FIV 220

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LucaLuca

hehe, deci catalina a transferat, e clar ca, dupa bunul ei obicei, fiind deja Z2, a inceput sa faca teste barza! :))
sa fie bine pana la capat de data asta, catalina!

tin pumnii tuturor, veniti cu vesti bune!

---------------------------

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/




Rad ca proasta in targ.....barbata'miu cica "ete ce bine te cunoaste".Adevarul este ca nu facut test da cumparat 8 .Si nu barza ca alea ies pozitiv oricum ci clear blue. Maine ma gandesc foarte serios sa fac unul. Macar unul.

Fetelor va pup pe toate si va multumesc. Imi cer scuze ca nu spun o vorba buna fiecareia dintre voi dar sunt in aeroport in mare graba. Azi vin acasa. Pe scurt...am avut doi blasto de ziua 6, au rezistat amandoi incalzirii globale asa ca transferat ambii doi .
Daca sunt optimista? Nu , nu sunt. Din ce erau ei AA inainte de congelare , dupa, au ajuns BC. Dr. m-a rugat sa nu fiu dezamagita in caz de esec asa ca sunt pregatita. Oricum pana nu transferam omuletii de zapada nu ma lasau sa incep un nou protocol.Si cam care ar fi sansele sa fac FIV3( FET in cazul de fata) si sa raman din nou gravi? Da si daca raman ridic doctorului statuie in curte.

Va pup si ne "vedem" acasa.
Doamne ajuta si multa multa bafta tuturor fetelor in asteptari.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Catalina2307 he he he...statuie dr. tau???Poate nu-i o idee rea sa torni deja baza....! Mai e o fata pe nume Lorelai care la FET 3 s-a lasat cu bebe, desi la primele doua ET-uri sarcinile s-au oprit din evolutie. Era la fel de "optimista ca si tine" si acum e cu bebe la purtator. A...si sa nu uiti sa faci beta HCG incepand cu z5...
Iana_mari am facut iubita, toate analizele de trombofilie si de sindrom antifosfolipidic si mi-au iesit toate in limite normale. Acum voi mai face si cateva muatatii, ca sa-mi scot piticii de pe creier, insa dr. hematoloaga mi-a zis ca nu am nici o problema legata de hematologie si sa-i dau drumul la facut bebei.
Mami_vreau si eu aveam dureri exact ca la ciclu inainte de test, insa nici o pata. Tin pumnii pentru maine!

"Marea taina a existentei noastre nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" Dostoievski
baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Citat:
citat din mesajul lui ice_cream

ingeras26a, am inteles ca faci FIV la Giulesti. La ca medic esti? Poti sa-mi spui si mie in ce consta tratamentul de inceput?
Multumesc frumos

Buna, sunt la Prof. Marinescu.
Tratamentul este personalizat in fc de istoric, de analize, varsta etc.
Mie mi-a dat:
z 21 - diphereline 3.75 doza unica cu eliberare 28 zile
dupa 17 zile incep gonal F 2 fiole de 75 ui dimineata la aceeasi ora, 12 zile.

Ingeras, mami de Maya
Campania noastra
www.petitieonline.ro/petitie/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Petitia noastra - semneaza si tu!!
Infertilitatea este o boala!!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka_daria77 spune:

Miro_bv multam fain o sa-i spun si eu la psiholoaga mea si cred ca o sa se descurce.
toate fivoasele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka_daria77 spune:

Miro_bv iubita din cate stiu in perioada de administrare a prednisonului nu trebuie sa consumi sare. Eu l-am mai luat si in alte cazuri si ai grija sa consumi apa multa. Baga si tu mai repede mesajele alea ca sa te vedem in timp real.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Lauraa multumesc.In legatura cu HSG se da dupa puteri ,nu cred ca este o taxa fixa.Acum 4 ani am facut eu si se dadea ceva semnificativ,la un asistent foarte haios,dar sunt convinsa ca ai sa vezi la fete cat dau.
Ioanatugs pai atunci daca toate sunt ok ,luati-va liber de Pasti si apucati-va serios de facut copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ice_cream spune:

ingeras25a, multumesc pt raspuns. Eu sunt tot la dl. doctor Marinescu. Am atatea intrebari sa-ti pun. Pot sa-ti scriu pe privat?
O seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Iana_mari ce frumos ar fi fost sa se rezolve asa! De-ar fi fost asa de simplu, n-as mai fi bantuit eu pe aici si de mult m-as fi dus prin cine stie ce insule.... Din pacate trompita mea buna e pe ovarul ciopartit de la operatia clasica si a ramas doar o farama din el. Ovarul care produce ovocite bune e cel din dreapta, insa acolo trompa e defecta. Deci incurcatura mare si nu mai cred in minuni, asa ca tot FIV-ul e sansa noastra. De un singur lucru ne bucuram, ca a scapat sotul de oligospermie, macar sa fiu doar eu cu probleme.
Kora si totusi nu ai facut nici un testulet, de curiozitate macar???

"Marea taina a existentei noastre nu consta in a trai, ci in a sti pentru ce traiesti" Dostoievski
baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mahaui spune:

mami-vreau mult succes maine la test sa te ajute D-zeu sa ai un rezultat mai mult decat multumitor[flo
mult succes si celor care sunt in curs de fertilizare

subhanAllah

Mergi la inceput