Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (318)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Nici nu stiu ce sa scriu... Si stiu ca nimic din ce-as scrie nu poate alina suferinta unei mame. Imi pare atat de rau de Emma

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Of Doamne!Dumnezeu sa o odihneasca in pace si sa aiba grija de parintii indurerati! Ce crunta e viata uneori!
Vroiam de mult sa va intreb dc e posibil sau dc ati auzit de alergie la unele siropele homeopate sau chiar la bilute.Mario face de vreo 2 sapt de cand ii dau niste siropele niste blande , ca nsite piscaturi localizate mai multe intr-un loc , care apar stau cateva ore dispar apoi , apoi apar iara.Altceva nu imi trece prin cap ca nu are acelasi meniu zilnic.
Of ce rau se termina ziua de azi.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

M-am intors, am intrat direct la umanitare si ce citesc...matza Emma s-a dus la ingerashi.
Of doamne...revin cand ma mai linistesc....

_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Irina, pana acum n-am auzit de alergie la remedii homeopate, dar... stii cum este. Ce anume i-ai dat? Ca sa ne dam cu parerea. In afara de homeopate, in meniu ar putea fi ceva care sa-i declanseze? Un mezel, ceva, un iaurt anume, out... Cica nu este neaprat nevoie ca o alergie se se declanseze la prima administrare a unui medicament sau aliment, se poate intampla si pe parcurs. Pur si simplu, organismul nu mai tolereaza acel "ceva". Zic si eu. Medicul ce spune?

Cum Maraki, niciun magazin deschis azi? Ei, asta da gluma "buna" la sotul tau. Si tu nu te-ai prins? Nasol moment.


Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Dragelor, ce faceti?
Noi prin jurul casei. Azi mi-am cocotat TV-ul (o hardughie imensa, dar functionabila inca) cu un etaj mai sus in mobilier, astfel incat Razvan sa nu mai stea cu ochii lipiti de el. Ma simt usurata, acum este obligat sa stea mai la distanta, deci ochii sunt in siguranta. El este in febra descoperirii desenelor animate, si asta ar face toata ziua, sa priveasca si sa imite ce vede acolo. Il imita foarte dragut pe Controlorul rotofei din Thomas & Co. .

Silvi , pe unde esti, ca nu te-am vazut de ceva zile????

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

nOI suntem prin preajma, acum am deschis DC-ul....m-a lovit poza Emmei-ingerash scump si prea iubit.

Am fost in parc...nu prea aveam niciun chef, dar tragea copilul de mine. De acolo ne-a luat tati si spre casa.

Azi mi-am luat o rochita de vara pt. burtoase ca mine, tare draguta. Niste tenisi lui Marco, un cadou pt. nasi, a mai ramas Tudor...sa vedem ce-i cumpar...ca are de toate.

Maraki draga ce teapa ai luat de la Giorgios. super tare.
irina nu stiu ce sa zic, alergie de la homeopate nu cred ... sa nu fie de la ceva mancare, suc.
Cristina si Marco sta langa LCD...mor cand il vad...e ditamai dar tot cu ochii bagat in el este. Noroc cu vremea frumoasa, ca petrece mai mult timp pe-afar si mai putin in casa.


_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Gio, io am tv clasic. Cica la LCD si plasme nu-i chiar asa pericol mare, cat la cele clasice.
Noi n-am iesit deloc azi, si acum bate vantul...

Kiki si Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1
www.dropshots.com/asteryaro2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Felicitari Bumbita! Vine o fetitza, nu? Sanatos sa fie copilul ca nu conteaza de e fata sau baiat.
Astery si voua si pentru progresele lui Razvan. E minunat cum evolueaza. Cine a fost doctorita ta la Polizu?
Giova, nu te mai gandi ca ai sa nasti mai repede. Stai linistita sa-l faci leutz ca o fi mai bine pt el decat un racushor sensibilos. Uite ce am patit cu RAzvi. Toata sarcina mi s-a zis ca e ditamai beboiul ca o sa se nasca mai repede, aveam termen maxim pe 17 Oct, deci clar Balanta, eram si la a 2-a cezariana si cu Ana dupa mine si..........Si am nascut pe 26 Octombrie, la aproape 42 de saptamani. Ca asa a vrut el, sa fie Scorpion. Asta mic de se va naste sper sa fie leutz si nu rac. EU am termen la o luna dupa tine, dar n-o sa ma lase mai mult de 10-15 Aug. MAcar sa fie cat mai aproape de termen!
Andiaroro, succes micului sportiv!
In rest? Noi mai toata ziua afara. Nu reusesc sa-l bag deloc pe Razvi in casa. Cum face ochi dimineata, trage de mine sa-l imbrac sa-l scot. SI afara alearga dupa ei! Mai sare si cateaua aia mare cu labele pe mine, ma dispera! Mereu tb sa feresc burta, ca are 25 de kg momentan (e doar pui) si cand o sa fie de 35, nu stiu ce ne facem.




Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare si de la noi, intru in graba sa doresc un PASTE FERICIT celor care serbeaza Pastele in seara asta. Noi o sa il tinem si pe asta si pe cel ortodox.Am fost de dimineata la piata sa caut miel si cimbru proaspat am gasit tot ce vroiam si ma apuc de bucatarit, promit ca fac poze cu decoratiile de Paste asa cum am promis si va pun si meniul facut zilele urmatoare ca a dezinstalat Alain drops-ul . Noi am fost foarte mult in plimbari pe aici prin tarisoarele din jur si in zona, ne-am simtit bine cu musafirii...Alain s-a facut un obraznic si jumate umbla pedepsit si pe la gradinita. Am mai intrat cateodata seara dar nu am avut nici timp sa ma asez linistita sa scriu nici inspiratie de moment /
Cosmina ma bucur ca ati trecut cu bine peste accidentul acela si ca piticul e bine un ingeras drag i-a grijit..
Bumbitaaaaaaaa mare veste felicitari mamico, sarcina usoara si bebe sanatos, sa fie ce va doriti voi esti o curajoasa jos palaria .
Cristina in zona sunt dar nu am prea ajuns la Pc ma topesc cand aud ce replici are al tau pitic felicitari la amandoi pentru toate progresele inclusiv pentru olita
Salut pe toata lumea nu mai am timp sa nominalizez imi cer scuze, pupici la toata lumea, eu trec la bucatari ca am planuri mari pe azi

Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

ziua buna gagici

pt ingerasul care ne a parasit sunt sigura ca Dumnezeu va avea grija

eu pe acasa cu treaba aproape terminata,am fost super harnicuta...si cu papa facuta astept sa se trezeasca pui sa fugim in parcStefan a invatat sa mearga pe bicicleta si e fff incantat


pup toate fetele

Mergi la inceput