Burtici fericite de septembrie-octombrie (38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

'Neata burtici! Ma alatur si eu la cescuta de cafea!
Monica ma bucur ca totul e bine si starea ta de spirit s-a schimbat. Chiar ne-ai lipsit!
Miha multa bafta la proces!
happy_ukabine ai venit! ce ma bucur ca a mai aparut o burtica din Cta!
Roxxy ce bine ca Matei a scapat cu bine! Tin minte ca si fratele meu a patit la fel cand avea vreo trei anisori. Era in baie si bunicul meu vrea sa il scoata de acolo, el s-a tinut cu mana de cada, bunicul meu a tras de cealalta si s-a luxat mana, dar s-a vindecat repede!


17+ cu
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Liliac muta sanatate! e naspa cu racelile astea!
Lutonianace ma bucur ca mai sunt fete ca mine, care inca nu l-au simtit pe bebe! si vad ca avem acelasi numar de saptamani. Si stiu ca e bine pentru ca burtica creste si saptamana trecuta am fost si la controlsi se zbenguia de zor!

17+ cu
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Emy10 spune:

Buna dimineata!

Si bun venit noilor burtici!

Monica ma bucur ca bebele este bine si ca te-ai mai linistit! Sa stai cumintica in pat!

Kateryna nu este nicio problema cu tensiunea mica si eu o am si cu o cafeluta se rezolva!

Cris sa iei nospa. Si pe mine ma mai doare burtica in partea dreapta si mi-a dat doctorul sa iau 3 nospa pe zi!

O zi buna la toate burticile! Si fara dureri si alte rele!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata dragilor!

Abia am reusit sa recuperez cat de cat cele 3 capitole pe care le-ati scris in lipsa mea: felicit pe toata lumea care l-a vazut pe bb si care a avut rezultate bune la teste!

Noi suntem bine am ajuns in starea in care am impresia ca nu sunt gravida si intru in panica din lipsa de simptome: parca burta nu se vede, bb nu il simt miscand, rau nu prea imi mai este....etc...etc...dar vad ca e normal si ca ati patit-o si voi si atunci ma mai linistesc. Practic nu am nici un motiv solid ca doar am fost la eco saptamana tracuta si bb era excelent, dar neuronul meu gravid o mai ia razna! Luni ma duc sa imi ia sange ptr dozare de anticorpi incompatibilitate grupa sanguina - mi-e o frica de mor ptr ca am fobie la ace....ufff!

PS: va rog sa imi schimbati si mie DPN - 02.10.2009 Multumesc!

14+ se pare ca
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Buna dimineata burtici! Eu abia acum am reusit sa intru de la serviciu si sa citesc ce ati mai scris

In primul rand sunt ffff fericita pt Monicacare a scapat de o grija!!!Bebe e ok...indiferent de ce e...important e ca e sanatos. Ai mare grija acum de tine si stai frumos in patut...asa cred ca o sa fac si eu o sa mai imi dea medicul de familie concediu, apoi medicul meu gine poate ma interneaza...si tot asa si daca depasesc cele 90 de zile...oricum si la mine e sarcina cu risc si nu are nimeni ce comenta la serviciu.

Roxxy,sorry pt ce a patit Matei. E foarte oericulos cu copilasii mici...si eu am ridicat-o odata pe nepotica mea de o mana si nu am stiut de ce a strigat asa mama la mine...chiar nu stiam ce fragili sunt...noroc ca ea nu a patit nimic...dar de atunci sunt mult mai atenta...

Mary, Crissbebe aveti grija de voi si daca e nevoie luati no-spa si de 3 ori pe zi.Atat am inteles ca e maximul...

Moni_iulia, m-am uitat pe fisa de concediu acum ca mi-ai amintit tu...ti-am zis ca uitDeci scrie urgenta medico-chirurigicala cod 54 (e formular cu regim special...asa ii zice). Dar inaite i-am dus o scrisoare medicala de la medicul meu ginecolog in care scria ca am sarcina cu mare risc...Sper sa te ajute cu ceva...

TiTy 143, ai mare grija de tine...si sa ne scri mai des.Sper ca de acum sa fie totul bine.

KIKI 13+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Mie mi-a zis medicul de familie ca-mi da medical daca ma simt obosita si vreau sa stau acasa sa-mi revin,dar la al meu servici sunt ceva probeleme financiare si mi-e teama sa nu-mi respinga medicalul.

Iulia 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Moni_iulia, nu cred ca au voie sa iti respinga medicalul...

Am uitat data trecuta sa imi schimb semnaturaSunt o burticuta de 14 saptamani!!!Si vreau sa zic ca deja mi se vede burtica de numa!!!

KIKI 14+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Buna dimineata !
liliana, sanatate multa ! Astept si eu cu sufletul la gura sa treaca si aprilie si odata cu luna asta, sper sa scapam si de sezonul virozelor.
Multumesc pt raspunsul referitor la copii si accesul la calculator.
monica, felicitari pt. vestile bune de la ecograf !

Desi sunt la a doua sarcina si am intrat in saptamana a 18-a, si eu simt rar miscarile bebelusului, dar cateodata, e atat de receptiv exact cand vorbim despre ea/el sau cand impreuna cu Daria, ii cantam diverse cantecele si mangaiem burtica , il simt f bine si sunt momente sublime.

Spor la lucru si pupici !

Geani 17+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Neatza!
sa ma mai relaxez si eu printre atatea raportari, ca-mi vine sa pe cineva din centrala din Buc

Monica
, welcome back!!! vezi ca noi stim mai bine decat tine ca BB e ok??! iar sexul..prea putin conteaza...ce numai eu sa am un BB pudic?!

Santorini, Lutoniana eu am 18 sapt si 4 zile si n-am simtit nici un fluturas inca, si nu ma ingrijorez...oricum eram pregatita psihic de o prietena care mi-a zis ca la ea au inceput la 20 de saptamani.......

Alex25, relaxeaza-te, respira adanc, si bucura-te de zilele astea fara voma, fara dureri de mijloc, cu burtica mica...!
eu am asa o stare de bine de cand mi-au disparut greturile si alte simptome! vreau sa ma bucur de ultimele saptamani cand ma simt bine, ca dup-aia creste burtica si apar alte probleme, si ca sa nu mai zic de perioada dupa nastere, cand o sa fim...varza!
la 14 saptamani sunt sanse mici sa-l simti pe BB...si simptome sigur mai ai si tu, dar mai..insesizabile, poate: nu ti-e mai somn? nu mergi mai des la shushu ? nu ti se umfla burtica mai mult spre seara?

Roxxy, uf uf, saracuztul.. sa treaca...imi povestea chiar zilele trecute o colega exact acelasi lucru, ca se juca cu nepotica ei si i-a dislocat ceva de la cot...si la medic i l-au pus usor la loc si acum e bine.......imi inchipui ca sperietura e mare in momentele alea....o sa o simtim si noi in curand...

Titi, Liliac, multa sanatate

Happy_uka
bine ai venit, sarcina usoara

Panda, pe udne esti? vroiam demult sa te intreb de ce ti-ai ales nick-ul asta? just curious...si-ti povestesc dup-aia si de ce te intreb

mi-am luat si eu un kiurtos acum...ca ramasesem cu pofta desi am la 5 minute un loc unde fac.......



ursuletzul nostru

18+

nunta
9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

De unde ai luat kiurtosi? Ca eu de obicei luam din Mamaia, si am fost foarte dezamagita duminica, cand ne-am plimbat pe acolo si totul era inchis!

17+ cu
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput