Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (318)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna ziua si de la noi.
Bee, pe dr. mea o cheama Madi Mogos. E foarte frumoasa, foarte desteapta si al naibii de buna ca doctor gineco, desi eu am o prejudecata legata de ginecologii femei ... Am avut cateva "aventuri" (ca sa zic asa), dar dr. Mogos face exceptie. Ce fac copiii? Multumim de aprecierile pt. Razvan.

Razvan doarme, bine merci, i s-a reluat si tranzitul intestinal, dupa enteroviroza o luase saracul invers, pe constipatie, asa cum se intampla de la antidiareice.
Azi am fost intr-o scurta plimbare, l-am vizitat pe Bunicul care a venit de la spital.
Cam atat, poate mai apar dupa amiaza, acum merg la odihna.

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


La noi e soare si frumos...de dim. am facut piata si pe-afara.
am terminat si eu felurile de mancare, acum astept sa se trezeasca piticul sa iesim din nou.
Probabil din cauza ca m-am necajit tare ieri, nici azi nu sunt prea bine...misca bb si loveste la greu...foarte jos. Azi noapte m-am trezit si ma rugam sa se opreasca. Imi venea sa sun dr. azi. Oricum luni sun sa vad ce tratament imi da pt. stafilococul ala....dar tare jos simt sarcina asta...si parca am asa o presiune jos....
Cristina am primit PM-ul, weekendul asta nu, dar luni ma execut.
Bee pai eu am dpn-ul initial 23 iulie, dupa eco...20 iulie, suntem chiar la limita, si cum Marco a venit mai repede cu 6 zile, totul e posibil. As vrea eu sa fie leu, dar frica mi-e ca va fi un racusor.
Te cred si eu ca vor copiii afara...lasa ca e fain la curte. Cu alergatul dupa ei e mai greu....o simt pe pielea mea.
Bb3 ce face? cum esti? ai grija de tine.
Silvia au plecat musafirii? Super ca faci miel si de pastele catolicilor. eu nu as face defel daca am fi acasa, nu-mi place.
S-a rasfatat Alain cu neamurile prin preajma.
Cosmi harnicuto. plimbare placuta, sau alergare placuta.

va si eu, weekend placut sa aveti.
fericit si fie ca Inviarea Domnului sa va lumineze sufletul!!
(pt. cele care sarbatoresc maine)

_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Buna dimineata,
M-am trezit la 6.30, mi-e o ciuda de numa ca obisnuita sa ma trezesc devreme si in weekend sunt f. matinala.
D-zeu s-o odihneasca pe Emma, parintilor sa le dea alinare. E ingrozitor ce durere pot avea in suflet.
Cosmi urata patanie ati avut, bine ca s-a terminat cu bine, la fel si Danaene, sper sa fi trecut pericolul, sa ne spui cum mai e Roxana.
Si eu sunt ingrozita de loviturile la cap, mai ales de cand si l-a spart.
Bumbita felicitari, sa fie ce va doriti voi, adica fetita mai ales ca-n cazul asta a promis si Giova ca mai face unul. Giova esti total cum suferi, gandeste-te ce bine-i va fi lui Marco cu fratior, o sa se joace mai mult impreuna, o sa mearga la fotbal etc. Eu sincer ma gandesc ca daca as face un bebe, mai ales ca deja ar fi o diferenta de vreo 4 ani mai bine ar fi sa fie acelasi sex.
Noi ne chinuim cu pampersul. Copilul asta al meu nu vrea sa faca la Wc-u, olita, ii e frica, Doamne am incercat in toate felurile, se abtine de numa si cu pisu pana nu mai poate si face pana la urma pe el, nu pot sa inteleg de ce. Imi spune ca face, intelege te miri ce , imi pune intrebari de genul, ce e gerul? ce e gheata? ce e aia naveta spatiala? ce inseamna teribil? si nu vrea sa faca la olita.Nu stiu ce sa mai facv, orice sugestie e binevenita.
Maraki cum a gasit Robert, familia, Bucurestiul?
Silvia si eu ma gandesc deja la miel, Alain cred ca e tare fericit ca a avut rudele pe langa el.
Ioana de Bistrita, tb. sa-ti las nr. meu de tel, altadata cand mai treci prin Apahida sa vii la o cafea. Curajoasa soferita, eu imi tot propun sa merg la ore si aman.
O intrebare mi-a scapat mie oare dar nu inteleg de ce nu mai scrie Bianca. Bianca intra si mai zine ce-ti fac copilasii, ce mancaruri bune ai gatit.
Sarbatori fericite tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Miha ms de intrebare Robert spune ca este urat Bucurestiul iar cand l-am intrebat daca s.a schimbat ceva, a spus ca nu. S-a obisnuit el cu Munchen, tot spunea ca nu este verdeata in Bucuresti dar hai sa nu exagereze! I-am spus ca Dr. Taberei intotdeauna a avut, mai are si acum Daca fac poze intr-o zi aici la mine la bloc( vazut de sus ) ai sa intelegi cum este Munchen-ul...pliiiin de verdeata
Roxana spune ca s.a schimbat mult Robert, ca lua in brate si pupa pe tot prietenii, mie mi se pare normal sa aiba reactia asta din moment ce nu a mai fost in Ro de 2 ani si 4 luni. A trecut repede saptamana, vinerea viitoare deja pleaca spre Germania.

