Nou stil de viata (266)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui gusta

Neatza.

Azi sincer imi vine sa ies pe strada sa tip in gura mare ca viata mea e roz si ca totul o sa fie bine.Aseara am dormit toti 3 in brate si a fost super chiar daca copilul la un moment a vrut calare pe noi.


Pup toate fetele si zile cat mai frumoase.



Marilena si Mara Augusta



Draga mea daca ai stii cat ma bucur pentru tine. Asa trebuie sa-ti fie toate noptile si ma rog sa ai parte de fericire si intelegere dar mai ales de liniste sufleteasca. Te si sper ca socrul sa nu-ti mai faca probleme, sotul sa-ti fie sanatos iar tu sa "infloresti" sub iubirea lui.

Cuba 2008

EMMA INVINGE cancerul



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Gusta am uitat sa-ti urez drum bun, si multa sanatate sotului.

Ma bucur sa te vad in sfarsit fericita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Zuzi ai dat raportul? Sau nu am vazut?
Eram curioasa cum e sapt asta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Delia: e o boala autoimuna care are la baza intoleranta la gliandina (o proteina care compune glutenul) si care se gaseste in grau, secare, orz, ovaz. Ingestia de gluten (infima chiar) produce leziuni ale intestinului subtire. Din cauza leziunilor apar mai multe efecte: malabsorbtie (cu efectele proprii - la mine distrofia a fost pusa pe seama malabsorbtiei), probleme digestive (diaree/ constipatie, dureri abdominale, balonari zilnice), retentie de apa, etc. Tratamentul este unul singur, pe viata: dieta fara gluten. Chiar daca pare simplu sa eviti glutenul, nu e asa usor pentru ca e folosit in tot felul de chestii: sosuri, condimente macinate, balsam de buze, ciocolata, etc si sub denumiri diferite.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hopes

Zuzi ai dat raportul? Sau nu am vazut?
Eram curioasa cum e sapt asta


Hopes si minunea mea - Eduard


Hmm! Ce ochi de vultur ai. Nu n-am dat raportul chiar daca s-ar perea ca iau floricica avand in vedere ca arata 87.4 kg. dar asa m-am demoralizat ca prefer sa nu-l mai dau pana cand n-am sa am ceva "bun de zis" . Pentru ca la consecventa nu-s buna vad. Dupa c-am sa pierd primele 5 kg fara sa mai fac yo-yo atunci poate ca am sa incep sa dau raport saptamanal.

Cuba 2008

EMMA INVINGE cancerul



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Laura imi pare rau ca ai probleme cu Andrei. Sigur n-ar strica sa afli si o alta parere. Sanatate multa si recuperare rapida.

Gusta spor la impachetat si nu uita sa iei si voia buna, starea de bine si fericirea pe care o simti azi.

Tzuni o zi usoara si spune-ne cum s-a prezentat Meri la .

Mephala las' ca nu-i bai c-ai mai deschis tu un capitol abia treci si tu mai des pe la noi.

Anda cand faci urmatoarele teste?

Gabi bine-ai ajuns la destinatie. Tu si Daniela sunteti 'pasarile calatoare' de pe subiect. Rar scrieti cate-o saptamana din acelasi loc.

revin.

Cuba 2008

EMMA INVINGE cancerul



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

Buna!

tlaura, si eu sunt de parere ca ar trebui sa mai incerci si la alti medici. Off, mititelul!
Gusta, felicitari pentru cetatenie! Si nu in ultimul rand pentru starea roz! Ramai la roz! Si pe mine ma mai apuca uneori griul mai ales cand vremea e gri (si cam e pe la noi) dar intotdeauna dupa gri vine si roz.

Tre' sa ma laud: i-am facut briose lu' fi-miu si n-am mancat nici macar una. Sper sa ma tina si de Paste. Seara faina!!!

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Bravos Claudia si felicitari pentru abtinere. Uite asa ajungem noi dive.

Cuba 2008

EMMA INVINGE cancerul



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna seara, fete frumoase!

Carina, e complicata povestea cu glutenul pe care ai scris-o tu, mai ales ca e destul de greu sa controlezi chiar tot ce mananci! Of!

Gusta, te felicit pentru cetatenie si drum bun spre casa. Olandezu a mai fost la noi in tara? In ce zona-l duci?

Am fost cu Meri la scos firele si s-a purtat EXEMPLAR. are o rezistenta la durere ceva de speriat! Se pregatisera acolo cu niste sedative usoare ca ea sa stea cuminte in timpul procedurii, dar n-a fost cazul, pt ca Meri nu s-a miscat si nici "pis" n-a spus. Am un ingerash de copil, nu alta!

tlaura, ati gasit macar un tartament pentru copil?

Revin mai incolo.

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor! Mi-a fost dor de voi.
Am votat.
Raportul meu (daca nu este prea tarziu): stagnare = 66 kg . Am fost cu rusii pe cap si maine merg la sala.
Sa nu uit: La Multi Ani! pentru toti sarbatoritii din zilele trecute!
Merg sa citesc din urma, am o groaza, si revin.
Pupici

Mergi la inceput