Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Emma este iubire!

(8 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 100
elvie
elvie

386 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui elvie Adauga semn de carte la raspuns Trimite elvie un Mesaj Privat  Reply with Quote
Drum bun sufletel scump ,nici nu stiu ce sa spun ,am sperat tot timpul la o minune

Condoleante Aida imi/ne pare atat de rau.

Elvie & printesa mea mica Lara (16.03.2006)

" I have always been delighted at the prospect of a new day ,a fresh try,one more start,with perhaps a bit of magic waiting somewhere behind the morning..." Joseph Priestley(1733-1804)
Mergi la inceput
carmelly
carmelly

264 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicarmelly Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmelly un Mesaj Privat  Reply with Quote
Azi am aflat si eu de Emma. Ma simt totusi vinovata pt ca o prietena a trimis offline un mesaj pe msg despre Emma dar nu mai tin minte ce mi-a scris si nici nu dadea link sau informatii despre ea.
E un caz ravasitor si, citind din urma mesajele mamei sale am vazut ce suflet are aceasta femeie si cata dragoste a dat fiicei sale. Ma doare inima pt Aida si pentru fiica ei. Imi pare atat de rau ca a plecat un suflet atat de pur. Of Doamne! Emma drum bun ingeras mic si frumos.
Dumnezeu si Maicuta Domnului sa te ocroteasca Aida ca ai un samburel si are nevoie de tine si sa treci peste durerea asta care nu se poate masura.
Sincere condoleante Aida, Laci, bunica.
Am aprins lumanarea pentru tine Emma.
Mergi la inceput
proadelina
proadelina

330 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Odihneste-te in pace, pui mic!
Sincere condoleante familiei!

Adelina
Mergi la inceput
gabibaby
gabibaby

25 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luigabibaby Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
S-a stins o steluta .......s-a luptat cu MOARTEA .... a incercat s-o pacaleasca insa ...nu a reusit .

Acum ... a scapat de chinuri si de suferinta e in bratele Domnului ducand-o in brate spre o lume unde nu exista durere suferinta si intuneric , nu mai simte durerile sfasietoare care-i strapungeau micutul corp ,nu mai simte NIMIC RAU ,acesta s-a terminat ,acum e inconjurata de liniste ,lumina ,pace.

OIHNESTE-TE IN PACE MICUTA EMMA !

Eu mi-am invatat lectia de la ele si sper sa n-o uit niciodata , de cand am citit despre Emma sunt mai rabdatoare cu fetita mea ,sunt mai mult prezenta , ma bucur mai mult de orice face e,ne amuzam chiar si de o mica prostioara
Ne-au invatat sa TRAIM ,sa ne amintim ca nimic nu e vesnic si ca se poate schimba in orice moment , ca timpul trece ....
de aceea vreau sa profit de orice moment petrecut cu fetita mea ,nu mai exista sunt obosita cand ea vrea sa ne jucam sau am avut o zi grea la servici , sau hai fii cuminte si joaca- te acolo singurica .........acum exista doar PREZENTUL ,impreuna traim in PREZENT fara a ma mai gandi la oboseala la stress , la grijile cotidiene,fara a o neglija .

AM LASAT TOATE GANDURILE CARE MA TINEAU DEPARTE DE EA ....pentru ca asa m-au invatat ele , AIDA SI EMMA

Pentru asta VA MULTUMESC DIN SUFLET !

Putere Aida tie si intregii familii .
Mergi la inceput

rall

2600 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite rall un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am aprins si eu, acum, inca o lumanare
Mergi la inceput
lara20
lara20

405 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite lara20 un Mesaj Privat  Reply with Quote
ingerasii sa aiba grija de tine fetita frumoasa!
sincere condoleante!
Mergi la inceput

anangel_lexi

9614 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui anangel_lexi Adauga semn de carte la raspuns Trimite anangel_lexi un Mesaj Privat  Reply with Quote

Sincere condoleante!
Odihneste-te in pace micuta frumoasa! Nu te vom uita niciodata!

Editat de - anangel_lexi on 11/04/2009 22:41:15
Mergi la inceput
terishka
terishka

157 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite terishka un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ma gandesc la voi... parca tot nu imi vine sa cred. Mi-as dori sa pot veni la inmormantare, poate asa as putea accepta faptul ca Emma nu mai e, ca lupta asta asa de indarjita pentru viata a fost pierduta... Ma rog sa fii tare Aida si toti ai tai la fel, sa gasiti cumva putere sa treceti peste asta.
Mergi la inceput
morcoveatza
morcoveatza

62 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite morcoveatza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Drum bun micut ingeras.
Mergi la inceput
anda
anda

1993 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui anda  Trimite mesaj yahoo luianda Adauga semn de carte la raspuns Trimite anda un Mesaj Privat  Reply with Quote
Coroanele au ajuns in curtea printesei. Flori albe si flori rosii. Din partea comunitatii DC si una din partea fetelor din timisoara .
Va multumim pentru gandul bun si sufletul alaturi de puiul drag si de toti cei apropiati ei.

Lumina multa, suflet scump.

Te iubesc licurici drag. Drum bun spre stele.
Mergi la inceput
Pag. din 100 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com