Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Emma este iubire!

(8 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 100
babytza
babytza

5647 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luibabytza Adauga semn de carte la raspuns Trimite babytza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Condoleante familiei. Offff doamne.... cata durere... nu imi vine sa cred ca a plecat in ceruri.....ne vom ruga si noi pentru sufletelul ei
Drum bun ingeras scump !!!!

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

ariel_7000

7235 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ariel_7000  Trimite mesaj yahoo luiariel_7000 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ariel_7000 un Mesaj Privat  Reply with Quote

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
"Copilul rade:
Intelepciunea si iubirea mea e jocul !
Tanarul canta :
Jocul si intelepciunea mea-i iubirea !
Batranul tace :
Iubirea si jocul meu e-ntelepciunea !"
Lucian Blaga

Mergi la inceput
MadyG
MadyG

264 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite MadyG un Mesaj Privat  Reply with Quote
Doare atat de rau,incat doare in piept ca si cand ai avea un pietroi ,lacrimile curg intr-una.
Dumnezeu sa va aline,Aida scumpa,sa gasiti cumva putere sa treceti prin momentele astea!
E Vinerea Mare,la catolici.Iisus s-a stins pe cruce.
Chiar astazi o duce cu El in brate pana la Rai.
Mergi la inceput
delia79
delia79

754 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite delia79 un Mesaj Privat  Reply with Quote
E atat de trist si de nedrept! Ma uit la pozele cu ea si plang
Frumoasa Emma e o stea pe cer.

Imbratisari calde parintilor si multa putere sa lupte cu tristetea.

in curand mamy de bb scump
Mergi la inceput

Doris-Alina

6262 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Doris-Alina  Trimite mesaj yahoo luiDoris-Alina Adauga semn de carte la raspuns Trimite Doris-Alina un Mesaj Privat  Reply with Quote
In Decembrie, Emma a mers pentru ultima data pe picioarele ei...
Aida a pus in albumul lor, aceste poze...

BLOG DC-Impreuna Timisoara

Caut cu lumanarea orice:)) ...uneori chiar gasesc!

Povestea printesei mele

POZE CU NOI

Povestea dintelui pierdut:)), Christmas 2007 by INES, Montaj INES, Sweet memories
Mergi la inceput

Claudelu

8161 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiClaudelu Adauga semn de carte la raspuns Trimite Claudelu un Mesaj Privat  Reply with Quote
n-am cuvinte...
am doar lacrimi

Claudia si Raul-Andrei

Dumnezeu sa te odihneasca in pace, Emma ingeras bland
Mergi la inceput
roandre
roandre

3075 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui roandre  Trimite mesaj yahoo luiroandre Adauga semn de carte la raspuns Trimite roandre un Mesaj Privat  Reply with Quote
Condoleante Aida, Laci si Buni!
Intram pe forum in ultima vreme doar sa citesc despre Emma. Ma bucuram alaturi de voi de fiecare zambet pe care micuta vi-l dadea, pt fiecare trompetica si sufeream cand avea dureri. Aseara am citit ca Emma nu se simte bine si in seara asta n-am putut sa ma culc pana nu am venit sa vad ce mai face pretioasa Emma.
Am mult cand am citit ca Emma noastra cea scumpa a plecat dar ma impac cu gandul ca acum se va putea juca din nou intr-un camp plin de floricele, intr-un loc unde nu exista durere, suferinta ci este numai bucurie si iubire!
Dumnezeu sa va dea putere sa treceti peste aceasta pierdere dragi parinti!

Mihaela ,Robert Andrei(20.01.2007) siAlexia-Maria(26.08.2004)
Mergi la inceput
ElenaGiulia
ElenaGiulia

420 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Apasa aici pentru MSN MSG. a lui ElenaGiulia Adauga semn de carte la raspuns Trimite ElenaGiulia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dumnezeu sa te odihneasca frumusete mica!!!
Condoleante familiei indurerate!

Elena fericita Mamica a Alexandrei(16-8-2000)Giulia(27-2-2004)si Arthur 28-3-2007
http://www.sonia.as.ro/
Ajutati-o pe Sosonica!
Mergi la inceput
Loma
Loma

1434 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Loma un Mesaj Privat  Reply with Quote
Uf.... ce greu imi este sa spun ceva, m-am rugat si am tot sperat intr-o minune... Dar Doamne Doamne a avut nevoie de un ingeras ca tine Emma. Ai venit aici pe pamant, ne-ai dat multe lectii de iubire, cred ca asta a fost misiunea ta..... ai dus in spate o povoara foarte mare pentru orice muritor, tu insa ai fost foarte diferita, cu tot greul suferintei tale fizice ai stiut sa iti faci parintii sa zambeasca si ai iubit animalele cu toata curatenia sufletului tau de copil.
Toti care te-au cunoscut si pe tine si pe familia ta au ramas profund miscati.

Ma alatur si eu cu durere in suflet fetelor pe despre copii... Aida, sincere condoleante. Doamne te rugam ai grija de Aida noastra draga si familia ei foarte grea incercata.
Loma
Mergi la inceput
ralnied1
ralnied1

6905 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ralnied1 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ralnied1 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Emma a scapat de durere. Emma a scapat de suferinta. Emma a scapat de tot ce e rau si urat. Emma este intr-o lume mai buna. Este in lumea ingerilor. Si de acolo va veghea asupra celor pe care i-a iubit si care au iubit-o enorm de mult. Si care o vor iubi pentru eternitate si nu o vor uita niciodata. Ca un fluture in zbor a trecut pe langa noi si ne-a invatat ce inseamna iubire, frumos, dragoste, caldura. Ca un fluture in zbor s-a dus spre orizontul de nepatruns. Multe dintre noi nu te-am cunoscut personal, dar parca te-am sti dintotdeauna. Si vei ramane mereu in amintirile noastre! Si-un coltisor al sufletelor noastre va pastra intotdeauna imaginea chipului tau scump.
Odihneste-te in pace, pui mic! Dumnezeu sa aiba grija de tine!
Vom aprinde o lumanare care sa-i lumineze sufletelului tau curat drumul catre ingeri.

Intreaga compasiune si sincere condoleante Aidei si intregii familii.
Multa putere pentru a razbate cumva prin aceasta suferinta.
Mergi la inceput
Pag. din 100 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com