Nou stil de viata (266)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tlaura spune:

'Neata fetele!
Am intarziat cu raportul:stagnare!
Cum spuneam, nu reusesc sa ma mobilizez!
Noi nu suntem prea bine, adica Andrei are ceva probleme cu sanatatea; am impresia ca medicul pediatru nu e atat de bun pe cat credeam; ieri am asteptat o ora si un sfert la policlinica Masina de Paine, la ORL, o doamna doctor Burghelea, care atunci cand am sunat-o (avea un nr. de tel. pe usa), imi spune destul de iritata, ca ce vreau, ea e acasa ca are o problema familiala! Asta in timpul programului! Eu nu zic, i medicii sunt oameni, poate chiar avea ceva gravm dar trebuia sa lase un bilet, ceva pe usa, sa nu stam ca prostii acolo! Sunt foarte nervoasa si suparata; banuiesc ca Andrei are polipi, plus ca i-a iesit ASLO marit (ceea ce inseamna o infectie in organism) si facem tratament de 2 luni cu ospam. Din cauza asta, i s-au slabit ligametele la membre, in special la picioare, si a inceput sa schioapete. Si aici m-am speriat ca nu stiam ce are; acum nu mai are voie sa faca efort, evident nici fotbal; si toate astea acum cand a venit caldura si stam in parc, iar toti prietenii lui alearga; normal ca si el, doar ca nu are voie!
sper sa-l pun pe picioare cat mai curand!
Of, vad ca-s multi bonaviori pe aici, doresc sanatate tuturor si cu credinta in Dumnezeu, vom trece peste toate!

Gabi, sa-ti traiasaca fetita, sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea!
Tzuni, am citit ce ai patit cu Meri! Draga de ea! Multa sanatate, si refacere rapida!
Carina, mereu te citesc, imi aduc aminte de datorii! Adica trebuie sa incep si eu neaparat o revizie a danturii! O placere, nu???
Sanatate multa!
Fetelor, va pup pe toate si va doresc o primavara cat mai frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Neata, fetelor!

Ma asteapta o zi plina si f grea! Asa ca ma apuc de treaba.
Va las cafele, ceai, sucuri, fructe, iaurt si cereale.

Ne vedem mai tarziu.

Roxa, Vikinga trebuie sa-mi trimita mie niste bani intr-un cont BRD si are nevoie de SWIFT. O poti ajuta tu?

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

www.youtube.com/watch?v=VCAx2YciYx8&eurl=http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134738&whichpage=13" target="_blank">MELODIA MEA ZILNICA

si....

www.imdb.com/title/tt0846789/" target="_blank">SECRETUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna dimineata si salutari din Budpaesta!

Tzuni, succes azi, in ziua cea grea! Si multumim de tratatia de dimineata!

Tlaura, , imi pare rau de problemele lui Andrei. De ce nu incerci sa-l vada si alt medic, la alta clinica? Sunt medici buni la CMU, Euroclinic, Medlife si nici nu trebuie sa astepti ore in sir. Sanatate multa!

Ma apuc de treaba.

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Tzuni multumesc de cafeluta si succes azi cu Meri si sa ii treaca buca fara altceva .

Cuscra sanatate multa si tie si la puiul mic.

Claudia si aici ii duce la ferma si le place si sa vezi cum ajuta sa hraneasca animalele si sunt super bucurosi.

Gabriela e frumos la Budapesta?

Laura cum a zis si Gabriela cauta alt medic.

Zuzi si gradina mea e plina de flori si imi pare rau ca a venit din nou zapada,dar daca iti fac niste poze de la florile mele crezi ca trece supararea.

Am primit foaie de cetatenie ieri si acuma astept ceremonia si dupa voi primi pasaportul olandez,nu m-am putut bucura ieri dar azi e mai bine si o sa ne bucuram in fiecare zi ca ne avem unul pe altu si un pui langa noi.

Vik bine ai mai scris,m-am trezit peste noapte cu un copil nu eram inca cu capul pe umeri intr-o tara straina cu alte obiceiuri si tot asa ,dar incerc sa imi impun multe lucruri si sa vad partea plina a paharului si sa ies din starea asta.

Azi sincer imi vine sa ies pe strada sa tip in gura mare ca viata mea e roz si ca totul o sa fie bine.Aseara am dormit toti 3 in brate si a fost super chiar daca copilul la un moment a vrut calare pe noi.


Pup toate fetele si zile cat mai frumoase.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Buna dimineata,
Multumesc ptr. felicitari fetelor.
Meph nici nu mi-am dat seama ca am schimbat categoria. Merci
Nu prea se datoreaza stilului de viata pierderea in greutate din ultimele zile. Nu ma simt f bine. Am racit, ma doare gatul, mi-am pierdut vocea aproape...si evident n-am pofta de nimic.
Alaltaieri Eduard a cazut in parc de pe tobogan, voia sa urce pe unde aluneci de fapt, s-a dezechilibrat si am ajuns la spital. E bine slava domnului, dar i-a pus o copca si mi l-a cam traumatizat

Felicit si eu fetele care au slabit.
Laura imi pare rau de Andrei sper sa rezolvati si sa fie bine
Multa sanatate si lui Dani si Clarei. Drum bun si distractie placuta.
Anda mult curaj si ma rog sa fie bine
Cred ca mai revin





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neata,
Laura: imi pare tare rau de problemele ce le are Andrei. Nu puteti cauta un pediatru mai capabil? APropos de dantura, nu o mai lungi ca e mai rau.
Tzunillina: o zi frumoasa iti doresc si sa ai spor in toate.
Diana: multumesc de incurajari si sustinere.
Gabi: spor la treaba.
Marilena: felicitari. Esti buna de cinste!
Hopes: nasol cu copiii astia zburdalnici. Tu iei ceva pentru raceala?
Claudia: cum esti azi?
Tumpi: ce mai faci?
Vik: esti ok?
Lou: buna dimineata.
Zuzi: zapacita cum sunt am uitat sa ii trimit un pupic Isabelei ca tare dulce e.
Carmen: f faine pozele. Tu cum esti cu pneumonia?
Laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai!!!!!!!!!
Meniul de azi:
2 cornuri (fara gluten) cu crema de br si somon afumat
piept de pui cu tumernic si legume sote
2 felii de praji cu banane
paste cu lapte sau cu br

Va pup si revin mai tarziu,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Neata! Am intrat pe fuga, trebuie sa plec. Dany este mai bine, nu a mai facut febra. Eu nu ma simt in continuare prea bine, dar sper sa-mi revin curand.

Raport...stagnare

Va pup si va doresc o zi frumoasa



Crys si Dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

buna ziua.
va mai amintiti de mine? am scris de muuuuuuuult tare...
dar cum nu aveam ce raporta - bun, am luat o pauza. nu eram un exemplu tocmai cautat, eu luand pe atunci in greutate inca 2 kg.
acum insa am ce spune......

am 6 zile de cand merg la o sala de fitness.
abia de azi incepe sa ma lase durerea la muschiuleti, ca de, de atatia ani de sedentarism, le-o ajuns...
ma simt tare bine, mai ales psihic... cam facusem o depresie din cauza de lipsa bebe... si nu eram deloc bine. acum incet incet, vreau sa imi revin.
deci, raportez 6 zile fitness...
alimentatie "verde", fara carne... o data ca e post, si a doua oara de la dom' doctor recomandare.
si........ 74 kg


va pup si sper sa am cu ce aparea in fata voastra.

la cat mai multe kg date jos...


Cate putin pentru Casa Domnului: sa ajutam biserica Sf. Atanasie Patelarie
VA ROG FRUMOS SA IMI VOTATI FINUTA LA CONCURS. MULTUMIM DIN INIMA! http://concurs.pampers.ro/profile/28618
_
Asteptand o minune... stau cuminte... cu sufletul la al meu viitor
Alex, hai la mama!
Cand sa vie... ? Repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
Au nevoie de ajutor ACUM

www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie

Amintirea cea mai draga mie
Poze noi cu maruta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Anda sincer dau de baut ,sa curga sampania si aperitivele ca am auzit eu ca astea virtuale nu ingrasa.


Sincer sunt super fericita.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Gusta, felicitari pentru cetatenie! Eu vreau un pahar de sampanie.

Tzuni, cum a fost la doctor cu Meri?

Happymum, felicitari pentru sport!

Tlaura, imi pare rau pentru Andrei, poate totusi mergeti la alt medic...

Anda, ce e boala celiaca si cum se manifesta?


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput