Burtici fericite de septembrie-octombrie (39)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui uve_got_mail

Si apropos de copii si tv, am o colega al carei baietel are trei ani si care sta ziua cu bunica - si e lasat foarte mult la TV la desene animate. Si e o problema ca deja a invatat programul si stie exact la ce ora ce urmeaza; in cazul in care vor sa plece pe undeva cu el, incepe sa planga ca vrea sa vada desenele X si nu se mai inteleg cu el...


sigur e posibil :) al meu zburda intr-o veselie. e simpatica senzatia tare:)

MangaGirl :-) 15+
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=%20MangaGirl&year=2009&month=9&day=30&babycount=1

poze webshot - http://community.webshots.com/album/570672058NKtQlR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Incearca la Iosup la Fortis ca s-ar putea sa mai aiba locuri. EU cedez o eco la herghelegiu la sanador dar e pe 13 mai, daca ajuta... cu mare placere. Ca eu mi-am facut din timp la toti 3 ca stiam de data trecuta cat e de greu.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 16+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

In stanga jos, cam la aceeasi inaltime cu soldul, am simtit ca niste palpitatii scurte ieri de doua ori, azi nimic. Cam de ieri mi-e si mie un pic mai bine, nu mai am stare de greata asa persistenta. Probabil ca o sa imi dau seama in timp daca chiar l-am simtit sau e paranoia mea care se extinde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui uve_got_mail

In stanga jos, cam la aceeasi inaltime cu soldul, am simtit ca niste palpitatii scurte ieri de doua ori, azi nimic. Cam de ieri mi-e si mie un pic mai bine, nu mai am stare de greata asa persistenta. Probabil ca o sa imi dau seama in timp daca chiar l-am simtit sau e paranoia mea care se extinde


Cred ca e posibil eu tot asa am simtit si tot in stanga jos dar parca prin såpt 16 la sf..

Iulika, cea mai fericitå19+cu Bruce Nicholas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

uve_got_mail....se pare ca baietii se simt in partea stanga :))) !?!
Si eu am senzatia asta de vreo 2 zile , ca o fluturare ...nu stiu cum sa exprim....
Fetelor , de azi dimineata ma cam doare burta , jos , toata zona , simt presiune , e ca o jena , am luat si 2 no spa in cateva ore . Se mareste uterul sau de ce simt asa ? La voi cum e ?


14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna seara fetelor

M-am intors de la maratonul de azi al doctorilor.
Puiul meu e ff energic si f bine dezvoltat..culmea...la cat sunt eu de slabanoaga...Seamana probabil cu taticul lui.

A fost asa agitat de l-a alergat doctora vreo 20 de min sa-i vada sexul si tot nu s-a vazut bine. Doctora a zis ca totusi pare fata..dar nu e 100% sigur.
Deci inca asteptam sa stim sexul sigur al bebelusului...probabil la Iosup pe 14 mai la morfo II.

Apoi am fost la dr. de familie. S-a mirat ca l-am simtit miscand...desi i-am zis ca dr. ginecolog a zis ca e normal..ca la cat sunt de slaba...
Cam batranica dr. de familie dar parea de treaba.
Acum merg sa citesc din urma ca ati fost harnice si ati scris ceva. Revin dupa ce recuperez. Pupici.

Dana 16+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Monica, esti o draguta
M-am uitat pe calendar si cronologic pe 13 mai as avea 18s+4z iar dupa ultima eco 18s+2z. Morfofetala intre ce saptamani se poate face?

Eu o sa incerc maine si la fortis, am gasit un nr de telefon pe net, cred ca nu au site-ul lor si daca mai ramane valabila oferta ta Monica o sa mai vorbim si maine, daca nu te deranjeaza!

Multumesc foarte mult oricum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Anaconda, sa stii ca si eu mai am dureri, adica o zi da, doua nu, senzatia la mine e ca atunci cand trebuie urgent sa fac pipi(scuze). Ieri am luat si eu un no spa dimineata si unul seara fiindca am fost la epilat si aveam emotii

Sotul meu deja ma innebuneste ca vvrea sa fie baietel Samburica al nostru, eu imi doresc doar sa fie sanatos ceea ce va doresc si voua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Danuta1979 ma bucur tare mult ca totul e bine si ca bebe e neastamparat. Maine la pranz ma duc si eu la control. Sper sa fie bine si la mine.

O seara placuta tuturor.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna seara fetelor.....am avut o zi agitata si sunt terminata...ma doare spatele si ma dor picioarele si asa cum spunea si anaconda ma doare si pe mine burta ba pe stinga ba pe dreapta de citeva zile ...acum de vreo umatate de ora pe dreapta e o durere permanenta...sper sa fie ok si sa nu mai am surprize ca saptamina trecuta...

Vad ca multe fete stiu deja culoarea caruciorului...ce super...abia astept sa aflu si eu dar va fi doar pe 27 aprilie...deci mai am de asteptat un pic.

Va doresc o seara frumoasa.... eu fug in pat.

13 +

Mergi la inceput