Nou stil de viata (266)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Am citit si am revenit.
In primul rand va multumesc mult pentru sustinere. Intr-adevar am nevoie pentru ca treaba la servici nu este prea roza. Este greu, totul se schimba. Sper insa sa mergem mai departe.
In ce priveste superstitiile si negativismul meu aveti perfecta dreptate, trebuie sa incerc sa gandesc pozitiv. Asta si vreau sa fac.
Carmen sa stii ca m-am gandit sa vorbesc cu duhovnicul meu, sa-i pun niste intrebari, dar ma gandesc sa nu fiu penibila. Totusi am sa-l intreb, acum la spovedanie.
TLaura sanatate multa lui Andrei.
Tzuni bine ca ati trecut cu bine interventia.
Colac peste pupaza m-a prins si raceala.
Maine pleaca si tipul de la auditul intern al Companiei. Pur si simplu m-a disperat cu cerintele lui. Sper ca maine sa termine. Vom ramane cu noul sef, caruia trebuie sa-i explic totul, de la programul nostru de lucru, la concedii, salarizare, etc. Este dificil, dar trebuie sa trec si peste asta.
Gusta ma bucur ca esti mai bine, ma bucur pentru cetatenie, drum bun spre Romania, si un Paste Fericit, cu liniste sufleteasca va doresc.
Acum va las si va doresc o zi frumoasa maine.
Pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna seara!

am venit acasa.

Gusta, felicitari! Mare lucru! Acum ai toate motivele sa pleci spre casa linistita si fericita si sa te bucuri de vacanta!

Tzuni, bravo si bine ca s-a terminat!

De cate ori calatoresc cu avionul, de atatea ori ma intorc acasa si am un kg in plus... lucru care ma enerveaza si demotiveaza foarte tare.

Am sa scriu ce am mancat azi si rog pe Anda sau Ruxi, care sunt indemanatice la calcule de calorii, sa-mi spuna si mie cate calorii sunt:

MD: cafea cu lapte si 1 lingurita de zahar si un sanwhichi din 2 felii de paine neagra, un strat minuscul de unt, o felie de cascaval si o felie de sunca. Paine Bongrana, unt bio Dorna, cascaval bio Camylact, sunca de Praga Santivia Angst.

Gustare: de oboseala, pe la 11 mi s-a facut foarte rau... era sa lesin in birou, asa ca am mancat 2 biscuiti, caci altceva nu aveam.

Pranz: niste pui la cuptor (cam 80 de grame) cu 4 cartofi noi fierti si 5 frunze de rucola

Cina, in aeroport - o salata verde cu 2 felii de mozarella, 1/2 de rosie, 3 suvite de avocado, 1 felie de paine prajita. Si o bomboana cu cioco.

In avion am baut 1/2 de cana de cafea cu lapte fara zahar.

Am baut cam 1l si jumatate de apa.

Evident ca acum mi-e foame, dar beau apa...

Cate mii de calorii am mancat de am 1 kg in plus???

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Evident, multumesc anticipat de ajutor!!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

ciao dragelor. eu sunt pe fuga acum, abia am ajuns acasa. scriu doar pt Vik si Tzuni codul SWIFT al BRD este: BRDEROBU, adresa: 1-7 ION MIHALACHE BOULEVARD 1. DISTRICT, 011171 BUCHAREST, intamplator codul BRD il stiu pe derost ca lucrez cu el mult...sper ca i-ai dat Vikingai codul IBAN sa poata face transferul corect altfel nu se poate.

Va pup si daca mai aveti pb cu bancile, sunati-ma
Roxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Alo! Roxana, eu n-am treaba cu banca dar vroiam sa stiu ce mai faci, cu ce te mai lauzi?

Cuba 2008

EMMA INVINGE cancerul



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Tzuni ce ma bucur c-ati scapat cu bine. fetele cucuiete.

Gabi poate fi doar retentie de apa. Te si maine sigur ai sa fi cu un kil mai putin.

Cuba 2008

EMMA INVINGE cancerul



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

'Neatza fetele!!!

Poftiti la cafea, ceai sau suculet de fructe...si poate si ceva mic dejun sanatos.

Eu sunt tare suparata, la servici am mari probleme, lucrez deimi sar capacele, fac o gramada de lucruri pe care cu timpul mi le-a aruncat in carca fara a-mi mari salariul....si acum patronul parca a innebunit. Ne ia si ne vb urat, ne acuza ca nu facem nik, ca nu suntem bune de nik, ia niste masuri nasoale din care oamenii isi dau demisiile...si toti in toata tzara suntem intinsi cu nervii la max. Aseara i-am zis patroanei ca asa nu mai pot continua, si ca vreau sa renunt...si sa ma dau din calea prosperitatii lor. Ei nu inteleg ca e o perioada de criza si ca nu mai merge ca inainte. Culmea e ca compania e profitabila, dar avem probleme in recuperarea banilor din piata si bineinteles scaderea vanzarilor....offff...dar nu are sens sa va plictisesc cu amanunte. Cert e ca patroana nici nu a vrut sa auda de demisia mea, mi-a zis ca e dus patronul si sa il lasam in pace....etc...dar nu stiu ce sa fac.
Eu am si o sit mai nasoala ca fara acest servici....suntem cam in pom dpdv financiar.....asa ca...nu prea imi permit sa stau acasa. Dar decat sa ajung la spital sau mai sy\tiu eu pe unde....mai bine ma chinui 1-2 luni pana imi gasesc ceva si rup pisica in 2.

