Burtici fericite de septembrie-octombrie (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Nu stiu cum e cu DPN-ul oricum eu continui sa calculez ca inainte le am trecute si pe calendar asa ca ramane asa ..Oricum cand e vb decat de 3 zile nu e cine stie ce..Sånåtos sa fie...

Gugu ma bucur ca totul e oki acum si mi s-a ridicat parul cand am citit mesajul tau cu ce ti s-ar fi putut intampla la spital...Bine ca nu s-a intamplat..

Iulika, cea mai fericitå19+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Nu mai e nimeni pe aici?

Iulika, cea mai fericitå19+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Må bag sa caut carucioare si alte chestii...så am o idee ce voi cumpåra..

Iulika, cea mai fericitå19+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Buna, fetele!
Gugu, sa dea Dumnezeu sa fiti bine!
Mariana, si eu am avut dupa ce m-am suparat cu beta HCG-ul niste secretii galben inchis; vineri merg sa fac un examen de secretii si vad ce e cu ele si ma si deranjeaza un pic burtica jos;

Eu nu am acces de la munca pe forum si atunci citesc raspunsurile seara. Multumesc pentru ajutorul dat. Azi m-am gandit si eu ca o ecografie cu un medic bun m-ar mai linisti...desi la inceputul sarcinii mi se parea ca un 4D e doar moft...si am inceput sa sun sa incerc programare la faimosii Herghelegiu, Iosup sau Pop. Si lucrurile stau asa:
Herghelegiu-la Euroclinic nu face eco decat pt pacientele care vor naste cu el, la clinica mai sunt locuri incepand cu septembrie,
Pop-la sf lui iulie, sunt pe lista de asteptare la Diagnosis
Iosup la CMU din iulie locuri, sunt pe lista de asteptare. Eu aveam nevoie intre 25 mai si 08 iunie, deci slabe sanse de reusita...

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Happy uka, unde l-ai gasit pe Iosup liber - ca la CMU mi s-a spus ca nu sunt locuri, azi cred ca am luat toate clinicile la rand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Cuuucuuuu

Baaauuuu



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 16+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Si apropos de copii si tv, am o colega al carei baietel are trei ani si care sta ziua cu bunica - si e lasat foarte mult la TV la desene animate. Si e o problema ca deja a invatat programul si stie exact la ce ora ce urmeaza; in cazul in care vor sa plece pe undeva cu el, incepe sa planga ca vrea sa vada desenele X si nu se mai inteleg cu el...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

E posibil ca la aproape 14 saptamani sa il simti pe bebe? E prima sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Adriana, asa cum zicea si Bia, bea multa apa.Si eu am aceleasi probleme, dar nu reusesc sa ma obisnuiesc cu apa.Pur si simplu, nu merge.
Monica, felicitari pentru concediu!
Ma duc sa citesc din urma, ca ati scris iar cat o zi de post!

Mariaanna
13+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Mariaana asta incerc si eu sa fac cu apa. tare greu intra si la mine dar ma chinui eu cumva. Poate reusesc sa scap de tensiunea asta amarata a mea. Tu cum te mai simti?
Uve_got_mail nu stiu ce sa zic sa simti pe bebe primul la 14 sapt. Eu nu prea cred, dar mai sti. Si eu am implinite 14 sapt si e al doilea si tot nu l-am simtit inca. Eu poate nu l-am simtit inca poate si din cauza statului de grasime care s-a depus in timp pe burtica. Nu stiu ce sa zic. Eu pe primul l-am simtit cam dupa 20 de sapt. Cum ai simtit si prin ce zona?

Adriana 14+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput