Gravidute prin FIV (36)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Miky sigur le va place CC Cach. Sa ne povestesti ce parere au avut.
Moniland chiar e frumoasa mobila de la Ikea si are si un pret bun. Pt mine pretul a contat.

Evy Dr Rotaru nu face tuseuri vaginale decat daca este absolut necesar.. Mie o singura data mi-a facut dupa ce am eliminat un hematom pt ca nu a fost multumit cum s-a vazut colul la ecograf si a vrut sa il simta el. A fost un tuseu foarte finut facut nu am simtit nimic. Mi-a mai facut un control vaginal dupa cerclaj cand mi-a bagat doar departatoarele pt a vedea cum se vede cusatura. In rest nu a avut treaba prin zona aia. De la 12 saptamani afac numai ecografiui pe burtica.
O sa iti dai seama ce fel de om e cand vei merge la ecografie.

elena +22
Burtica mea la 20 sapt la
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Micky, have fun la CC Catch! Nici nu stiam ca mai canta.. N-am mai auzit de ea de o gramada de ani!

Si pe mine m-a mai durut mijlocul, mai ales ieri. Dar dupa ce m-am odihnit mi-a trecut.

Merci pt raspunsuri!



Laura 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

fetelor, eu azi am facut beta, e 1508. Sangerarea nu s-a oprit, am fost la eco, se vede sacul, de 3,5 mm, cu hemoragie in jur. Deci, dupa dimensiunea sacului am 4 saptamani. Daca se opreste sangerarea poate am sanse...Voi ce parere aveti. Beta coincide cu saptamana 4? Nu ar trebui sa fie saptamana 5 la asa valoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

ala valoarea este foarte mare. Tu calculezi saptamanile de la ultimul CM? A cata zi dupa ET este valoarea asta? Eu zic ca este foarte bine si prin sangerare s-a eliminat un alt embrion.
Moni este adevarat ca nu o sa stiu daca le-a placut sau nu, asa patesc si la coafor, se zbenguie de nu este adevarat.
elena am sa va povestesc.
Laura nici eu nu am auzit nimic de ea de multi ani. Am citit ca este prima data cand vine in Romania. Mie imi place de foarte mult timp.


Micky 33+ +

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

ala, intr-adevar valoarea e mare. eu zic sa te gandesti la ce este mai bine si sa fii cat poti de pozitiva in perioada asta. stai la pat, nu face excese, nu efort fizic si sigur va fi totul bine. nu are cum altfel la aceasta valoare. multe fete au avut sangerari si pana la urma a fost totul bine.

iti tin pumnii si mai spune-ne cum te simti, cum evoluezi.

sanatate multa.

h.

16+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hope2009 spune:

Dragi gravidute,
Am fost azi la doctor si sunt putin ingrijorata ca nu a vazut decat sacul. E normal? Conform calculelor am 5 sapt si 3 zile (ET pe 18 martie).
Voi l-ati vazut pe bebe la eco (cand aveati 5 sapt)?
Am facut si anal. sangelui, o sa aflu rezultatul in cateva ore.


Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

Micky, valoarea nu e asa mare, avand in vedere ca et a fost in 17 martie. Eu in ziua 13 dupa et am avut beta 27,7. Am crezut ca e sarcina biochimica, dar apoi a fost 131, 390 si 1508. Dr a spus ca s-a implantat mai tarziu. Deci azi ar fi trebuit sa am 5 sapt si 2 zile, iar sacul arata de 4 saptamani...Deci nu stiu daca e ok...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

hope este foarte normal sa vezi numai sacul la varsta asta. Acum depinde foarte mult si aparatura. Poti sa mai faci un eco peste o saptamana, sa vezi daca a mai crescut sacul.
ala dar a crescut foarte mult valoarea. Eu zic ca este bine. Este bine ca valoarea creste si nu scade.


Micky 33+ +

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Am facut echo de trimestrul II astazi si mi-am vazut fetita din nou.

Fetita mea este foarte bine, se dezvolta normal, are 153g. Dr. i-a facut o gramada de masuratori/ "investigatii (creier, inima, circumferinta abdominala, etc) si toate se incadreaza in parametrii normali. Placenta arata bine, colul la fel. Am un raport de 4 pagini a acestei echo si inca incerc sa descifrez toate abrevierile / simbolurile.

Nu am facut TT. Voi face dry test in aceste zile la Medsana.

Ma bucur mult sa stiu ca micuta mea e bine si ca se simte confortabil acolo in burtica.

Pana la mijlocul lunii MAI cand voi face echo morfofetala de 22 saptamani, nu o voi mai vedea. Cam lunga asteptarea, dar asta e! Daca asa spune dr.
Oricum, pana atunci va incepe probabil sa imi "transmita semne". Abia astept sa o simt.

Va pup pe toate.


h.

16+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Hepilica, felicitari pt fetita sanatoasa! Doamne ajuta sa mearga tot asa!

Hope, si eu am facut eco la 5 sapt si ceva si au vazut doar sacul gestational si sacul yolk. Abia la 7 sapt fara o zi l-am vazut pe bebe si am auzit si inimioara. Asa ca stai linistita, ca totul e bine!

Laura 8+

Mergi la inceput