Va multumesc ca m-ati ascultat, aveam nevoie sa ma descarc.

Va poop ca acum tb sa merg sa imi depun niste acte la primarie, si poi la gradi sa o cunosc pe viitoarea educatoare.

Revin mai dupamiaza!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

MD: cafea cu lapte si 1 lingurita de zahar si un sanwhichi 30 cal
din 2 felii de paine neagra, un strat minuscul de unt, o felie de cascaval si o felie de sunca. Paine Bongrana, unt bio Dorna, cascaval bio Camylact, sunca de Praga Santivia Angst paine (aprox 50 g) - 130 cal+ unt (10 g=74 cal)+ cascaval (15 g=50 cal)+sunca (20g=25 cal)=280 cal

Gustare: de oboseala, pe la 11 mi s-a facut foarte rau... era sa lesin in birou, asa ca am mancat 2 biscuiti, caci altceva nu aveam. depinde ce biscuiti - sa zicem 80 cal

Pranz: niste pui la cuptor (cam 80 de grame) cu 4 cartofi noi fierti si 5 frunze de rucola pui=100 cal daca 80 de g crud sau 140 daca 80 g preparat+cartofi (daca erau 200-250 g = 160-200 cal)+rucola (50g - 12 cal)=272-352 cal

Cina, in aeroport - o salata verde cu 2 felii de mozarella, 1/2 de rosie, 3 suvite de avocado, 1 felie de paine prajita. Si o bomboana cu cioco. mozarella (30 g - 75 cal)+rosie (50 g - 12 cal)+ avocado (20 g- 32 cal)+ salata (150 g-22 cal)+paine (20 g - 80 cal)+ bomboana (nu stiu de care dar aprox 75 cal)=296 cal

In avion am baut 1/2 de cana de cafea cu lapte fara zahar. - 15 cal
Total: 943 - 1023 cal

Neata,

Gabi: ai mai sus calculul - e aprox ca nu stiu la toate cantitatile sau tipul. Mie mi se pare de-a dreptul cam putin si cel mai probabil kg in plus e de la apa bauta sau de la faptul ca o retii (eu asa patesc dupa cate o zi cum ai tu delegatiile si dupa ce zbor - mi se umfla picioarele si mainile). Mai cantareste-te azi/ maine si mai vedem

Tzuni: ai intr-adevar o minune de copil. O scumpa, o frumoasa si o dulce

Marilena: drum bun si sa te intorci la fel de roaza.

Ruxi: ce-i cu tine? S-a intamplat ceva?

Diana: imi pare tare rau ca e asa nasol la serviciu. Stiu ca e greu (imposibil) dar incearca macar putin sa te detasezi.

Violeta: spor la sala.

Zuzi: eu stiu ca o sa reusesti de data asta asa ca nu te mai trage pe fese. Ai reusit sa inveti si sa constientizezi multe, asa ca o sa reusesti.

Claudia: cum esti azi?

Carmen: ce pregatesti pentru Paste la scoala?

Made: ce faci? Cum esti?

Vik: nu mai dai pe la noi?

Roxa: dar ai observat ceva modificari in bine de cand te-ai apucat de regimul asta?

Meniul de azi:
tapoca cu lapte si capsuni
piept de pui la gratar cu paste (din orez si porumb) si sos de rosii
2 felii de praji cu banane
tarte cu ton/ br de capra/ zuchini/ rosii si ceapa rosie
Va pup si revin

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

'Neatza!

N-am mai rezistat si dimineata am mancat 2 briose cu un pahar de lapte (0,1%). La pranz mi-am propus o felie de paine o feliuta de cascaval, o feliuta de sunca de curcan, o portie de salata de rosii si 100g. branza de vaci (0,4%). Diseara o sa pap o portie de piept de curcan cu legume (broccoli, conopida, morcov innabusite cu apa si putin unt). De amine se ingroasa gluma caci primesc musafiri si nu-i pot servi cu legume lesinate. Dar vad eu...

mamica lui Stefan din 03.04.2005 si a Luciei din 18.07.2008
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salve!

Si eu-s cu pb...piticii amandoi cu febra...asta mare nu baga nimic in gura ca ia antibiotic

tlaura eu am avut aslo marit in adolescenta...era din cauza unui streptococ...poti sa-i faci un exudat faringian...mie mi s-a facut o umflatura deaspupra genunchiului...am fost prima oara la ortopedie si apoi la reumatologie au descoperit ce am...Pezenta streptococului in organism il face sa atace articulatiile...Mi-a trecut cu penicilina streptococul si cu moldamin aslo a revenit la val normala...Va doresc sanatate!

dordia imi pare rau ca ai pb la serv...mama lor de bani...daca ai fi fost acasa cu Tudor era mult mai fain...erai linistita. Aveti mare grija ca am un prieten care ajunsese leguma din cauza pb de acasa si de la serv...nu va riscati sanatatea.

Carina sanatate maxima...e crunta intoleranta la gluten, iar dieta pe viata e o sentinta grea.

Va pup!

Mergi la inceput