Burtici fericite de septembrie-octombrie (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna dimineata!
titi143,ce problema ai? Sanatate multa!
Kiki, mi-ai promis si mie ceva... Ca te uiti pe medical sa-mi spui ce diagnostic se pune in astfel de cazuri de "gravideala".

Iulia 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neataa

fac si eu cinste cu o si cate un suc .. care se baga?

am vazut ca vorbeati de sporturi .. mie mi-ar placea pentru copiii mei, tenis si innot .. acum sa vedem ce talente vor avea ..

selen felicitari pentru rezultatul bun la TT!

x_ggg ma bucur ca brotacica e bine!

kateryna ai grija cu tensiunea asta mica! mai bea cate o cafeluta ziua.

crisbebe felicitari pentru fluturasii din burtica! nu-i asa ca e tare frumoasa senzatia?

roxxy uff .. pupam mateiasul scump. e bine acum? si fii-mea se cam smuceste .. si aud cum ii troznesc osutele dar sper sa nu imi faca vrei surpriza ..

monica ma bucur sa aud ca bebe e bine sanatos dar m-ai lasat masca .. cum adic nu mai are oo? eu cred ca si le-a ascuns ca e pudic ..

cristina ca sa beneficiezi de indemizatia marita, CICurile trebuie sa fie legate .. ori in cazul tau nu se prea poate .. asta ptr ca esti obligata sa intri si in prenatal .. vad ca miha stie altfel .. eu stiu versiunea de mai sus

titi si happy uka bine ait venit! sarcini usoare si bebici sanatosi!

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 13+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Ellenuta multumim de cafeluta a fost foarte buna a mea.....
Vroiam doar sa va anunt ca sunt la zi cu cititul si ca va doresc o zi minunata !!!!



Cea mai fericita 17 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Monica ma bucur ca esti bine si deja se simte din randurile tale ca ti s-a schimbat starea de spirit.
Nici eu nu l-am simtit inca dar dupa cum mi se mareste burta stiu ca e bine....Mai am eco tocmai pe 27 aprilie cand voi fi in saptamana 20
Fetele care mai au inca probleme sa dea Doamne Doamne sa se rezolve si sa ne bucuram aici in gasca noastra numai cu povesti frumoase si amuzante.

Cea mai fericita 17 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Buna dimineata fetelor. va invit daca vreti la un ceiutz ca de nu se mai pune problema...la o asa tensiune...azi ma doare foarte tare burtik...abia pot sta pe scaun de durere...sper sa-mi treaca cu un no-spa.. Va si va doresc o zi frumoasa...

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna din nou,
Gegea, stiu ca la mine mesajele apar dupa ce sunt aprobate de moderator deocamdata asa ca, e foarte posibil sa nu le vedeti multe dintre voi. Astept si eu cu nerabdare sa imi apara mesajele in timp real si atunci va fi altceva.
Va pup.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna dimineata burtici!

Monica...vesti minunate....ce bebe smecher ...

Cat priveste sexul copilului...esti si tu tot ca mine...derutata. Lasa sa fie bebele sanatos ca pana om naste ne-om si lamuri xcu privire la sexul copilului.

Eu cred ca maine merg la Bucur la dr. mea la eco...si sper sa ma mai lamuresc.




Dana 16+ cu Alexandra
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Dana&year=2009&month=9&day=21&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabella spune:

Selen80, inca nu mi-a trimis nimeni parola.binenteles ca pun si eu poze cu burtica mea.
Astept parola si va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gegea
Aaaaa... miha, pls, e chiar important, ati facut ceva anume ca Laura sa cunoasca moderatia cand vine vorba de pc sau a fost o chestie care a venit de la sine? Noi am inceput de prin ianuarie, anul asta, deci aproape de 4 ani, sa o lasam sa se intieze in ale pc-ului, desi sotul nu ar fi vrut nici acum, ca are timp toata viata, ca noua ni s-a acrit de monitoare, dar pana la urma, a cedat. Si, prin urmare, doar in zilele in care face nani la amiaza (pe motiv ca numai ochii odihniti vad bine si la tv si la calc) sta vreo jumate de ora sa coloreze online, dar mai nou, vrea sa butoneze de mama focului, sa click-uiasca la greu, sa deschida, sa inchida pagini, mai exact, citez "fac si eu ca voi". .
Ideea e ca mie imi e frica de "marul oprit", dar imi e frica si de dependente, de multe ori ma intreb daca chiar procedez corect in felul in care o educam. E clar ca ideala e calea de mijloc, excesele nu sunt bune pe nici o parte a baricadei, dar tare greu e sa stim sa ajungem tot timpul pe acea cale. Uof, si discutia ar putea continua, nu numai cu referire la pc, ci si tv, dulciuri etc.



Sa stii ca si noi multa vreme i-am refuzat fetei accesul la calculator. Acum are 5 ani jumate iar pana anul trecut nici nu voiam sa aud de asa ceva. Pentru ea ramanea tabu, ii explicasem ca acolo este o parte din serviciul lui tati si gata. Dar, uitandu-ma in stanga si-n dreapta cum butoneaza copilasii si gandindu-ma ca de fapt asta este era in care se dezvolta...am considerat ca trebuie sa "fie in rand cu lumea" Nu cred ca va da dependenta atat timp cat se stabilesc niste limite.
Noi avem jocuri educationale pentru copilasi mici si atunci nici macar nu ne facem griji ca cine stie pe unde-ar bantui, iar la sfarsit ramane si cu ceva in cap'shor.


Liliana, Andra-Maria & 11+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Ma bucur sincer pentru toate fetele care sunt ok!
Eu am avut un sfarsit de saptamana cum nu se poate mai aiurea...nici n-are sens sa va dau amanunte ca sa nu stic frumusete de subiect.
Cert este ca de sambata am si racit, imi curge nasul ca la robinet, ochii imi sunt injectati, nasul de la atata suflat ma ustura ingrozitor... si daca ies la soare stranut de nu mai pot. In rest...toate bune si frumoase!
fetele!

Liliana, Andra-Maria & 11+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput