Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Emma este iubire!

(8 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 100

cristina26

1691 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui cristina26  Trimite mesaj yahoo luicristina26 Adauga semn de carte la raspuns Trimite cristina26 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Condoliate mamicuta draga. Nu cred ca este o durere mai mare decat cea prin care treci tu acum. Este impotriva naturi sa ajungem sa ne ingropam un copilas preaiubit. Imi pare atat de rau. Dumnezeu sa ta aiba in paza lui!
Dumnezeu sa ii odihneasca sufletul ingerasului tau iubit Emma!

Ingrid;

VACANTA DE VIS

copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

atb

945 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiatb Adauga semn de carte la raspuns Trimite atb un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dormi in pace, suflet bland!
Da-le Doamne putere parintilor sa treaca peste aceasta durere imensa...

Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008
Mergi la inceput

Doris-Alina

6262 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Doris-Alina  Trimite mesaj yahoo luiDoris-Alina Adauga semn de carte la raspuns Trimite Doris-Alina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Acum am ajuns acasa...

Sunt ravasita ...

Atata lume, atatea fete de pe dc...Arad, Bucuresti... va multumim frumos!
Ma gandesc ce va fi maine...
Si ma gandesc la Aida, care nu a mancat nimic, dar efectiv nu poate, si o inteleg.
Mi-a promis ca atunci cand va putea , va manca.

Atatea coroane, atatea flori...atatea lacrimi!
Atatea intrebari fara raspunsuri...
Atata dragoste pentru Emma!
Atata liniste....si incet incet va cobori si pacea...

E noaptea Invierii!

Fie-ti somnul lin, drag Licurici!

BLOG DC-Impreuna Timisoara

Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!

Povestea printesei mele

POZE CU NOI

Povestea dintelui pierdut:)), Christmas 2007 by INES, Montaj INES, Sweet memories
Mergi la inceput

ddanagh

2057 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ddanagh un Mesaj Privat  Reply with Quote
eu am tot intrat de dimineatza insa citesc doua- trei mesaje si lacrimile imi incetoseaza vederea, nu pot scrie. E atat de dureros. Alina Doamne suferinta asta, te rugam

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput

andanii

4778 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiandanii Adauga semn de carte la raspuns Trimite andanii un Mesaj Privat  Reply with Quote
am ajuns de la Emma
sunt fara cuvinte in fata unei asemenea dureri
licurici imi pare nespus de rau ca nu am venit sa te vad pana acuma

zbor lin printre ingeri emma draga

ANDANII

Rugaciune si iubire din tot sufletul pentru Emma

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."

s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "montignac, stil de viata nu dieta"
Mergi la inceput
GiaDavid
GiaDavid

211 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui GiaDavid Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Condoleante!

Emma, ingerasul ingerasilor, de acolo-de Sus-, sa ai grija de mami, tati, buni si fratiorul/surioara ta, de toti cei care au fost alaturi de tine si care te-au iubit si care te iubesc in continuare!

TE IUBESC EMMA!!!

Gia (mami de SuperTurboDuracell din 27.noiembrie.2005)
file:///C:/Documents%20and%20Settings/abcd/Desktop/ametrin.htm
Mergi la inceput
hcclara
hcclara

1966 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite hcclara un Mesaj Privat  Reply with Quote
imi pare asa de rau!
D-zeu sa ii intareasca si sa le dea putere si sa vegheze asupa parintilor ei!

va imbratisez cu mare drag si plang alaturi de voi.

Claudia

Mergi la inceput
DidiAlex
DidiAlex

3103 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite DidiAlex un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ne pare atat de rau ...

Somn Lin, Ingeras mic!

Alex, mami de Robert & David
Mergi la inceput
Val_
Val_

818 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Val_ un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cand se intampla asa ceva parca nimic nu mai are sens. Si totusi vreau sa cred ca Dumnezeu are un plan bun pentru noi toti, daca nu aici pe pamant atunci in cer, alaturi de el.

Aida ma rog ca Dumnezeu sa va ajute sa treceti prin aceasta incercare si sa va aline durerea.

Pui mic acum esti in gradina Raiului si nu mai simti nici o durere.

Poze cu Mariuca

Valentina cu bebe Mariuca (25.04.2007)

"Am invatat ca un om are dreptul sa-l priveasca pe altul de sus doar cind trebuie sa-l ajute sa se ridice" - Johnny Welch - ''Marioneta''

Mariuca in prima luna

Pentru inima Soniei
Sa il ajutam pe Marian
Mergi la inceput
maryb
maryb

4444 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite maryb un Mesaj Privat  Reply with Quote
nu pot sa cred , acum cateva saptamani am dat intamplator peste acest subiect si m-a marcat. nu puteam sa citesc ca ma intristam atat de tare...ieri, citind alt subiect am vazut in stanga sus a ecranului poza Emmei si mesajul ca "Emma a plecat..." am ramas socata, speram si eu intr-o minune...dar nu s-a intamplat. mi se sfasie sufletul pentru aceasta tragedie, nu prea imi gasesc cuvintele...cert este ca am invatat lectia si ca problemele care mie mi se pareau seriose pana acum sunt de fapt niste nimicuri...am invatat sa fiu mai toleranta si sa traiesc fiecare moment din viata mea la intensitate maxima.

Emma draga, suferinta ta a luat sfarsit, iti doresc drum lin catre ingerasi si o copilarie frumoasa acolo unde esti, zburdand pe campiile pline de flori si de unde o sa-ti veghezi parintii minunati care te-au iubit si te iubesc enorm, pe buni a ta si pe fratiorul sau surioara care va veni si pe care din pacate tu nu ai apucat s-o/sa-l cunoasti . Abia ce te-am cunoscut din poze si mi-ai ramas in suflet, nu te voi uita pui mic si scump. TE IUBESC !

Aida si Laci va doresc sa puteti depasi aceasta tragedie cumva, candva...

SINCERE CONDOLEANTE

fericita de Mario Gabriel (13.10.2008)
poze cu mami si bebe

scumpisorul Mario
Mergi la inceput
Pag. din 100 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com