Copilasi de Iulie-August 2004 (17)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

cofetaria ana, linga billa maxim juma de ora cu masina, mai rapid de-atit nu iegzista;))

Citat:
citat din mesajul lui roberta04

Azi am comanda de tort de capsuni (maine e Sf.Gheorghe si Matei e si George asa ca trebuie sa prestez). Acum sunt in inventare de retete rapide, ma gandeam la un blat cu ceva budinci inauntru si o glazura din suc si budinca (am facut candva dar nu mai tin minte exact cum) si feliute de capsuni deasupra. Daca avet ceva idei super-rapide, plz...

poze
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243" target="_blank">Povestea nasterii



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Ce faceti, mai, plingeti in grup?? Ce-ai facut Cristalino? Pai e prilej de bucurie - Ioana - Barosana!!!!! Sa fii iubita!

Eu pe la birou, ma pregatesc sa merg la masa, apoi ceva sedinte si inainte de plecare mi-am programat o pedichiura si un coafat - sa dau bine la austrieci... Sotul e disperat - de aseara imi spunea - "abia astept sa te intorci..." - pai nici nu am plecat! - "nu-i nimic, eu abia astept sa te intorci!" - dar o sa se descurce el, doar e si soacra-mea acolo... sau poate de aiai abia astepta sa ma intorc...

Am reusit sa pun si eu poze din weekend - va invit la vizionare:
http://family.webshots.com/photo/2488698400050279906SQypcZ?vhost=family

Pup pe toata lumea si ma duc sa citesc si eu povestile Cristalinei!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta, sa-ti traiasca sarbatoritul
Eu recomand, evident, ce am facut io: 500 ml frisca, 1 kg capsuni, 4 plicuri gelatina. Blenduiesti capsunile, pui zahar pudra cat crezi tu, pui pe baie de aburi si adaugi gelatina pana se incalzeste si se topeste, nu lasi la fiert ! Se lasa la racit; bati frisca tzapana, adaugi mixand capsunile, pui in orice forma piscoturi in loc de blat, torni capsunata, poti taia feli capsuni sau orice alt fruct preferati, mai torni din crema si bagi la rece cateva ore. In loc de capsuni poti pune orice alt fruct vreti. De ornat, dupa ce e tzapan, cu ce vrei tu

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Povestea unui licurici"
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Robi, asa cum zice Daria e cea mai rapida crema si buna, fara budinci de plic si altele. o pui intre straturile de blat si ornezi cu frisca simpla si capsuni sau acelasi amestec. si eu trebuie sa fac unul din asta pentru cand se intoarce Pat de la timisoara (fac si eu ca sotul lui Gabi, de abia astept sa se intoarca )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza
Hristos a inviat!
LA MULTI ANI IOANA!Cristalina sa-ti traiasca galushtele!!!
Aseara ne-am intors si noi din minivacanta de la buzau,unde,normal ca mandra a fost in extaz,toata ziua joaca cu verisorii ei...anu' asta insa a fost impresionata puternic de semnificatia pastelui...cand am timp am sa va povestesc..si pun si poze..
Daca tot sunt la servici pana tarziu,promit ca ma uit la poze si ma pun la curent cu ceea ce ati mai facut..
pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Pupici la toata lumea!

Sorry ca nu va scriu mai des, dar va citesc.
Nu prea am ce sa raportez avand in vedere ca eu am facut copil ca sa creasca in deplasare. Sorry din nou, dar nu am o stare prea buna ... insa o sa treaca cu siguranta. De la gravidenie mi se trage probabil.

Roxi, daca ai timp da-mi si mie pe PM un ginecolog bun in Constanta, cu tot cu date de contact. E pentru o prietena de acolo.


Alina mamica lui Bradut cel vesel si voinic (08.07.2004)
si 10+
poveste Bradut
bebe surpriza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Leeloo, ce de fotografii reusite, junior e frumos de pici, iar fotografia cu Stefan "Bucurie" e superba, s-a lungit si Stefanutz foarte mult
Tot vroiam sa te intreb cum sta Stefan cu ochisorii, dar cu logopedia ?

Ioano, baga poze

Albinutzo, si dc sa nu vii tu la noi , ha ? Macar iti racoresti un pic gandurile si-ti spui of-ul Ce-ti face inimioara, cum stai cu starile de gravideala ?

Andreea de Pupi ... unde te-ai ascuns ???

Restu` ... Noricel, Kro, Pako, Amironeanu, Eli, Marina, Ina, Adema, Mitzu ... ?
Corianai ?

Cred ca formam comitet de partid si scurtam lista
Daca iese lumea din barlog

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">"Povestea unui licurici"
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Nah, ca se supara Dariutza ! Mey. sint si io pacilea, da am ashaaa o stare de "ducea-m-as pe cimpii" ca nu stiu ce sa mai fac, bashca nici nu ma simt prea bine, in consecinta stau cuminte in bancuta mea ! De citit va citesc, am vazut si pozici ...
Si eu ma intrebam ce mai face Sibiul - Mitzule, sinteti ok ??
De surioara mea de veselie Noricel nu mai spun, ca daca intru pe mess sigur dau de ea ! Stiu ca mai citeste pe aici, so Noricooo, sper din suflet ca steti ok cu totii acolo !
Acilisha la Bucuresti bate un viiint mama-mama, si prognoza meteo e nashpa rau, ca tot vroiam sa plecam la mare de 1 Mai !! Se pare ca plecam numa cu gindu, doara poate se inseala astia de la meteo si o sa fie frumos ?!
De Paste am fost acasa, s-au incurcat borcanele plecarii la TGv big taim si am aminat calatoria piuna nu am mai plecat deloc, heheh !! Asa e cu socoteala din tirg si aia dacasa ! Ceea ce mi-a placut in mod extrem a fost ca m-am trezit cu socrela care batea la usa, s-a bucurat asta micu, doar ca noi astia marii nu am priceput ce mama cuiva a venit pina la Bucuresti cind a doua zi mergeam noi acolo ... plus ca in ziua aceea mi-a fost taaare rau, de nu m-am putut ridica din pat, si mai adaug si ca fireste am avut un shouletz cu sotzu din dotare, ca nah, asa le sta bine oamenilor casatoriti - si iote ce m-am trezit cu socrela care zice ea ca nu mai vine la noi, ca de fiece data noi ne certam si ea are impresia ca e de vina (bueiii, tare de tot asta !!) si ca blah-blah ... poi sa nu mai vina daca-i pashea ! Nu am stiut eu de povestea asta decit cind a plecat ca daca mi-a fo rau de nu puteam merge, nu prea am stat de vorba cu ea (de fapt am mai facut-o si in alte dati, dar mi-a dat sfaturi gen "lasa maica, mai lasa si tu de la tine sa fie bine" !!, ceea ce eu pun in aplicare dar nu de fiece data cind e treaba serioasa).
Andreiush a fost foaaaare incintat de oua, le-a ciocnit pe toate, dar atit, nu le-a si mincat, de fapt am gatit mai dejaba, ca nu s-a atins de absolut nimik de paste, drept pentru care la anu pas de mai fac ceva !!
Hai ca ma intinsei ...

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

sunt si eu pe aici...va citesc....sunt cu 2 in casa(Andreea are vacanta 1 sapt).Acum e liniste ca unu' doarme :)

m-a luat iar febra cu ebay-ul....vreau sa le iau astea

http://online-markenstor.homepage.t-online.de/media/ctilillifeefairyland.jpg

http://online-markenstor.homepage.t-online.de/media/cticarschampion.jpg

am vazut poze cu 1 rastusca+7...Giulia e o frumusete....vazut si pe Stefan(imi place cum e tuns) si Tudor...pupici lor





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Pako, vreau si eu pe ebay, cum faci ???
Faine cadouri

Alice, esti totalaaa cum pove de socrela
Im ipare rau ca nu te simti bine

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput