Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(112)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gessy spune:

Citat:
citat din mesajul lui florinela79

Am cautat de am inebunit o farmacie cu laborator, care sa-mi prepare glicerina boraxata cu stamicin, le-am luat la rand, pret de 5 statii de autobuz pe jos, de pe o parte pe alta a bulevardului.
Sper ca nu am patit ceva..doamne Fereste,...ma inteapa intr-un loc operatia..poate ca am fortat nota, sper sa treaca, pentru ca eu am avut o opertie ok si m-am recuperat bine, deja nu se mai vede la mine.

Florinela
parerea mea este sa iti suni ginecologol sa vb cu el. Am o prietena care a nascut acum 8 luni, parca, si care mi-a spus ca si ea la efort mai simte cate o intepatura intr-un punct al operatiei, dupa atata timp.
eu zic ca este de la efort.
si sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gessy

Citat:
citat din mesajul lui florinela79

Am cautat de am inebunit o farmacie cu laborator, care sa-mi prepare glicerina boraxata cu stamicin, le-am luat la rand, pret de 5 statii de autobuz pe jos, de pe o parte pe alta a bulevardului.
Sper ca nu am patit ceva..doamne Fereste,...ma inteapa intr-un loc operatia..poate ca am fortat nota, sper sa treaca, pentru ca eu am avut o opertie ok si m-am recuperat bine, deja nu se mai vede la mine.

Florinela
parerea mea este sa iti suni ginecologol sa vb cu el. Am o prietena care a nascut acum 8 luni, parca, si care mi-a spus ca si ea la efort mai simte cate o intepatura intr-un punct al operatiei, dupa atata timp.
eu zic ca este de la efort.
si sanatate

38+


As suna dar a plecat in Grecia de Paste, rezuidentul se intoarce sapt viitoare din concediu, cand ma si vede pe 17 sa-mi faca si injectia contraceptiva.

Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

salutare fetelor!

felicitari alina pt printesica si carla pt ghiocel.

ayla, eu nu pot beneficia de zambetul din aceasta dimineata frumoasa al luanei banuiesc. imi cere o parola si eu n-o stiu.

azi implinim o lunita.n-am rezistat tentatiei si am aruncat-o pe pisicuta pe cantar. avem 3855. am iesit cu 3050 din maternitate pe 13.

fetelor, eu cand va aud cat lapte avti voi, ma crucesc.
ayla, si eu am luat galactogil in maternitate, dar nu iese decat cu picatura.
m-ai facut sa rad cand am citit ca-ti curgea pe picioare.
la mine iese un pic, pauza multa, iar un pic......
si cu toate astea, aseara am depistat la sanul drept, la baza lui in partea dinspre axila, o galma, cat o nuca, durros.este si azi acolo, doare la atingere, nu stiu ce-o fi.
am sunat dr-ta din galati si mi-a zis sa merg la chirurgie.

am sa pun varza rece si comprese cu gheata.
eu nu ma mulg dupa ce suge bb, ca la mine nu da laptele pe-afara. abia iese cate p pic, si mul cu mana si cu pompa. cred ca bb trage mai bine, dar ea adoarme f repede la san.

mai e cineva in sit asta?

aris, la mine dupa 2 sapt era alb-bejulie, acum uneori e bejulie si uneori am si mici scurgeri de sange, dar in cant f mici.

florinela, si noi am avut afta, dar am dat cu glicerina boraxata.mi-an fost mila de bb, ca o cinuiam cu degetelul, oricum nu i-am dat toata gura. mai puneam glicerina si pe san. acum a trecut.
ne-a tinut vreo 5 zile.


http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl

pozici noi cu pisicuta mea frumoasa

fosta , acum mamica tare fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Voi simtiti bucuria sarbatorilor Pascale, a primaverii, a oolelor rosii (pregateam cu drag si migala in fiecare an diverse culori si pictam), gratarul si iesitul la padure.
Acum nu simt nimic nu vad nimic, afara nu-mi place, ies obligat pentru copil, in rest nu as pleca din casa si din pattt, nu-mi place sa vad oameni si mai putin sa vorbesc cu ei, nu mai zambesc si nu mai stiu sa rad...sunt o stearsa si o acra retasa.

Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gessy spune:

Citat:
citat din mesajul lui florinela79

Voi simtiti bucuria sarbatorilor Pascale, a primaverii, a oolelor rosii (pregateam cu drag si migala in fiecare an diverse culori si pictam), gratarul si iesitul la padure.
Acum nu simt nimic nu vad nimic, afara nu-mi place, ies obligat pentru copil, in rest nu as pleca din casa si din pattt, nu-mi place sa vad oameni si mai putin sa vorbesc cu ei, nu mai zambesc si nu mai stiu sa rad...sunt o stearsa si o acra retasa.

Florinela
nu te recunosc, tu care erai numai un zambet si buna dispozitie.

Ori e astenia de primavara, ori depesia post partum... eu zic sa incerci sa vezi partea frumoasa a lucrurilor si sa fii cea mai fericita mamica ...... nu uita ca esti binecuvantata ca ai un bebe.... si trece, promiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Salutare!!!

Felicitari Alina si Carla!!!

Bubulina mult curaj pt maine!!!

HAI Shasa

Astazi si maine stau cumintica in pat, caci nu prea am voie sa nasc , desi taaaaare as vrea.

Va !!!

Olga 37+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui florinela79

Voi simtiti bucuria sarbatorilor Pascale, a primaverii, a oolelor rosii (pregateam cu drag si migala in fiecare an diverse culori si pictam), gratarul si iesitul la padure.
Acum nu simt nimic nu vad nimic, afara nu-mi place, ies obligat pentru copil, in rest nu as pleca din casa si din pattt, nu-mi place sa vad oameni si mai putin sa vorbesc cu ei, nu mai zambesc si nu mai stiu sa rad...sunt o stearsa si o acra retasa.

Florinela


Pai ce-i cu atata pesimism FLORINELA!!! Lasa ca va trece ea si starea asta. Te poti linisti daca iti spun ca este totusi normala? Sper sa te ajute daca afli ca nu esti singura care a trecut sau trece prin asa ceva.E u am "fost acolo" la prima nastere si stiu cum este. Dar va veni curand ziua cand te vei acomoda cu bebe, cand va avea un program care sa nu te chiauneasca in asa hal ca acum. Ai sa vezi atunci ca iti vine sa zbori de fericire. Nu sunt doar vorbe, dar ceva asa de minunat cum este un bebe presupune uneori si caderi din astea in depresie la inceput. Tu sti foarte bine cat a fost de greu pana a-ti obtinut sarcina. Mai ai inca putina rabdare si ai sa vezi ca a meritat toate eforturile. Te va rasplati peste masura. Stiu ca este usor sa vorbesti dar eu nu incerc deloc sa te ametesc, iti vorbesc din experienta si stiu cam cum trebuie sa te siti tu acum. Probabil ca nu 'te incalzeste' cu nimic sa auzi ca va fi bine....si le poti considera doar vorbe, dar ai sa vezi cate dreptate imi vei da cand lucrurile vor intra in normal. Hai capul sus.......

FlorinTeodorPetru - 39+

2 ZILE PANA LA DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Ayla acum am vazut poza cu bolofosica si mai si zambeste

Bravo Luana!!!

Olga 37+ David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

mihaela - la multi ani! ce frumos a crescut pisicutza ta, bravo ei! vrea sa se faca repede mare sa alerge prin casa. merci pt info, acum am reverificat si parca au incept si la mine sa se deschida la culoare...ca de obicei, cand intru eu in panica se si rezolva problema.
eu il cantaresc pe al meu o data la doua trei zile, vad ca ia cam 35grame/zi, deci sunt multumita.

florinela - ei, asta chiar nu e bine...miroase a depresie. ia vezi tu ce poti face. poate nishte pantaloni noi, sau o bluza.incearca sa te imbraci frumos si sa te machezi zilnic chiar daca nu te vede nimeni. la mine functioneaza. un anticearcan bun care acopera orele nedormite de sub ochi face toti banii.

eu am motiv de sarbatoare....am intrat intr-o pereche de blugi vechi e adevarat ca sunt elastici si sunt cam sugrumata in ei, dar daca stau doar in picioare si imi tzin respiratia nu stie nimeni



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26



eu am motiv de sarbatoare....am intrat intr-o pereche de blugi vechi e adevarat ca sunt elastici si sunt cam sugrumata in ei, dar daca stau doar in picioare si imi tzin respiratia nu stie nimeni







Hai ca asta mi-a placut.....dar stiu cat de mult ajuta la psihic! Sunt sigura ca la vara vei intra fara probleme in hainele tale normale

FlorinTeodorPetru - 39+

2 ZILE PANA LA DPN

Mergi la inceput