Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 53

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emag spune:

Aida, te imbratisez strans, strans, din tot sufletul. Esti in gandurile si rugaciunile mele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi

Pana ieri plangeam intruna cand ma gandeam la Emma...dar azi...uitandu-ma la poza de pe forum am simtit dintr-o data atata liniste...Nu stiu cum sa explic. Emma pare atat de fericita! Parca ar vrea sa-mi spuna, de acolo din poza, ca e fericita acolo unde e. Nu stiu, asta imi inspira poza acum!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet



Si mie mi s-a intimplat la fel cind am vazut filmuletul postat de Doris.

Aidamamica extraodinara,sincere condoleante!
Multa putere si liniste sufleteasca!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GiaDavid spune:

Aida, multa putere!
Emma este vie in sufletele noastre!
Acum este si ea fericita, linistita, nu mai are dureri, abia acum simte si ea ca traieste, dar...o doare faptul ca este departe de tine, departe de voi toti! Te adora si ar vrea ca tu sa nu mai suferi...
Stiu ca par nebuna, dar nu-mi pasa, eu trebuie sa spun ceea ce simt!
SI
in plus, trebuie sa-mi cer scuze...am negat "adevarul"-ceea ce simteam...imi doream ca Emma sa traiasca, ma gandeam ca va reusi sa razbeasca acea boala cumplita, era si a ramas o MINUNE de fetita care ne-a invatat pe noi toti multe-multe-multe!
SI inca o data, David a avut dreptate, dar nu am vrut sa-i dau crezare, ma gandeam ca este doar un copil...cānd ti-am spus ca mai cer "parerea" cuiva...

EMMA TRAIESTE IN SUFLETELE NOASTRE!!!

Multa PUTERE, iubita! Salutari si imbratisari calduroase lui Laci si bunicii!

iti inteleg sufocarea...si eu am simtit-o si o simt de multe ori......dar viata merge inainte, Dumnezeu ne vrea puternici SI trebuie sa fim puternici pt NOI insine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Motana spune:

Ca Emma este fericita, si eu cred din toata inima.
Greu e pentru cei ce raman in urma, pentru Aida si pentru familie, iti suntem alaturi draga mamica, desi nu putem face multe.

Sincer, nu cred ca "duce lipsa" Kissy nimanui, si nu e aiurea sa spun, dar in prezenta lui Dzeu, sufletele se bucura de o fericire dincolo de ce ne putem imagina, de aia lasa memoria pe Pamant, cum ar mai putea fi fericite oare, vazand ce durere lasa in urma?! Durerea e omeneasca, nu "ingereasca". Ca ne uita pentru moment, da, dar ca ne vom reintalni in Ceruri e un adevar si mai puternic.

Emma va asteapta cu drag si o sa se bucure cand voi toti o sa fiti alaturi de ea, dar pana atunci ea oricum e fericita, tu, Aida si familia trebuie sa reinnodati viata de pe Pamant si cred eu, ca singura putere, si cea mai intaritoare, ti-o da Dzeu.

Suscriu si eu: poza asta de pe forum cu Emma e plina de putere, liniste si bucurie, desi am vazut ultimele poze din albumul Aidei, unde Kissy era la pat, cel mai bine e sa ne amintim de ea, noi toti, asa cum e in poza asta, care ar putea fi in loc de "Emma a plecat", "Emma a invins", a invins durerea si raul si neputinta.

Va imbratisez!

26+


"Anyone giving me bottles, teats or pacifiers will be sued. Daddy is a lawyer." (ma' baby)

"The key to effective parenting lies not in what we do but in who we are to our children." - Gordon Neufeld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Va multumesc dragelor pentru tot
Pentru mine trecerea timpului s-a schimbat. Emma a plecat in Vinerea mare la noi si de atunci parca au trecut ani ...
Ma uit la filmuletul lu' Doris si mi se rupe sufletul , dar in acelasi timp revad clipele petrecute cu ea. O caut si nu o gasesc niciunde. Oare de ce facem asta? Ea nu mai este aici unde esti dragoste?
Imi este asa dor ... si cum spunea cineva dorul creste de la zi la zi ...
Te iubesc dragoste! Traiesc cu speranta ca ne vom revedea

Aida ... 17+
Poze cu noi
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici, te iubesc cu toata fiinta
"Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Aida sa te intareasca Dumnezeu,Emma va ramane mereu in sufletele noaste.

INGERASUL EMMA AIDA


www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

aidule te pup pe suflet

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Aida si sunt alaturi de tine
e greu si cred ca numai tu stii prin ce treci, ma rog la Dumnezeu sa-ti aline dorul de Emma si suferinta , incearca sa te linistesti(stiu ca e usor de zis asta si atat de greu de realizat) dar ai pentru ce lupta...micutul samburel


monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alma2006 spune:

Draga mea draga, mai sunt cateva ore pana cand si eu voi putea spune Hristos a Inviat! Ma gandesc la voi si il rog pe Bunul Dumnezeu sa va intareasca si sa va aline durerea asa cum numai El poate!
Va

Aveti grija de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Aida, sper ca Pastele sa va aduca lumina in casa si speranta ca nu se sfirseste totul aici!

Mergi la inceput