Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Emma este iubire!

(8 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 100
axxxa
axxxa

340 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite axxxa un Mesaj Privat  Reply with Quote
Aida, draga mea, nu te invinovati, ai facut tot ce era omeneste posibil ca s-o salvezi, dovada stau si cei 3 ani si jumatate aproape, trecuti din momentul declansarii bolii si pana acum. Mi-as fi dorit sa nu aud niciodata aceasta veste, nu eram pregatita nicicand pentru asa ceva...
Vor trece ani pana se va atenua durerea, nu va exista zi din viata voastra sa nu va ganditi la ea, dar cu ajutorul lui Dumnezeu si a samburelului veti reusi incet incet sa nu mai plangeti.
Cu siguranta va veti intalni dincolo, eu cred cu tarie ca exista ceva dupa moarte, probabil n-ai avut timp si dispozitie sa citesti asa ceva, dar exista pe forum un topic unde multe persoane povestesc lucruri care imi intaresc convingerea ca cei diparuti, dragi noua, sunt undeva in univers si ne vegheaza de acolo. Cateva dintre fete descriu fenomenul de decorporalizare, trait de ele, care este exact ceea ce se petrece cu noi dupa moarte. Acesta este topicul:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=134584
Mergi la inceput
bebestrumfitza
bebestrumfitza

219 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite bebestrumfitza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dumnezeu sa aiba grija de sufletele voastre!si de ingerasul Emma!

bebestrumfitza
Mergi la inceput
ralcat
ralcat

1579 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiralcat Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralcat un Mesaj Privat  Reply with Quote
Aida, durere mai mare ca a voastra nu cred ca exista.
Si mama cu mai multa putere de lupta, cu mai multa speranta si mai aproape de pruncul ei nu cred ca am intalnit vreodata. Voi doua ati fost impreuna in lupta aceasta, dar din pacate ati fost singure, nici medicina si nici tratamentele alternative nu v-au putut ajuta.

Te rog, nu-ti chinui sufletul tau bun cu reprosuri, nu ai nimic sa-ti reprosezi, mai mult decat ai facut, nu cred ca omeneste ar fi fost posibil, iar increderea Emmei in tine spune totul.
Esti cea mai buna dintre mame. Iar Emma nu e singura. Sunt sigura ca nu singura. Si e intr-o lume mai buna decat a noastra.
Ai grija de tine si de samburelul pe care-l porti.

Fa Doamne o minune !
Mergi la inceput

simi

980 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite simi un Mesaj Privat  Reply with Quote
Nu ai dat gres cu nimic scumpa Aida! Ce puteai tu face mai mult decit ai facut? Durerea ta e imensa... dar n-ai de ce sa te invinovatesti, iubito!
Dumnezeu sa va dea putere sa mergeti mai departe! Puiul vostru vegheaza asupra voastra acum!

Smile,tomorrow could be worse!
Mergi la inceput

mychydutza

5541 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimychydutza Adauga semn de carte la raspuns Trimite mychydutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
aida, nu ai gresit cu nimic. as vrea sa am puterea sa spun ceva care sa aline macar o particica din suferinta ta. dar din pacate nu exista cuvinte care sa-ti aline sufletul greu incercat. eu cred ca Emma nu e singura, cred ca acum e linsitita si fara dureri. cred ca e suparata pt ca te vede pe tine plangand. dar in niciun caz nu cred ca e singura!!!!te poop si DD sa fie alaturi de tine sa-ti aline suferinta!

"mai avem nevoie si de iarba......"
Mergi la inceput

andanii

4778 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiandanii Adauga semn de carte la raspuns Trimite andanii un Mesaj Privat  Reply with Quote
aidule .... nu gasesc cuvinte care ar putea sa-ti aline durerea .... pur si simplu sunt muta in fata durerii tale fara margini .... te pup pe suflet ... nu trebuie sa te ierte kissy .... stie ca ai facut tot posibilul si te-ai luptat cu scarba aia de boala pana in ultima secunda
zbori lin licuriciule

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "montignac, stil de viata nu dieta"
Mergi la inceput
gremlin
gremlin

72 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gremlin un Mesaj Privat  Reply with Quote
Aida, ce suflet minunat! Sa nu te schimbi, ai grija de tine... Ramai asa, puternica...
Tot ce se scrie aici e din suflete, e chiar mai putin decat simte fiecare fiindca cuvintele sunt sarace. Tot ce e scris aici e din admiratie, din respect si iubire.
E cea mai trista poveste dar aici e scrisa viata Emmei, o parte din ea. Nimeni n-o sa o uite vreodata. Capitole scrise cu speranta, durere si iar speranta...
Sa plangi, Aida, nu tine durerea in tine... Sa plangi. Cred ca ai inghitit atatea lacrimi, sa nu le vada scumpa de Emma...

Mergi la inceput
cristy74
cristy74

362 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristy74 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Of Aida, ma doare sufletul de nu mai pot. Si daca pe mine ma doare asa de tare ..., ce-o fi oare in sufletul tau ... . As vrea sa-ti iau o parte din durere, daca as putea...
Aida nu te invinovati. Emma stie ca ai iubit-o infinit de mult, ca ai facut tot ce era omeneste posibil.
Sincer, sincer nu stiu ce sa-ti spun sa doara mai putin, cred ca nu trece cu nimic. Stiu sigur insa ca samburelul din burtica ta te va ajuta cel mai mult.
Ai grija de tine, pentru copilasul tau, si sa va intareasca Dumnezeu pe toti.

Cristina, mamica fericita de Eva Maria
Poze
Mergi la inceput
Giova
membru veteran Giova

15759 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiGiova Adauga semn de carte la raspuns Trimite Giova un Mesaj Privat  Reply with Quote
Plange sufletul in mine...nu stiu ce sa scriu, ce sa spun....
Aida te imbratisez cu mare drag, ai grija de tine! Cu siguranta ai facut tot ce ti-a stat in puteri pt. Emma, si ea stie asta cu siguranta.
De acolo de sus va avea grija de voi si va va veghea.
Zbor lin inger scump! ai grija de mami, tati, bunici si samburel. alina-le suferinta si da-le multa putere sa mearga mai departe!

Siuta
Siuta

636 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiSiuta Adauga semn de carte la raspuns Trimite Siuta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Aida,

Andreea,mamica de Anastasia
Mergi la inceput
Pag. din 100 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com