Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Naster usoara Andreea!!!

La noi e soare asa ca ies la plimbare, am doua plimbari programate pt azi; sper sa nu se strice vremea pana la a2-a.



Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Novus,noi stam cam 2 ceasuri afara.O sa va lungiti si voi,fiecare copil are ritmul lui de crestere

Noi avem cu 12 cm mai mult ca la nastere


Monica si minunea vietii noastre Timeea Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ilinca - din maternitate si medicul meu pediatru a zis ca cel mai bine pe parti, pe spate doar supravegheat. adevarul e ca a dat o data lapte afara cand era pe spate la mine pe genunchi si vreua sa-ti zic ca a ieshit si pe nas...saracu...nu stiam cum sa-l ridic mai repede. pedriatra mi-a zis ca daca nu a scos aerul cum ptrebuie sa il pun pe stanga ...nu stiu ce cu golult de aer, si merge faza...imediat elimina aerul in pozitia asta. cat despre mama buna sau nu, ideea e ca pt bebelushul tau esti garantat cea mai buna mama din lume, ea te cunoaste deja, iti stie vocea, bataile inimii...are nevoie de tine si nimeni altcineva



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor
A, Chatonel, tu spuneai ca il iei pe bebe in pat, nu? Si eu as vrea, dar ma zapacesc rudele sa nu fac asa ceva, sa nu adorm pe el La cat de usor am somnul, nu s-ar intampla, si ma gandesc ca ar fi fericit sa ma simta in permanenta, ca un pui de animalut care doarme in blana mamicii - asa imi imaginez eu


MAMICA DE BOGDANEL!!!!!!!!!




da, adoarme cel mai bine pe pieptul tau, ascultind inima pe care a auzit-o luni de-a rindul ticaindu-i somnul... apoi il poti pune pe BB in patut.

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Buna fetele

Noi 2 in 1 asteptam ziua de vineri si ma stresez putin cu calulatorul ca am pb cu niste softuri

Azi facem deci galerie pentru Andreea si sa nu uitam de Lysbeth!!!

Hai Andreea!!
Hai Lysbeth!!

38+ cu Maria Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

hai ANDREEA

si eu dorm cu bb in pat, am pus salteaua de la patul lui pe patul meu si dormim impreuna. am zis ca il mai tzin asa macar pana la o luna sa isi faca un program, in primul rand e mai ushor pt mine, nu trebuie sa ma dau jos din pat ori de cate ori scanceshte, se dezveleshte, sau o scapa pe suzi din gura. oricum sotzul daca vrea sa fie functionabil a doua zi trebuie sa doarma in alta camera, acum e plecat din tara si sunt singura cu piticul deci e la fix aranjamentul. nu am nici o frica ca "se invata prost"...eu nu cred in faza asta. nici un copil alintat si iubit de parinti nu s-a casatorit nici cu suzeta de gat(vorba Monicai) nici cu mama in pat. prima luna e f importanta pt ei, e ca o perioada de tranzitie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

lool, aris, cu mama in pat zici??? :))) nici io nu cunosc!!!

Filles du Sud cu Izia, famille Dragoon

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Salutam! Desi avem cea mai cuminte fetita din lume, iar tati ne ajuta, tot nu prea ne gasim timp sa stam pe forum... Citesc din urma, cum apuc sa intru, dar nu prea comentez ca... pana citesc eu... s-au racit subiectele.

Sa va povestim despre noi, va dau "legatura" cu Adelina. De cand am ajuns acasa ne merge mult mai bine (Doamne ajuta! ): Sunt este tare cumintica pap, dormicesc si plang doar cand depun cerere de masa. Mami si tati sunt topitzi dupa mine . Mami are lapte din abundenta, asa ca ne-am apucat de stocat... cine stie ce vremuri vin. Recuperarea dupa cezariana a mers incredibil de bine, astfel in a treia zi de la operatie mami facea ordine prin casa (cica de la zodie ). Zic ei ca am fost grabita si ramasesera kestii nefacute si tre recuperate. Eh! Le stiu ei pe ale lor, eu stiu ca ma plicitisem de 37 de saptamani... simteam eu ca afara se intampla kestii interesante.


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa
Anul acesta Iepurashul n-a adus cel mai pretios cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

HAI ANDREEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

HAI LYSABETH
NASTERE USOARA ASTEPTAM VESTI,VA IMBRATISEZ SI VA SARUT,NASTERE USOARA SI BBEI DE NOTA 10

Mergi la inceput