Bianca hai incoa`


Paste fericit catolicilor

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

La multi ani Bee Sa fii sanatoasa si sa ai multe bucurii si realizari in toate planurile
La multi ani Flori, americanca noastra Multa sanatate, impliniri si bucurii alaturi de cei dragi Sper sa va vina si bb 2
La multi ani tuturor celor care poarta nume de floare

Astazi am fost libera dar de maine...la muuuuncaaa desi sant inchise toate magazinele si maine, la noi se lucreaza. A primit Angelo pachetul din Grecia, un pantalon subtire gen blug( este pe gustul meu )o camasuta frumoasa eleganta si lambada adica lumarica pt Paste care avea aplicata un trenulet cu vagoane care are fiecare cate o cifra pana la 5. Angelo mi-a cerut trenuletul aseara asa ca l.am dezlipit Oricum nu mergem la inviere pt ca el de la ora 21.00 deja este obosit si vrea sa doarma, eu lucrez de Paste asa ca.....pas si anul asta.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Miha si al meu fuge de olita si toaleta In fiecare dimineata se scoala uscat si face in cada, sta in picioare pe marginea cazii tinut de mine. vad ca trec 4-5 ore si tot uscat ramane, bineinteles ca face tot la cada Mi-a spus ca face kk intr-o zi, l-am dus repede la toaleta ca el are colac cu scarita speciale pt copii, a luat-o la fuga si au urmat 2 zile de constipatie Cred ca solutia ar fi sa-i arat in dropuri cum fac alti copilasi la toaleta sau olita, trebuie in final sa faca si ai nostri Fetelor pls filmati-va copiii cum fac treburile ca sa avem si noi exemple Pe Razvan de Astery i l-am aratat lui Angelo dar as fi vrut sa fie si asezat pe olita ca sa fie concret exemplul.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:


Buna seara si de la mine...dupa o absenta de vreo saptamana cred..in care am avut multe de rezolvat...dintre care cel mai important lucru e ca am terminat lurarea de licenta si am lasat-o la prof sa o citeasca. Mai am de lucrat putin la concluzii (vroia ceva statistica si analiza) in rest pare ok.
V-am citit in acest timp dar nu am avut chef de scris.
M-am bucurat mult ca Bumbita noastra e . Sper sa vina un bebe asa cum va doriti voi...adica . Si daca e ...cu atat mai bine, va face echipa buna cu Sebi si Edy.
Giova, am vazut pozele de la intalneala...ati fost o trupa sanatoasa
Irina...ziceai ca Marian nu va fi acasa in weekend...am vazut la stiri bataia de la meci...sper ca nu ea si Marian pe acolo..si daca da sper ca e bine si nu a patit nimic.
Maraki uite-ma ca am aparut .. inseamna ca nu i-a fost foarte dor lui Robert de Bucuresti daca il gaseste urat dupa atata timp....sau poate ca e chiar urat .
Miha multumesc de intrebare sunt bine si aici...am fost fara chef de scris. Imi pare rau de fazacu olita...nu stiu cum sa te sfatuiesc si ce sa zic...eu l-am dezvatat pe Dani de facut in pampers dandu-i chiloti..mai facea si pe el, mai cerea si olita si s-a invatat. L-am certat uneori cand facea pe el si a mai primit si cateva palmute la fundulet, l-am mai lasat sa stea si putin ud si s-a invatat pana la urma. Nu dispera si incearca si tu solutia cu chilotii...ma gandesc ca nu ii place sa stea ud si poate....Nu mai stiu la cine ce sa spun, asta am tinut minte.

Despre noi...vineri am iesit in parc la weekend (strandul unde mergem noi vara) cu prietenii nostrii si fnul, Sandra a ramas in parc la noi cu prietenele. Dupa ce s-au jucat copiii cat s-au jucat am mers pe o terasa la un suc si am mancat si pizza. S-a facut deja pra 20 si Sandra a venit din parc, m-a sunat sa ma intrebe unde sunt...eu i-am spus ca pe terasa la un suc (nu am pomenit de pizza) si a vrut sa vina si ea cu bicicleta cica...si sunt vreo 6 km...Si i-am spus ca nu si a ramas ca isi pune sa manance ca ii e foame. Cand ajungem acasa in jur de ora 21 si ceva Dani primul lucru cand a intrat in casa a informat-o pe Sandra ca am fost la weekend si ca am mancat pizza. A facut Sandra mea o fata saraca...si atunci vad ca usa la bucatarie era inchisa. Atunci ea pune mana pe usa si o deschide si aprinde lumina . Masa era pusa cu farfurii, tacumuri, servetele, lumanari, facuse cartofi prajiti care erau pusi la fiecare in farfurie + cate un snitel ca erau in frigider,muratura... Noa ce era sa mai zic...am pupat-o si i-am multumit frumos..draga de ea vroia sa ne faca o surpriza si noi mancaseram. Si Nelu a spus ca daca tot a gatit se strduieste sa manance si a mancat, a mancat si Dani cativa cartofi pai si eu am luat cateva inghitituri ca sa nu se supere.
Cam asta a fost ziua de vineri.
Ieri am fost plecati la Campul Cetatii(care e renumit pt restaurantele unde se gateste pastrav) Sovata-Bucin. Am mancat pastrav la Campul Cetatii dupa care am mers prin Sovata la o plimbare si apoi la Bucin unde mai era zapada pe marginea drumului. Erau 9 grade si era chiar rece. Ne-am reintros la Sovata unde am dormit la nasii nostrii si azi am venit acasa iar seara am fost la prietenii nostrii in seara asta sa punem "tara la cale" pentru plecarea la munte de vineri.
E vacanta asa ca saptamana asta sunt cu copii acasa. Am fost sa imi depun somajul si era ceva gresit la o declaratie asa ca trebuie sa merg marti iarasi.
Si cam asta am facut eu..
La multi ani celor care poarta nume de floare

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Bai frate, socrosenia asta e lipita de telefon Asta e terminata daca nu are telefon sa vb cate o ora cu oricine! Sun de juma de ora si numai ocupat e....a venit Giorgos cu Angelo acasa, cica au fost in parc la leagane....cand il schimb vad ca are un cucui rosu cu julitura si sange in par Desteptul de Giorgos se face ca ploua, vezi Doamne nu a cazut nicaieri si nici nu a plans Minte cu nerusinare....ma deranjeaza rau faza asta....i-am spus mereu ca trebuie sa stiu absolut tot ce se intampla cu copilul, acum nu stiu daca a cazut cu capul de asfalt sau s-a lovit de leagane...trebuie urmarit 2 sapt. daca nu are stari de voma, ameteli, stari de somnolenta....nu mi se pare normal sa tina ascunse intamplarile astea Sun la socrosenie sa aflu si asta sta la taclale la ora asta....are abonament cu care poate suna in Eu gratis....au pus-o neamurile, nu mai scapa de telefoanele ei...


hello Bianca, ma bucur ca ai scris


incerc sa sun din nou

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Maraki...pai daca poate suna gratis soacra-ta normal ca suna . parca si tu ziceai ca iti pui abonament dnala..ti-ai pus?
Lasa mai nu stresa cu cucuiele..e normal la varsta asta..de cate ori ii gaseam si eu lui Dani cucui cu rana uscata...si ii rupeam eu pojghita aia si habar nu aveam de unde. Poate Angelo s-a lovit si daca nu a plans nu a observat nimeni. O data l-am vazut si eu pe Dani ca a dat cu capul de maner la mobila si n-a spus nici pas cu toate ca sunt sigura ca l-a durut. Dar era prea absorbit de joaca si cand am pus mana avea cucui.
Azi am mancat primul gratar facut in aer liber .
Cu regimul nu prea stau nicicum...am cam calcat pe laturi de cateva zile si ma gandesc ca la munte sigur nu tin eu regimul. Oricum am slabit cam 4,5 kg pana acum...in 3 saptamani. Si poate schimb regimul dupa sarbatori...am altul cu care a slabit maica-mea 10 kg primavara trecuta...sa vad.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Am vb, chiar nu a plans Angelo cand s.a lovit dar nici ei nu stiau ca s.a lovit copilul...cine stie,.....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput