Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (318)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Vezi...ce iti spuneam...daca nu a plans normal ca nu a vazut nimeni.
Lasa ca nu e nimic stai linistita.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna seara, doamnelor!
Maraki, pune-i lui Angelos comprese reci, daca suporta, si urmareste-l atent, dar fara sa pomenesti prea multe la urechea lui, sa nu-i induci vreo stare de rau copilului. E primul cucui pe care-l are? Pupam sa treaca repede.

Miha , eu o sa spun ca... poate inca nu i-a venit timpul olitei lui Tudor. Mai asteapta putin, si mai incerci. POate ca daca pui un bebe-papusa la olita, sa-l pacalesti ca a facut pishu? Multa bafta si rabdare.

Gio, abia "apet" (astept ) sa-mi faci lucratura aceea. Multumesc anticipat. Si mai astept cu mare nerabdare pachetul de la laredoutte .

Despre noi: azi dimineata l-am dus pe Razvan la impartasit. Apoi am plecat la Ramnic la bunicul, de care mi se rupe sufletul ca-i singurel acolo... i-am dat sa pape ca la bebe, dar incet-incet isi revine. Apoi, am mers la niste prieteni si viitori fini langa Razmnic, la curte, am papat scrumbie la gratar . Dupa aceea, am pelcat la Manastirea Ciolanu (pozele acelea cu biserica si curtea imensa). De acolo, am plecat la tara la mama mea, langa Buzau, la 15 km. La final ne-am oprit la sot la birou, unde Razvan a dat o adevarata reprezentatie, ne-am distrat copios. Acasa am ajuns in jur de 21.30, dusulet, lapte - nani.
Cu olita stam excelent noi, face pipi si la pahar , in masina. Dimineata are scutecelul uscat, si ma mira cat de repede a constientizat. La tati la birou am inaugurat primul pishu la wc, din picioare (este un tron mai jos, si a ajuns, fara scaunel sau ceva). L-am masurat ieri si are 106 cm, sper sa creasca inalt, dar inainte de toate sper sa fie sanatos .
Cam atat am avut de spus, imediat pun si ceva poze, filmulete maine, ca dureaza prea mult, si vreau in pat.
Aici poze:
http://www.dropshots.com/asteryaro2#date/2009-04-10/09:16:44
Noapte buna, ne citim maine!




Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Apropo de masurat..l-am masurat si eu pe Dani si are 98 cm si kg cam 14.200-14.400. E numai bine pentru varsta lui chiar daca graficele spun ca e slabut .
Si Sandra are 1,53 cm...imediat ma ajunge


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


tuturor celor care poarta numele de floi, in special pt. Brandusa si Florina!

Ieri chiar nu am intrat aici la subiect, am citit ceva aseara, dar musai sa reiau acum ca nu mai stiu.
Am retinut ca Bianca si-a cam terminat lucrarea de licenta, ca socrosenia lui Maraki vorbeste mult la telefon si cam atat. sunt zuza rau....

Noi bine, bb asta micu' ma omoara, doamne cat mai misca si ce tumbe face la mine in burta. Credeam ca nu este altul mai energic decat marco, dar daca Edy va fi ca si in burta, ne va termina. Misca noaptea la greu...ma trezesc si ma rog sa inceteze ca sa pot si eu dormi. In continuare face figuri cand ma pun pe partea dreapta, ca si frate-su' de altfel. oricum, e bine sa se doarma pe stanga, mie imi place, asa ca asta e pozitia mea ideala.
Am cam dospit ieri, vroiam la biserica, dar am adormit ca varza la ora 12. Clau a iesit cu copilul afara, am mancat, somn marco, pe urma iar afara, toti 3.
Au inceput sa se dechida terasele pe centru, asa ca ieri am fost prezenti acolo.

Caut dispe cadou pt. copilulk nasilor si nu gasesc nimic. Metro/Selgros sunt goale...se vede ca traditia de paste e sa cumperi haine noi si nu jucarii. mai imi ramane Real, daca nu vad eu...ori ceva hainute, ori ceva carti de care cu siguranta nu se va bucura...dar n-am de ales.

ma pun sa citesc din urma ce ati scris, descarc poze si revin.
si o sapt. buna sa aveti.

_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata la

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Giova pai vezi , asta e un avantaj , dc era fetita era mai firava nu lovea ca la balamuc.Mie imi e dor tare de burta.
Bianca frumoasa susprizza .Asa da fata.SI da Marian era in teren , numai ca era in coltul opus si nu s-a bagt. El in general nu intra in batai, nu e genul.
Astery deci ai baiat mare, intelegator ...bulanos.
Maraki hai mai nu mai exagera si tu.A facut un cucui.Da cand o cadea cu bicicleta sau cu rolele?
Mario merge acum la 11 la homepat sa vedem ce e cu alergia aia.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Giova vezi ca au spus la stiri ca s-a sistat importul de jucarii Nu stiu cand vor incepe din nou sa aduca.
Astery da, e primul cucui dar nu mi se pare normal sa nu fi vazut chiar nimeni cand s.a lovit. O fi fost absorbit de leagane, nu stiu ce sa zic dar ciudat ca nu a plans pt ca mie mi se pare o lovitura nasoala. Ieri a cazut pe spate langa scaunul de la comp si se lovise cu capul de rotile scaunului, a plans cu lacrimi.....chiar.....oare atunci s.a lovit si am fost eu zuza sa nu imi dau seama??? Uite ca acum mi.a picat fisa

Bianca scrie de regimul ala care vrei sa-l incepi

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova..la noi la Selgros chiar erau jucarii multe...acuma depinde si ce cauti. Pana si in real au mai bagat cateva care nu erau. Noi i-am cumparat lui Dani Bakugan...a fost in extaz...sunt 4 mingiute mici care se pun pe o carte magnetica si in momentul ala se desfac si arata un personaj din desene. De cand i l-am cumparat e tot cu el...are grija de toate mingile ca sunt micute.
Cati ani are copilul nasilor? Poate are vreun serial preferat si atunci e simplu si poti cumpara o jucarie. Finul meu cel mic e ca fetitele...are bucatarie, aspirator, cuptor cu microunde...cam asta ii place lui sa faca. Acum vrea tabla de scris pe care i-am cumparat-o eu de ziua lui si vrea un castel ..sa construiasca din cuburi.
Jucarii sunt destule..bani sa ai sa le cumperi toate prostiile

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Irino chiar fata ca tot vroiam si eu sa te intreb daca era Marian la meciul ala! Nu stiu de ce am avut impresia ca a jucat la Steaua...bine ca a fost departe de locul cu pricina ca sa stii ca putea sa o ia chiar daca nu vroia sa se bage Ma uitam dupa el la stiri...fata nu exagerez...daca se lovea in casa il vedeam sigur cand il pieptanam inainte sa iasa afara....ramane o enigma, ideea e ca daca s-a lovit afara si nu stie nimeni, inseamna ca nu au grija cum trebuie de copil...

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Irina...sa stii ca chiar m-am uitat dupa marian si nu l-am vazut...la un moment dat mi s-a parut ca era el dar cand a aratat reluarea ala era unul tare musculos. Bine ca nu a patit nimic ca tare isi mai carau pumni aia. cat despre Sandra ...da m-a lasat si pe mine fara voce si nu e prima oara. Am fata mare si descurcareata...chiar spuneam ca daca mor eu are cine sa aibe grija de Nelu pana isi gaseste alta
Maraki acum scanez regimul si il pun in drop.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput