Emma este iubire!

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Aida -

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Aida
Mai mult decat ati facut voi, nu ar fi facut cei mai multi oameni de pe planeta, indiferent de mijloacele la dispozitia lor ...
Intelege si tu ca NU aveai cum sa combati cancerul Emmei. Boala a fost de asa natura incat nu se putea face nimic, dupa a doua recadere. Nu exista leac la o forma asa agresiva cum a fost a ei... asta a fost sa fie!
De ce te invinovatesti, Aida?? De ce??
Ai grija de tine, te rog...

EDIT:
Am convingerea ca EMMA NU MAI SUFERA IN NICI UN FEL, ca a scapat de dureri, tramal, morfina, ca nu e singura si pierduta in intuneric, ca partea aceea urata si greu de indurat a vietii a disparut!!! Sper din inima sa ai aceeasi convingere, Aida draga!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


aida, ati facut mai mult decat ar avea puterea si dedicarea sa faca multi alti parinti. ati luptat ani in sir, plini de speranta, de iubire, de viata, pana in ultima clipa. stiu ca nu ai lasat sa se vada in ochii tai deznadejdea si renuntarea nici o clipa. pt ca nu ai renuntat nici o clipa sa lupti pt fiecare zi in plus. in ciuda unei boli crunte, i-ati oferit o copilarie frumoasa si amintiri nepretuite. ai cautat si ai rascolit tot ce exista medical pe lumea asta in batalia crancena cu urateniile. ai incercat totul. boala asta cumplita e mai avansata decat medicina ...
emma nu e singura si nu are cum sa-i fie frica, a fost un inger luptator pe pamant, asa este si acolo sus, un inger plin de putere.
aida, te imbratisam cu cel mai mare respect


In sufletul nostru pentru totdeauna



O minune de bazar - Sonia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Draga Aida, maicuta de nepretuita Emma, ai facut TOTUL si mai presus de toate, i-ai oferit atata dragoste, atata iubire si atata daruire, cum numai o MAMA ADEVARATA face pentru puiul ei drag. Nu ai de ce sa te invinuiesti, chiar daca asta simti acum. Noi oamenii, din pacate suntem uneori, prea mici si prea neputinciosi in fata intamplarilor lumesti.... Candva, in vesnicie, cand iti vei reintalni minunea de copil, o sa gasesti poate un raspuns....Stiu, e greu, sfasietor de greu....dar micuta ta e linistita acum. Nu mai plange, nu o mai doare, nu se mai chinuie, trompeteste si alearga prin gradini de vis...e mereu alaturi de voi, in fiecare gand, fiecare lacrima, fiecare adiere de vant, fiecare floare, fiecare raza de soare, fiecare fir de iarba, fiecare zambet. Va vegheaza dintre stele si va mangaie fruntile si asteapta, razand, cand anii vor cerne peste voi zapada timpului, sa vina momentul magic al reintalnirii.

Putere multa, mamica draga, dragi parinti, aveti nevoie de multa putere, e un pui mic pe drum, care are nevoie de voi. Esti o puternica si impreuna cu jumatatea ta, veti invinge durerea, va veti linisti si va veti bucura de amintirea clipelor minunate pe care le-ati avut impreuna cu pretioasa voastra.

Emma, ingeras mic, somn usor !




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste

Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Aida! Draga noastra, tu ai facut tot ce ai putut pentru ea si i-ai fost cea mai buna mama. Imi pare rau ca nu am putut fi alaturi de tine fizic, m-am gandit incontinuu la voi !
Gandeste-te la bebe care vine, ce minunat o sa fie sa il strangi in brate si sa ai grija de el. Ai aflat cumva daca e fetita sau baietel? Te pup si te strang in brate .



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

n-am cuvinte, n-am. parca n-am nici un drept sa mai spun nimic in fata acestei dureri. nimic.
pentru puterea infinita de care Emma a dat dovada, si pentru puterea de care voi, Aida, ati dat dovada.




Emma este iubire in sufletul meu.
Feelings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Aida tu esti cea mai buna mama din lume, tu ai facut tot ce ti-a stat in putinta sa-ti salvezi copilashul nu a depins insa de tine ...nu ai de ce sa crezi ce ai spus...ma rog sa-ti dea Dumnezeu putere si sa-ti aline suferinta...Emma de oriunde este ea cu siguranta o sa va vegheze mereu si e mandra de voi
sanatate multa si ai grija de tine si de samburel

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Offffff Doamne , Aida....

Stau in fata monitorului si plang.... si as vrea sa iti spun ceva sa iti aline suferinta...dar nimik nu poate face asta...numai tu stii ce e in inima ta acum.....dar de un lucru sa fi sigura : ai facut absolut tot ce puteai pentru scumpa ta fetita , sa nu gandesti niciodata altfel....ea e acum acolo sus cu ingerasii si e fericita. E fericita ca a fost atat de iubita si ca ati fost alaturi de ea.....
E fericita ca ai fost mamica ei si ca ai pretuit-o asa cum numai TU puteai sa o faci ....

Nu ma cunosti , nu am avut puterea sa iti scriu , desi citesc de mult timp si stiu cat ai luptat alaturi de Emma . Sunt si eu alaturi de tine si te imbratisez din tot sufletul....

Dumnezeu sa va dea putere sa treceti peste aceste momente !


Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Aida condoleante, imi pare nespus de rau!! Am sperat...am sperat...Ai facut tot ceea ce se putea face si mai mult...Iubita ta Emma e acum in aerul care te inconjoara, te imbratiseaza strans, iubirea ta, e in florile pe care le vezi pe drum, zambetul ei e in razele de soare...stiu...oh stiu ca toate astea nu te vor alina...ca ceea ce vrei e sa o poti atinge, dar viata are felul ei de a fi...crud, ciudat si nedrept...in momente din acestea, nu exista cuvinte potrivite, sau sfaturi potrivite...nu pot decat sa-ti daruiesc alaturi de mii de alte inimi, o imbratisare virtuala...te strang strans in brate, cu speranta ca poate...poate...pentru un moment, umarul meu si inima mea, iti va oferi o clipa de alinare...

Emma - pui scump, frumos si nepretuit...sa-ti fie zborul lin si ingerii si Domnul sa te primeasca in bratele lor...

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Madalina mamica fericita de Sonia si bebe Julia
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=73416c45ab38350f329596" target="_blank">Slideshow Sonia www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733e6ffec10c82874e8219" target="_blank">Slideshow Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui aidaciolac

Nu am avut nici o putere. Sper ca m-a iertat ca nu am reusit sa gasesc tratamentul care sa o vindece. Era atat de puternica , avea atat de multa speranta si accepta orice tratament ii dadeam si avea o asa mare pofta de viata ... si eu am dat gres



ai avut mai multa putere decat noi toate la un loc, scumpa aida.

nu are pentru ce sa te ierte, pentru ca nu aveai ce sa gasesti. e ca si cum ti-ai dori sa te ierte pentru ca pamantul e rotund, sau pentru ca suntem facuti din carne si sange, si nu din metal care sa reziste secole.

pe langa tratamente, TU i-ai dat SPERANTA si POFTA DE VIATA. pana in ultima clipa. tu ai stiut s-o faci sa zambeasca in ciuda bolii prin care trecea.

cu siguranta va veti intalni acolo unde ea, acum, va asteapta. va urez sa va astepte cat mai mult timp - indiferent cati zeci de ani vor trece, candva va veti imbratisa cu tot atata dragoste.

iubita Emma nu e singura. are cu ea toate gandurile si lacrimile noastre, si mai presus, toata dragostea voastra. acolo unde nu exista nici teama, nici durere. Emma acum zambeste linistita

"it's nice to be important, but it's more important to be nice"

Mergi la inceput