Burtici fericite de septembrie-octombrie (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Melania, am vazut pozicile tale! Ai un baietel superb! Despre dureri nu stiu ce sa-ti spun. SI pe mine ma doare burta cand il ridic pe Andrei in brate. Dar nu prea avem de ales!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 17+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_uka spune:

Buna seara!
Sunt o burtica fericita de 16 saptamani, va urmaresc de mult.. invat de la voi, ma bucur si ma intristez impreuna cu voi.
Vreau sa va arat filmuletul meu pe care l-am primit la echo 4d la dl dr Iosup (care este un om super).. il gasiti aici
http://www.youtube.com/watch?v=qm59VJKyHk4
A reusit sa ma linsiteasca, m-am dus la dansul cu un DT cu rezultate proaste ..a spus ca este doar o statisctica si ca bebitza mea (it's a girl!! ) este perfect sanatoasa.
Astept copilul acesta de mult timp, este miracolul meu..stiti si voi cred cum ma simt...
Singura problema ..(totusi nu pot sta chiar linistita ) .este ca gogoshica mea are 120 de grame la 15 saptamani cand ar trebui sa aiba doar 70 ..ce ziceti? pe moment nu am stiut ca este peste greutatea normala iar dl dr nu a parut ingrijorat..
Va pup pe toate si va urez sarcini usoare si zile insorite :)
Raluca, 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Am facut o boacana si am scris un mesaj cu user-ul comun, dar am sters si am retrimis de pe contul meu .
Si ca sa ma "laud" si eu si oarecum in acelasi context cu ideea cu care am inceput, astazi mi-am amintit pe la 16,30 sa-i dau copilului sa manance de pranz si nici nu cred ca ma ajuta solitarul neuron daca nu o vedeam pe Daria intrand in camara si cautand saleuri... Atunci, pfuai, stupoare, constat ca deja trecusera ore bune de cand trebuia sa manance. Sa uit sa dau de mancare copilului ? E drept ca si ea e destul de mare si stiind programul de papica, trebuia sa ceara, insa felul ei e sa emita doar semnale ca ii e foame, nu bate cu pumnul si lingura in masa sa isi ceara "drepturile", nici direct, nici indirect. In fine, a trecut si asta si cred ca de-acum imi pun ceasurile sa sune pt anumite chestii, pt ca incepe sa se ingroase gluma.

roxana, uof, prin multe ati mai trecut, intr-un timp asa scurt, bine ca patania de azi a trecut repede, fara urmari si dureri de prea lunga durata. Pupam Mateiasul scump si blond care seamana cu mami ! (ma insel ?}
miha, mai e putin pana in 16 si toate emotiile vor trece ! De multe ori ma gandeam ca a adopta un copil, poate chiar si a boteza unul sunt lucruri f. bine "vazute" de Dumnezeu si mai mereu, pt cei in cauza, urmeaza si o rasplata, iar in cazul vostru, e vorba de bebelasul scump si drag din burtica !
cristina, ce telenovele urmaresti sau e un fel de a spune ? Uite, inca o dovada ca eu habar nu am sa imi dozez timpul, televizorul din dormitorul nostru se deschide pe Minimax, copilul nici nu mai trebuie sa faca efortul de a gasi canalul cu pricina.
Si, cu pozele, promit ca le pun, si katerynei, i-am promis niste carti de psihologia copilasilor pt parinti (sau poate ar fi ideal sa le pun pe adresa comuna de yahoo ?), dar momentan, sunt prinsa rau, nu ma mai recunosc si nu stiu de ce pot fi asa. ma intreb daca chiar ajung si ziua in care sa nu mai am timp nici de somn (Doamne fereste, e clar ca aberez).

Aaaaa... miha, pls, e chiar important, ati facut ceva anume ca Laura sa cunoasca moderatia cand vine vorba de pc sau a fost o chestie care a venit de la sine? Noi am inceput de prin ianuarie, anul asta, deci aproape de 4 ani, sa o lasam sa se intieze in ale pc-ului, desi sotul nu ar fi vrut nici acum, ca are timp toata viata, ca noua ni s-a acrit de monitoare, dar pana la urma, a cedat. Si, prin urmare, doar in zilele in care face nani la amiaza (pe motiv ca numai ochii odihniti vad bine si la tv si la calc) sta vreo jumate de ora sa coloreze online, dar mai nou, vrea sa butoneze de mama focului, sa click-uiasca la greu, sa deschida, sa inchida pagini, mai exact, citez "fac si eu ca voi". .
Ideea e ca mie imi e frica de "marul oprit", dar imi e frica si de dependente, de multe ori ma intreb daca chiar procedez corect in felul in care o educam. E clar ca ideala e calea de mijloc, excesele nu sunt bune pe nici o parte a baricadei, dar tare greu e sa stim sa ajungem tot timpul pe acea cale. Uof, si discutia ar putea continua, nu numai cu referire la pc, ci si tv, dulciuri etc.

Sorry, coerenta nu mai e punctul meu de forte de ceva vreme, asa ca va rog scuzati ce e de scuzat.

Pup si poate mai revin, ca nu am chef de somn. Dar, ma tem ca nu am cu cine comunica, aici a inceput "sa bata vantul" (e si logic, doar e noapte}.

Geani 17+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Gegea, pai si la mine televizorul e pus toata ziua numai pe Minimax. Doar seara de la 20.30 ma uit si eu la Regina si la Fetele Marinarului (asta e plictisitor rau). In seara asta m-am certat cu Andrei pe telecomanda, ca el vroia sa schimb la desene, si eu vroiam telenovele, si pana la urma a cedat el. Cred ca era prea obosit sa se mai certe cu mine!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 17+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Cris, pus toata ziua pe Minimax ? Adica e deschis mai mereu ? Just curios, Daria si-a facut singura un program si se uita aproape o ora imediat ce se trezeste dimineata si in cazuri exceptionale, cand chiar am de facut treburi urgente si ea nu isi gaseste starea pt activitati, si, evident, doar daca doarme la amiaza, si dupa-masa, dar asta fff rar.
Eu m-am uitat la Clona si mai pandesc cate o telenovela braziliana, ador limba portugheza si actorii brazilieni, rabdare de alte seriale tv neam...

Geani 17+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Geani, pai Daria e mult mai mare decat Andrei si te intelegi altfel cu ea. El a facut o obsesie (si) pentru desenele astea. Cand stam in casa si cand il pun la nani trebuie sa deschid musai televizorul. (daca nu il deschid eu stie si el, nu-i problema). Nu se uita tot timpul, dar trebuie sa fie deschis pe desene. Daca nu fac ce vrea el face adevarate crize de nervi si plans, in rest rade tot timpul . Aici am o mare problema, sper sa isi mai revina cu timpul, ca eu simt ca il pierd de sub control. Pe altii ii asculta, dar pe mine nici vorba!. De-asta vreau sa il duc urgent la gradinita, poate se mai disciplineaza si el.

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 17+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ma duc si eu la somnic! Noapte buna!

Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 17+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Da, e mai mare si ne intelegem ceva mai usor, negociem, dar, in smecheria ei, mereu incearca sa incline balanta in favoarea ei. E si firesc, cred, mai toti aveam tendinta asta.
Eu am fost ceva mai "drastica" si Daria nu a stiut de tv, filmulete pe calculator sau mai stiu eu ce, pana aproape de 2 anisori. Nu ne-a fost imposibil, pt ca nici noi nu iubim televizorul si ne uitam printre picaturi, doar noaptea, cand ea dormea (iar acum, aproape deloc nu mai apucam).
Si, daca la partea cu televizorul a functionat puterea exemplului, la cea cu dulciurile, nope... si asta pt un motiv destul de simplu: nu suntem deloc un exemplu, mai ales al meu sot.

Atunci, noapte buna, daca toate ati batut in retragere. Eu mai dau o fuga pana la rufe sa vad care s-au mai uscat si ma culc si io. Pupici si noapte buna !

Geani 17+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

happy_uka, wellcome ! Daca ne urmaresti de mai mult timp, inseamna ca stii de regula cu cele 12 mesaje ca sa scapi de moderare si sa apara mesajul exact atunci cand il postezi. felicitari pt fetita jucausa si te asteptam la povesti !
monikus, mi-am amintit ca si tu aveai postari pe care fetele nu cred sa le fi vazut, deoarece se trece repede de la o pagina la alta. Accelerati ritmul de scriere, girls si sedere placuta la forumeala !

Eu mi-am depasit astazi norma la scris, de multi ani nu am mai mai scris atatea mesaje consecutive, se vede ca nu am somn. dar chiar ma duc la nani, gata fug si va pup apasat !
O zi frumoasa maine ! (pardon, azi deja )

Geani 17+ si Daria (03.04.05)
Varsta Dariei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Buna dimineata. Scuze ca nu am mai scris pana acum dar iarasi am fost internata in spital. A trebuit sa fac perfuzii.
Nu ma trece si pe mine va rog cineva in listuta voastra cu data nasterii?
Datele mele sunt: DN:01.04.1981; UM:13.01.2009; DPN: 20.10.2009 .
Va multumesc mult.

Mergi la inceput