Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(112)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ups...ametita mai sunt

felicitari Alina!!!! sa va traisca minunea mult ashteptata!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla28 spune:

Dragele mele,

Pe data de 23 martie , ora 17:30, a venit pe lume Alexandru - Raul, 3400 gr, 54 cm, scor Apgar 9/10, nastere naturala.

Le doresc sanatate tuturor si o nastere usoara celor care inca nu au nascut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla28

Dragele mele,

Pe data de 23 martie , ora 17:30, a venit pe lume Alexandru - Raul, 3400 gr, 54 cm, scor Apgar 9/10, nastere naturala.

Le doresc sanatate tuturor si o nastere usoara celor care inca nu au nascut!

"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadata cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Buechner)

Felicitari, Carla! Bun venit bebe Alexandru Raul!

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Pisik, multumesc pentru lamuriri! Sa inteleg ca daca pitica mea nu a vomat niciodata pina acum si foarte foarte rar mai regurgiteaza asa, cit o lingurita de lapte odata cu rigiitul (daca o pun in pat si mai are de tras cite un rigiit maaare), pot sa exclud sindromul asta? Sincer mi-ar fi tare greu sa ma apuc sa umblu la medici sa solicit eu investigatii peste investigatii...

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

aris,
pe mine m-au disperat lohiile, si asta dupa cezariana la care teoretic te curata mai bine... deci eu de pe la 15-20 de zile am inceput sa le am galbui, insa pina acum 2 zile (cam 35 zile dupa nastere) am mai avut intermitent si scurgeri rozalii sau rosietice sau rosii de-a binelea, dar in cantitate mica. la aprox 3 saptamini dupa cezariana, intr-o noapte, am avut o singerare mai puternica, asa ca la o menstruatie, ma si speriasem....dar dr mi-a zis ca e normal. acum astept cu infinita nerabdare scurgerea celor 40 de zile de post (mai am vreo 5) ca acusi facem anul de cind n-am mai... intelegi tu. Mie mi-a recomandat "interdictie" de 40 de zile...

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

A nascut Alina!
"Am nascut o printesa frumoasa si dulce. 39week, 3270 gr, ora 10:30"

Am vorbit cu ea, este bine, si am auzit-o pe bebelina, are un glascior!

Felicitari, Alina!
Bun venit Natalia!

Monica sotie si mama fericita

E primavara, e lumina, e caldura, e zambet, e iubire, e VIATA!




ALINA
NATALIA


FlorinTeodorBB3 - Petru - 39+

2 ZILE PANA LA DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Of ARIS nu am eu norocul sa raman la spital sa nasc asa repede. Sunt acasa si astept inca momentul.......

FlorinTeodorBB3 - Petru - 39+

2 ZILE PANA LA DPN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

pisigri - merci mult pt raspuns. astia pe net spun ca doar vreo 5 zile trebuie sa fie roshii dupa care sa devina roz
uite ca eu nu am intrebat cat avem interdictie, dar in ritmul asta cred ca prindem cele 6 saptamani cand trebuie sa merg la control. oricum eu inca mai simt taietura atunci cand ating zona...nu stiu cand o sa ma simt si eu ca noua in zona respectiva.

shasa - si eu care speram. hai poate Petru vrea sa fie punctual ca piticul meu si ashteapta dpn-ul



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

aris,
pe mine m-au disperat lohiile, si asta dupa cezariana la care teoretic te curata mai bine... deci eu de pe la 15-20 de zile am inceput sa le am galbui, insa pina acum 2 zile (cam 35 zile dupa nastere) am mai avut intermitent si scurgeri rozalii sau rosietice sau rosii de-a binelea, dar in cantitate mica. la aprox 3 saptamini dupa cezariana, intr-o noapte, am avut o singerare mai puternica, asa ca la o menstruatie, ma si speriasem....dar dr mi-a zis ca e normal. acum astept cu infinita nerabdare scurgerea celor 40 de zile de post (mai am vreo 5) ca acusi facem anul de cind n-am mai... intelegi tu. Mie mi-a recomandat "interdictie" de 40 de zile...

if you can't say something nice, then don't say nothing at all
http://pisigri.blogspot.com/


Aris si la mine la fel desi am cezariana....si luni fac 4 sapt de la nastere, devenisera alb-galbui, ieri am mers exagerat de mult pe jos si acum sunt rozalii, mi-e cam teama ca ma inteapa operatia..intr-un punct.

Florinela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Am cautat de am inebunit o farmacie cu laborator, care sa-mi prepare glicerina boraxata cu stamicin, le-am luat la rand, pret de 5 statii de autobuz pe jos, de pe o parte pe alta a bulevardului.
Sper ca nu am patit ceva..doamne Fereste,...ma inteapa intr-un loc operatia..poate ca am fortat nota, sper sa treaca, pentru ca eu am avut o opertie ok si m-am recuperat bine, deja nu se mai vede la mine.

Florinela

Mergi la inceput