Copilasi de Iulie-August 2004 (17)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Multam, Daria !
Uel, io tot zic ca m-a ajuns oboseala, dar trag de mine ceva gen elastic ... sper sa nu fie dala chinezesc si sa se rupa cind mi-o fi mai mare dragu !! Plus ca dreq mort parca nu s-a mai vazut, asa ca sper sa mai tin ceva-ceva !! Ca la vacanta din Bora-Bora nu crez sa ajung prea repede !!
Felicia, spor la e-bay-ieit !! Parca am vazut si pe la quelle ceva in genul celor gasite de tine, dar nu stiu daca imi aduc aminte corect si nu era pe vreun alt sait !
Gata, ca plec si io acasa, ca vintu si ca gindu ajung, la ce vijelie e pe la noi, heheh !! Va pup cu maaare drag pe toate si sa aveti o dupaamiaza linistita !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Daria, cumpar prin intermediari, nu direct...avem cont pe ebay dar degeaba ca vanzatorii din de. nu trimit in ro. Eu mai apelez la o prietena din cand in cand

Alice(ca o consolare), bucura-te ca nu ai soacra in acelasi oras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Cred ca sunt singura care a mai ramas pe aici...astept sa-mi vina transferul catre aeroport, la 20.30...

Daria - Stefan face logopedie in continuare, o data pe saptamina. In ceea ce priveste progresele, in acest moment, dupa 1 an de exercitii, spune inteligibil apx. 40 de cuvinte/expresii - la prima vedere e foarte putin, dar acum fix un an spunea 6.... Abia acum, de putin vreme, a inceput sa vrea sa imite dupa tine tine un cuvint, chiar daca nu ii iese bine, dar nu intotdeauna...oricum mai e cale lunga, dar eu zic ca suntem pe drumul cel bun! Cu oftalmologul, deocamdata am hotarit sa nu-l operam - e mult mai bine din punct de vedere estetic - doar uneori cind e mai obosit sau se concentreaza se mai vede strabismul...o sa vedem in timp ce hotarire vom lua...
De Tudor - multumesc de aprecieri - si eu zic ca e un scump - imi vine sa-l maninc cu totul...

Gata, nu mai zic de ei ca mi se face dor si nici macar nu am plecat inca...

Va pup pe toate si ne auzim peste o saptamina!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
Alice da de ce ti-a fost asa rau mama? iar migrena? ca am impresia ca le faci ff des in ultimul timp. sper sa mai treaca!
Felicia frumoaase! cum mai e Andreea?
Gabi, sa ai o saptamana usoara!
vorba Dariei, treceti la apel ca acu facem comitetu de partid. eeeee....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Neatza !
Dap, Roxi, tot capul imi dadu batai, nu stiu de ce !! "Inclinatia" catre migrene se mosteneste, ca bunica mea suferea de asa ceva, inclin sa cred ca si la asta seman cu ea !! Imi aduc aminte cu deosebita placere de cele 9 luni de gravidenie cind nu am avut nici o durere de cap, hehehe !!
Sint pe aici - in dimineata asta asa de frig a fost in capitala, trei grade ... unde la naiba e primavara aceea ?? Zici ca sintem prin canioanele americane, noaptea e friiiig, iar ziua apare soarele si poti sta in tricou !! Macar azi nu mai bate vintul si nu sint nori, ca numa cenusiul ala deprimant mai lipsea !?
Sa avem cu toate o zi minunata !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

LAM celor ce-si serbeaza onomastica azi

Buna dimineata tuturor !
Si la noi e un friggg, brrr
De ieri imi sta o durere`n cap io zic ca de la vreme

Leeloo, ma bucur tare-tare mult de progresele lui Stefan

Sunt prin zona ... moarta de frig si somn si foame

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Neata si de malul marii...eu sint super stresata si nu pot articula doua vorbe..masina este la RAR si astia fac figuri. De ei depinde daca pot inscrie masina in circulatie sau nu. De vindut nu am voie..deci ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Of, Kim, tinem pumni stransi-stransi-stransi, cred si eu ca e un stres imens, sper din suflet sa dai de beut ca aveti masina cu nr de Ro

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Ntzzz, ce am uitaaaat !
La Multi Ani Giorgicilor, sa fiti sanatosi si voiosi !! Pupici speciali pentru Mateiul Robertei, , sa fie sanatos si sa creasca mare si fericit !!
Eee, Olivia, nu stii ca Romania is the land of choice, nah, parca asa ii spunea madam Udrea ... acum ca tu ai ales, sper sa fie bine in continuare !! Astia de la RAR s-au cam jmecherit de cind si-au tras nush ce calculatoare pe care fac verificarile, dar io una cred ca buzunarele lor au ramas la fel de largi ca si inainte, if you get mu drift ?! So, baga una bucata intrebare pe ici-colea si vezi cam care e miscarea ... mama daca ma citeste cineva, iarasi zice ca incurajez coruptia, tananaaaaa !! Dar stiu ca si daca masina este ok din toate pctele de vedere, tot iti gasesc ei vrun nod in papura, doar sa te respinga si sa mai treci pe la ei, ca-s baieti finutzi !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Neata gagici!

Dupa cum teoria spune ca in primele trei luni de sarcina se duce lupta totul sau nimic, puiul meu a ales NIMIC.

Sarcina mea s-a oprit in evolutie de cel mult 3 zile. Este la zi in dezvoltare.
Motivul ... incompatibilitate cromozomiala. Se pare ca a fost un accident imbinarea celor doi cromozomi incompatibili, iar daca nu s-ar fi intamplat acum ... putea sa se intample mai tarziu si ar fi fost muuuul mai rau. Foarte multe femei pierd astfel de sarcini, multe din ele nici nu stiu ca ar fi fost insarcinate.
In pozica pe care o am statea ca un pui mic pe buurtica, cu manutele si piciorusele sub el. Este format complet dar ... nu mai are activitate cardiaca.

Doare cumplit, dar poate ca e mai bine asa si acum decat mai tarziu.
Intai mi-a dat aceasta veste ingrozitoare medicul meu. De la el a aparut prima data explicatia pe care v-am prezentat-o. M-a chemat in seara asta, caci este de garda sa mai facem o echo la spital, un 4D.

Dar eu nu am avut rabdare si am vrut si a doua opinie, asta nu pentru ca nu as fi avut incredere in el, pentru ca este super adevarat, cel putin cu mine.
Aseara la ora 21:00 a venit si a doua confirmare la Medlife, la un 4D. Explicatiile ... aceleasi.
Asadar ... diseara sau cel tarziu maine voi face lucrul pe care l-am urat toata viata ... Chiuretaj. E mult prea mare sa se elimine singur. Am vorbit cu medicul si imi va face anestezie generala, nu vreau sa imi amintesc, sa simt nimic.

Lasand la o parte durerea noastra, durerea lui Bradut mi-a pus capac aseara. Nu ma asteptam sa sufere atat. A plans si printre suspine nu se oprea din intrebari. Desi intr-un final i-am explicat ca bebelusul s-a transformat dinnou in samanta, pentru ca nu a fost puternic ca el si ca va veni mai tarziu, poate la primavara sau vara viitoare, ca in noiembrie ar fi fost prea frig si nu aveam cum sa ne plimbam in parc.
S-a linistit el putin, dupa care m-a intrebat ce e aia o inmormantare si daca bebe a murit din cauza pisicilor lui Gena (soacra-mea), asta pentru ca i-am explicat eu duminica ca nu trebuie sa stam pe langa pisici si catei ca ii fac rau lui bebe si poate muri (nu stiu ce o fi fost in capul meu de i-am zis asta).
In fine, tot cu intrebarile pe buze a adormit aseara, iar azi se juca usor absent.

Va pup si LMA sarbatoritelor de azi!

Roxi, nu ma uita cu medicul ginecologic din Constanta. Te-am rugat ieri, dar cred ca nu ai vazut.

Mergi la inceput