dumnezeu sa te aiba in grija pui mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Sincere condoleante pentru Emma! Dormi in pace ingeras!

"Marea taina a existentei noastre nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" Dostoievski
baietii mei
my album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Dormi in pace suflet bland!
Doamne, da-le putere parintilor sa poata trece peste aceasta durere imensa...

Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008

Mergi la inceput