*LMA!!* Puiuti de Randunici 2008!! (239)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Luny, ce tare Mufa cu arteziana! Cred ca fii-mea ar fi in stare sa doarma acolo, asa-i place apa. Noroc de mine, ca nu-i nicio arteziana in parc!

Liana, , te-am sarit! Lasa, ma, ca am vazut eu in poze cat esti de draguta si nici asa nevoie mare de mobilizare nu-mi pare sa ai!!!

Ma, eu faceam asa...o constatare zilele astea...pai cum sa nu fie asa puiuti frumosi pe crenguta asta, daca eu vad numai mame frumoase foc langa ei???

Si cu asta, am plecat. Incarc si eu cateva pozici si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Hello, bine v-am gasit! Am petrecut in w-end de mi-a iesit pe ochi. Bb nu a stat decat dupa mine si la tzitzi (tin minte ca asa a patit si Luny la petrecerea lui Matei pt ca era multa lume). E f fricos, nu sta la nici un adult, doar de copii se apropie. A inceput insa sa fie tot mai prietenos cu copiii, ceea ce ma bucura, ca oricum cu ei "are treaba".
Dar ma gandesc ce greu se va obisnui cu bona, cred ca tb sa incep prin august ca sa plec in oct. la munca.
Si pt ca musafirii nu se mai dadeau dusi am stat sambata in casa toata dupa amiaza, apoi duminica a mai fost un rand si n-am mai iesit decat pe langa bloc.
Pt ca n-a dormit suficient sambata Oaca s-a culcat duminica la 18.00 si s-a trezit duminica la 7.00(cu pauze de tzitzi peste noapte si de urlat cand l-am schimbat).
Cam e in greva foamei, papa doar fructe(putine) iaurt mic (zilnic )supa si piure de legume cu carnita doar cateva lgt. Am vazut ca incisivii laterali sunt in gingie, unul a spart, celalalt se apropie, iar maselele si ele pe acolo. Sa-i iasa mai rpd si sa mai pape si el ca
Violeta, sa stii ca eu am incercat fel si chip sa-i dau papa, dar el are fixuri, nu mananca decat in scaunel, chiar daca abia sta in el, dar pe jos nu sta nici atat, si nu-l alerg cu mancarea. El stie daca-i zic papa, ma trage spre bucatarie, ii arat mancarea, se asaja in scaun, cand a terminat se ridica si asta e!
Incerc sa-i dau treptat mancare mai apropiata de a noastra, dar cum nu are masele posibilitatile sunt destul de limitate, dar avem amandoi bunavointa ca la vara la mare nu stau cu blenderul dupa mine!
Oricum e destul de bine, cred ca ma stresez eu prea mult, daca i-ar fi foame n-ar sta asa, ar urla, ar arata cumva. Probabil atat ii tb lui.
Antuca a fost f draguta si intelegatoare, nu s-a suparat ca n-a venit buni si ca nu i-am facut ziua in oras, dar anul viitor voi face tot posibilul, chiar daca facem mai restrans ca e muuuult mai comod!
Am vazut toate pozele, ma bucur ca ati profitat de vremea minunata si v-ati distrat pe afara.
Ma duc sa verific mancarea lui Oacasi revin cu "scrisoarea"

catalina, mama Antoniei 07.04.2000 si a lui David-Luca zis Luki/Oaca -1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Un pic de mov si de la noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

L-am vazut pe Muffy ce s-a distrat cu Ina.....cum stateau amandoi sa astepte mingea!!!la un moment dat mi-era frica sa nu-l dea jos pe muffy

Am vazut si sarbatorita lu' Alice...ce tort frumos si ea niste ochisori scumpi

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

am vazut si un pui mic si asortat mov

Luny....care a fost explicatia de gajaia filmuletul pe webshots??ca si mie mi s-a intamplat cand am vrut sa incarc si am crezut ca iar trebuie sa descarc un codec..ceva....vad ca acum a mers filmuletul care l-ai pus...eu nu am mai incercat

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

Liana, am vazut ie de-a dreptul ….(n-am cuvinte) si purtatoare frumusica foc! Hai ma Liana, ca arati super!

Nicol, cum de o asemenea frumusete n-a fost inca curtata?! Tare dragalasa, ce obrajori numa’ buni de pupat!

Bitza, frumoasa familie. Ce bine-i sta Antoniei cu flori! Floare intre floricele

Ma, sunt verde, Luny, Simo si Ramo! Simo, 7 kile?! Eu am stagnat la 8 kile minus (am scazut 10 si am pus 2 inapoi la un moment dat- de Craciun)

Mai Ramo, ce tanara esti! Tot mai tanara!

Adriana, ce tortulet frumos, si ce sarbatorita! Super rochita movulie, plamanie

Luny, ce distractie! Mai da ce barbatus aratos!

Alice spre rusinea mea n-am tare facut poze perioada asta. L-am tot filmat, dar cu camera mare si nu le-am prelucrat, decat ca le-am pus pe calc. asa ca n-am “material”. Poate sambata, ca facem chef… de ne ajuta vreamea.
Suuuuuuuuuuuuper dragalasa Thea, iar rochita e superba!


Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + La 2X9 luni
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

tuchi im pare rau de asa intoarcere la realitate cum ai avut-o!

naty, grijulie ca intotdeauna

clau harnicutul! si frumusica

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + La 2X9 luni
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

a sosit si tonic

eu sunt muuuuult mai rau decat ieri. abia am stat in picioare la serviciu. m-am bagat in pat un pic, acum sunt putintel mai bine

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + La 2X9 luni
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

bubu, imi pare rau de puiul bolnavior!
unde am ajuns te tot pregatesti... inca nu-i vreamea, ne lasi pe noi, inaintatele, tu astepti termenul de 25. dar vad ca te-a luat prin surprindere totusi.


acu' fix un an, ariel era tare:
06.04.08
declar ca am intrat in saptamana 40!!! cum era faza aia ca al 2 lea bebe vine mai repede, mai ales ca e baietel??? mai, sa vedeti voi ca teo se va naste exact cum a dat fiica-mea comanda, adica de ziua ei, pe 10!!! si eu care ma agit sa-i iau role cadou!!! pai il iau pe frate-su, il pun in cutie si ii pun funda si i-l fac cadou!!! si gata cadoul:))daca coincidea iar cu Pastele, ma scoteam si cu cadoul de Iepuras:))

Mamica de berbecut-Luca
9 aprilie 2008

Viata in 3 + La 2X9 luni
Luca creste
Miha scade

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Mamaaaaaaa, nu va mai prind din urma in veci De citit am citit dar cu pozele nu prididesc de ieri


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (UN AN)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mergi la inceput