Burtici fericite de septembrie-octombrie (38)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini

De unde ai luat kiurtosi? Ca eu de obicei luam din Mamaia, si am fost foarte dezamagita duminica, cand ne-am plimbat pe acolo si totul era inchis!

17+ cu
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1


de la capitol, pe colt (exact in diagonala cu rest capitol) e un loc unde scrie ceva de "clatite de-un cot" ceva de genul.....si au si kiurtosi...este chiar o firma care in vara se muta in mamaia cu totul, ca noi suferim toata vara ca nu-i mai avem aici aproape

ursuletzul nostru

18+

nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Buna la toata lumea.Eu sunt noua aici si as dori daca se poate sa fiu si eu primita printre voi.Sunt in 12 saptamani, la prima sarcina si-mi este f teama de toate.Mie nu-mi este absolut deloc rau totul este ca inainte iar pe bebe nu-l simt inca.Sper sa fie normal.Si eu ma incadrez la burtici de sept oct si as vrea sa fiu si eu adaugata daca este posibil
Umltimul CM 13 12 2008
DNP 23 09 2009
Data nasterii mele 04 02 1988
Mami Georgiana Tati Petre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Buna dimineata tuturor! O urare cam tarzie, dar astazi am o zi mai incarcata.
Sa imi incep si eu lisa cu urari si tot felul de mesaje:

Mult succes, Miha! Sa dea Domnul sa terminati cat mai repede problemele legale. Ca oricum parintii lui Matei sunteti voi de multa vreme.

Monica, ma bucur mult ca ai reusit sa-ti vezi odorul. Data viitoare adu tu si borcanele, ca sa le avem la indemana.

Bun venit fetelor care ni s-au alaturat mai tarziu!

Crisbebe, si eu sunt de parere sa-ti cumperi un tensiometru. Si eu tocmai mi-am cumparat unul pentru ca la sarcina trecuta am avut probleme cu tensiunea si stiu ca hipertensiunea nu e buna pentru bebe.

In ceea ce priveste copiii si calculatorul sau televizorul, exista studii care leaga sindromul AHDH de vizionarea indelungata a programelor TV. De asemenea, se pare ca unii copii au inceput sa ai ba manifestari autiste pe fondul privitului la televizor o vreme indelungata. Tin minte ca in facultate profesorii de psihologia varstelor si psihopedagogie speciala ne recomandau foarte serios sa nu ne lasam copiii la tv pana la 5 ani. As avea mult de povestit daca e vorba de argumente stiintifice in favoarea acestei strategii. Daca sunteti interesate, poate o sa fac un rezumatul rezumatului. CU calculatorul, lucrurile sunt mai nuantate, dar in esenta cei mai mult parinti le ofera acces copiilor tot la desene animate sau jocuri, ceea ce face ca situatia sa fie similara cu tv.
E adevarat ca lumea pentru care ne pregatim copiii este una in care domeniul IT e omniprezent, dar cred ca daca incepem sa le dezvoltam abilitatile acestea dupa 5 ani, nu pierd startul, dimpotriva, au timp sa-si dezvolte corespunzator procesele gandirii si afectivitatii si, mai ales, atentia si vointa.


Bia mamica lui Busici (24 mai 2005) si16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

UItasem de Roxxy. Imi pare rau de baietelul tau! Am si eu o prietena care a patit acelasi lucru cu unul dintre fiii ei (i s-a dislocat cotul) dar asta pentru ca fratele sau obisnuia sa-l invarta de maini. Doctorul a avertizat-o ca o sa mai pateasca asa, dar ea a avut mare grija si au trecut aproape 2 ani fara nici un incident. Curaj! O sa creasca mai mare, o sa se mai dezvolte si o sa fie bine.

Bia mamica lui Busici (24 mai 2005) si16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa

Buna la toata lumea.Eu sunt noua aici si as dori daca se poate sa fiu si eu primita printre voi.Sunt in 12 saptamani, la prima sarcina si-mi este f teama de toate.Mie nu-mi este absolut deloc rau totul este ca inainte iar pe bebe nu-l simt inca.Sper sa fie normal.Si eu ma incadrez la burtici de sept oct si as vrea sa fiu si eu adaugata daca este posibil
Umltimul CM 13 12 2008
DNP 23 09 2009
Data nasterii mele 04 02 1988
Mami Georgiana Tati Petre



Bine ai venit. O sarcina este o adevarata aventura si, ca orice lucru nou, ne si sperie putin. Gandeste-te totusi ca e o aventura care trebuie si merita savurata.

Bia mamica lui Busici (24 mai 2005) si16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Iuliapapusa...bine ai venit printre noi! Sarcina usoara si bebe sanatos la termen!

Cine se pricepe...vreuna din fete...o poate adauga pe iuliapapusa pe listuta? Eu nu ma pricep ...si daca imi amintesc bine a mai scris saraca de ea acum ceva zile si nimeni nu a bagat-o in seama.

Eu de maine incepand iar iau doctorii la rand. Maine dr. ginecolog...merg la cabinet sa-mi faca TT (eco plus luat sange) si sa si vb cu dr. ca mi-e din ce in ce mai rau (ameteli cumplite. Apoi daca ajung tot maine merg si la dr. de familie sa ma inscriu (ma mut la alt dr. de familie). Poimaine cred ca o sa merg la Medicover sa imi iau trimitere pt analize clasice de sange si apoi vineri luat sange...
Vedeti ce program frumos am?
Sper ca bebe e bine. Il vedem maine si poate aflam si ce e pana la urma...

MERCI

Dana 16+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

biaz29, de unde ti-ai luat tensiometrul? Cred ca am si eu niste oscilatii periculoase.

Iulia 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moni_iulia

biaz29, de unde ti-ai luat tensiometrul? Cred ca am si eu niste oscilatii periculoase.

Iulia 12+


Sotul meu l-a comandat online. Pur si simplu a cautat pe google magazine virtuale care vindeau asa ceva. Daca vrei, il intreb si iti zic.

Bia mamica lui Busici (24 mai 2005) si16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuliapapusa

Buna la toata lumea.Eu sunt noua aici si as dori daca se poate sa fiu si eu primita printre voi.Sunt in 12 saptamani, la prima sarcina si-mi este f teama de toate.Mie nu-mi este absolut deloc rau totul este ca inainte iar pe bebe nu-l simt inca.Sper sa fie normal.Si eu ma incadrez la burtici de sept oct si as vrea sa fiu si eu adaugata daca este posibil
Umltimul CM 13 12 2008
DNP 23 09 2009
Data nasterii mele 04 02 1988
Mami Georgiana Tati Petre



Bina ai venit Georgiana!Si eu am emotii tot timpul..e normal mai ales cand e prima data cand experimentezi o sarcina...

Cred ca ai calculat gresit...sigur ai mai mult de 12 saptamani...eu am 14 si ultimul CM l-am avut in 24 dec...

KIKI 14+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

La mine problema la inceput a fost cu eminenta de avort. Apoi nu am mai sangerat dar imi era tare rau. Nu reuseam sa retin nimic, nici macar apa. Am ajuns asa de deshidratata ca nu mai aveam nici saliva in gura. Atunci nu am avut ce face si m-am dus la spital. Am facut 3 zile perfuzii si de atunci imi este mai bine.
Fetelor care ati avut greturi cat timp tin? Eu am 12 saptamani.
Si ince ceva cam cand ar trebui sa se miste cel mic? Pe la cate saptamani?

Mergi la inceput