Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monyca.C spune:

Cosmy multam !!! as vrea sa ocolesc totusi tot ce ar putea contine antibiotic..acum, ma gandesc, daca nu a facut pana acum nimic, vreo reactie ceva, slabe sanse sa mai faca de acum inainte.. tu i-ai dat cu ceva la urechiusa cand le-ati facut ?

Oana am sa fac tot posibilul, promit !
Si voi stati prost cu papica solida ? :( las' ca ne luam noi revansas..mai vb peste cateva luni da ???

Dyanira mie medicul mi-a zis ficatel dupa 1 an jum..iar peste dupa 9 luni, cel cu carnea alba si mai slab cum ai zis si tu si fetele pastrav, salau, somon..
Am uitat..felicitari ptr cei 4 dintzoci !!!
Cred ca sunteti primii la odisee !!!

Harri ce mai faci ? esti bine ? mai vrem pozici cu tine...ne e dor sa te mai vedem..

Mamica fericita de floricica EVA PARASKEVA (22.09.2008)
poze cu printesa mea si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

am terminat shmotru, a venit sotzu acasa si a decretat: e cam lipicioasa gresia

vazut Carla, Anca sa stii ca o scoatem pe Carla din clubul mofturosilor, daca ma gandesc bine il scoatem si pe Griua si iesim si noi, de 2 zile

Dya l-am vazut pe dintzos, e tare tare simpatic, cum sta el cu cartea deschisa

baby_boy branzica o pun in fructe si le pasez la blender pe toate, banana am facut la fel si o data am pasat cu furculita dar nu a papat, trebuie sa mai incerc o data

Eu as vrea, asa incet incet, sa dau fructele pasate mai putin, adica sa nu le mai fac asa fine, sa le pasez cu o furculita, sa le rad, o fi prea devreme? A papat baiatul 2 zile si eu uite ce visez!!

Ramo unde sunt clatitele?? ziceai ca le mancam in nocturna, hmmm sotzu vine maine seara in tineretului la fotbal dar cred ca ora 23 e multttt prea "in noctruna" cum il convingem pe Luci sa faca in we?

Anamona tocmai ma minunam cat costa mustela la farmacie 75 ron, cu factor 30, zici ca ai dat 40 la carrefour, la care farmacie si care carrefourt? este spray sau crema? ce am vazut eu era spray, d-aia o fi mai scump

Noua dr ne-a zis peste si ficat la 7 luni, oricum totul se adapteaza in functie de copil pana la urma
Ma gandesc sa ii fac spanac, a aparut la piata oare? Voi cu ce il combinati in afara de outz?

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27

Ma gandesc sa ii fac spanac, a aparut la piata oare? Voi cu ce il combinati in afara de outz?

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH



Mai are putin si dispare
Eu i-am dat putin asa gol, nu i l-am combinat. L-a mancat.

Mami de Eduard-Gabriel (17.08.2008)

Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Muuh

Nerantula Vollkorn 7 Getreide de la Milupa si alea cu fulgi de orez dar presupun ca nu ii dai avand in vedere istoria voastra cu constipatia. E ok sa ii faci branza de vaci din lapte, intelesesem din post-ul tau ca vroiai sa ii dai lui lapte de vaca.

Miruna, mama lui Alexei (13.07.2006) si a lui Dimitri (02.09.2008)



Eu intelesesem ca ai cereale simple, adica doar de ovaz, de ex. Milupa 7 cereale are grau si nu-i dau acum gluten, nu-i mai dau nici orez simplu, acum suntem pe orez+porumb+tapioca bio, tot Milupa.
I-as da de ovaz, dar nu gasesc aici doar asa, numai cu comanda pe babypoint, dar am uitat sa-i spun la timp lu' mamidestefan

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Dya nu iti face griji cu dintii. Tina ii scrasneste intr-un fel de o iei la sanatoasa

Cristinescu la tine ma gandeam si eu. Ce face Hari ? E bine ? Mai are febra ?

Roxule eu zic sa il mai lasi o perioada cu piureurile bine pasate. Si asa iti papa greu, nu il bulversa. David inca nu vrea sa pape decat daca e foarte bine pasat. Facut foarte bine la blender. Daca nu il fac bine, il scuipa, se ineaca , nu ii place.
Pe de alta parte, poate ii place mai mult.Pregateste-i o portie mica facut cu furculita , dar sa fi pregatita si cu piureul bine pasat cu care s-a obisnuit. Asta ca sa nu ratati o masa

Am si eu o intrebare. Unde scrie pe borcanasele noastre de Hipp ca sunt bio ??? Eu nu vad nicaieri..... Am primit unele de afara si scrie clar pe ele ca sunt ecologice...deci la noi nu vad pe astea...

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Rox scrie si pe astea de la noi, e un cerculet in care scrie cu verde parca, BIO. Ai dreptate, nu ma aventurez sau cel mult o sa fac o incercare asa cum ai zis tu cu 2 portii

Giulianna sunt cu pluta, trebuie sa ma duc repede, dar sincer am vorbit si cu mama si a zis ca n-a vazut, asa ca m-am gandit ca nu a aparut

babytza iti scrisem ce vezi mai sus si m-am gandit sa verific, nu scrie pe toate, am cateva de fructe (goale) si unul de legume, pe cele de fructe nu e cerculetul, pe cel de legume este, sper ca asta nu inseamna ca unele sunt bio si altele nu

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Am si eu o intrebare. Unde scrie pe borcanasele noastre de Hipp ca sunt bio ??? Eu nu vad nicaieri..... Am primit unele de afara si scrie clar pe ele ca sunt ecologice...deci la noi nu vad pe astea...

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David




au un cerculet albastru, in care scrie Bio, asa imi amintesc, de la ei o sa cumpar mai mult 'specialitati', combinatii dupa 6-8 luni.
Nu cred ca si-ar da cu firma in cap, sa fie contrafacute, cred ca difera etichetele.

Mamica de VLAD 19.10.2008

minune
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

babytza am observat si eu ca nu mai scrie in ultima vreme pe toate. Era un cerculet albastru si scria in el dar nu mai scrie pe toate din pacate.

Nerantula ovaz ii poti lua de la plafar si il maruntesti tu fie in rasnita de cafea din aia veche fie in blender (dar nu in partea aia cu maner ci daca ai in partea cu borcan (cutie nu stiu acum sa ii zic). La fel si cu alte cereale pe care vrei sa i le dai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CD27


Eu as vrea, asa incet incet, sa dau fructele pasate mai putin, adica sa nu le mai fac asa fine, sa le pasez cu o furculita, sa le rad, o fi prea devreme? A papat baiatul 2 zile si eu uite ce visez!!


Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH


de acord, numai sa aiba Mikul dinti, sa mestece, altfel se ineaca. Pana cresc, marunteste nenea blenderul pentru el, ma gandesc ca ar fi chiar indicat pe la un an, sa-si obisnuiasca maxilarul cu masticatia. zic si eu,

Mamica de VLAD 19.10.2008

minune
Povestea lui Falkone zis si Ventuza
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Da Roxana , la asta ma uitam si eu acum. Pe cel de fructe nu scrie nicaieri , in schimb pe asta de legume cu carnita e cerculetul albastru in care scrie bio. AM crezut ca sunt eu nebune, ca borcanelul de ieri l-am aruncat ....dar stiu sigur ca m-am uitat de mi-a venit rau sa vad unde scrie....
Si pe cele pe care nu scrie ??? Cum e cu ele ???Nu sunt bio sau ce ?

Nici pe cele de la nestle nu scrie daca sunt bio si vad ca mai scrie si ca au un continut redus de sare... Parca nu l-as invata cu astea...ca poate imi refuza mancarica mea daca se obisnuieste cu gustul asta....pana acum doar masa de fructe ne-a mai prin in oras, de legume nu i-am desfacut niciun borcanel sa ii dau...uf

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput