FIV 220

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lauraa78 spune:

Buna fetelor!
Mami,bafta multa la test!
Kora,sa dea DD ca acesta sa fie ultimul fiv pe care il faci,dar sa fie plin de reusita.
Iana,bafta la laparoscopie!

Ajutati-ma si pe mine cu niste preturila Giulesti pt o HSG.Vineri merg sa o fac si nu stiu cu cat sa-i cinstesc pe dr si asistente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

hehe, deci catalina a transferat, e clar ca, dupa bunul ei obicei, fiind deja Z2, a inceput sa faca teste barza! :))
sa fie bine pana la capat de data asta, catalina!

tin pumnii tuturor, veniti cu vesti bune!

---------------------------

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zafira spune:

Catalina , mult succes.
Astept vesti de la tine. Desi nu am mai scris, am urmarit mereu sa vad ce ai facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

mami vreau, catalina bafta sa va ajute dumnezeu sa veniti cu teste pozitive si sa ramana la voi in burtica bebei 9 luni frumoase fara probleme.
Kora
Fetele mele dragi va inmbatisesz pe toate si Dumnezeu sa va ajute eu stau si va urmaresc din umbra sunt cu sufletul alaturi de voi




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miro_bv spune:

Stiti cumva care din urmatoarele medicamente ptr tratamenrul post ET "cer" regim fara sare ?
-Dostinex
-Cyclo-progynova
-Prednison

Mersi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka_daria77 spune:

Fetelor ajutor.
Mai imi trebuie la dosar fisa aceea psihologica. Eu am in oras la mine un medic de specialitate numai ca el nu a completat niciodata o astfel de fisa (orasenii mei se pare ca se feresc sa mearga in oras la ei pt. a nu sti lumea ca fac FIV). O pot gasi pe undeva ca sa stie ce parametri tb mentionati acolo. Doctora mea mi-a spus ca putem face fisa la orice medic dar ca fisa este tip si pe aceea tb sa completeze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

mihaele, lauraa78, iana, kora va multumesc mult fetelor!
anka intreaba intai la giulesti sau unde faci FIV-ul daca primesc si fise de la alti medici! cand am dus eu fisa era cineva din constanta care isi facuse fisa la ea in oras si nu i-a primit-o! au spus ca trebuie neaparat sa fie emisa de medicul psiholog de la giulesti! daca faci FIV-ul in alta parte probabil se schimba situatia!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miro_bv spune:

Citat:
citat din mesajul lui anka_daria77

Fetelor ajutor.
Mai imi trebuie la dosar fisa aceea psihologica. Eu am in oras la mine un medic de specialitate numai ca el nu a completat niciodata o astfel de fisa (orasenii mei se pare ca se feresc sa mearga in oras la ei pt. a nu sti lumea ca fac FIV). O pot gasi pe undeva ca sa stie ce parametri tb mentionati acolo. Doctora mea mi-a spus ca putem face fisa la orice medic dar ca fisa este tip si pe aceea tb sa completeze.


Buna anka,

Acea evaluare psihologica trebuie facuta de un psiholog clinician care trebuie sa fie agreat de comisia de transplant (???). Iti spun ce mi-au cerut de la clinica Genesys unde am facut eu FIV.
Ei aveau acolo un psiholog...unde consultatia costa de 2 ori si ceva decat o consultatie normala. Asa ca am gasit in Brasov o dna psiholog care ne-a ajutat.

Am fost cu sotul, a fost o scurta discutie din care sa reiasa cat de bine ne intelegem ca si cuplu...cum ne ajutam...si asa mai departe.
Apoi am trecut la completat tot felul de teste , unele generale cu tot felul de intrebari, altele care sa confirme cat de bine ne cunoastem reciproc (intrebarea de genu : ce crezi ca raspunde sotul tau la urmatoarea intrebare...)
Ne-a spus sa nu vorbim intre noi ptr ca influentam punctajul care se calculeaza.

Am plecat acasa, iar peste cateva zile am fost sa ridicam fisa de evaluare care continea cam asa :
-datele personale ale fiecaruia
-o scurta descriere a profilului psihologic al fiecaruia (cateva fraze standard probabil)
-o scurta descriere ca si cuplu
- si fraza finala : Sunt pregatiti pentru procedura ce urmeaza sa o efectueze.

Oricum, e doar o formalitate, nu cred ca o citeste cineva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

ahhhhh... acum am vazut ca ai scris ca ai intrebat-o deja! atunci e ok! din pacate eu nu mai am fisa deoarece a ramas la dosar! imi pare rau ca nu te pot ajuta!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka_daria77 spune:


Mami_vreau multumesc mult probabil ca din cauza asta mi-a spus psiholoaga ca trebuie sa vada ce indicatori ii trebuie sa urmareasca si sa noteze. Multumesc oricum.
Altcineva ma poate ajuta .
HELP!!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput