Gravidute prin FIV (36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Evy28 spune:

Buna fetelor
mama ,mama ce burtici mari si frumoase. ma bucur pentru voi
lasa ca va prind eu din urma

Am auzit ca nici Elias nu ar avea aparatura pt prematuri . si atunci ce fac ? te lasa pe mana altui medic de la Giulesti ? sau transporta doar copii? pai cand au timp incat sa fie ok? am multe intrebari ...sper sa le elucidez. o sa intreb si medicul .

Fetelor o intrebare va rog ...imi spuneti si mie , dr Rotaru face si control manual acum la 8 saptamani sau doar transvaginala? Ca mor de frica si simt ca lesin numai cand ma gandesc...

Evy 7+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayda_m spune:

Evy mie mi-a facut tuseu vaginal abia la 18 sapt cand am sangerat din cauza placentei, vroia sa vada exact cum e colul si de la ce sangerez...

Ayda 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Moniland noi ne-am ales toata mobila din Ikea. Mi-am dorit mobila alba pt camera lor si am gasit ceva ce ne place foarte mult si la un pret bun.
Din pacate saltelutele nu m-au impresionat. Salteaua cu arcuri costa 220 ron iar cea din spuma poliuretanica costa 199 ron. am gasit salteluta din fulgi de cocos la 203 ron bucata. Prefer sa imi iau doc fulgi din cocos la pretul asta.
Miky cred ca iti este greu cu burtica. Eu ma uit la mine ca deja merg ca o rata si ma misc tare greu. si abia fac 23 de saptamani. Eu de aia ma tot alerg sa imi cumpar totul ca nu stiu cat o sa ma pot misca mai tarziu cand eu abia ma misc acum.


elena +22
Burtica mea la 20 sapt la
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Lorelei ma bucur ca te-ai linistit si ca e totul in regula.

Micky, ii nasti pe bebeii tai cu o zi inainte de ziua sotului meu! Taurasii sunt super! Sa-ti traiasca si sa fiti sanatosi!

Noi suntem bine. Scriu mai mult la 'Mamici recunoscatoare de nov/dec', dar voi incerca sa intru mai des si pe-aici. Pe 17 avem urmatoarea programare la dr. Abia astept sa auzim iar inimioara.

Ma simt bine, nu am greturi, doar oboseala si sani sensibili si cateodata cate o intepatura pe ici pe colo.

Fetelor care stiti deja sexul , in ce saptamana ati aflat si la ce fel de ecograf (simplu, 3D, 4D)?



Laura 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Evy daca mergi la Dr Rotaru poti sa stai linistita. Are un plan bine gandit si in cazul nasterilor premature. Daca Doamne fereste se intampla asa ceva are medici cu care colaboreaza in astfel de cazuri atat la Giulesti cat si la Polizu. Pentru e foarte important bebelusul si s-a gandit si la cazul in care se poate declansa o nastere prematura. El ne-a zis ca nu trebuie sa facem o tragedie daca vom naste cu altcineva in alta parte. Cel mai important e bebelusul si asta trebuie sa primeze.

elena +22
Burtica mea la 20 sapt la
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Laura si eu sunt taur si stiu cum este zodia, de asta am tinut neaparat sa fie tauri . Eu sexul l-am aflat la 12 saptamani, la morfofetala. Atunci era probabil fetita si baiat. Apoi a fost certitudine la morfofetala de la 23 saptamani. Cred ca trebuie sa ai un aparat foarte bun si un ecografist la fel. Si mai scrie si pe la noi.
elena bine faci, mai tarziu o sa fie greu si nu iti mai arde. Si eu am luat aproape tot, mai am comoda si dulapul (mobila) care vine la sfarsitul lunii.


Micky 33+ +

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

Moniland noi ne-am ales toata mobila din Ikea. Mi-am dorit mobila alba pt camera lor si am gasit ceva ce ne place foarte mult si la un pret bun.


si eu tot pe mobila alba de la Ikea am pus ochii

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Fetele sambata merg la concert la C.C. Catch, abia astept sa vad daca le place si bebelusilor.


Micky 33+ +

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy28 spune:

Ayda multumesc mult. E ok .Uff am groaza.
Laura asa simt si eu ,ca si tine . Insa mai am si dureri de mijloc in plus

Elenada, eu vreau sa nasc prin cezariana .Neaparat. Nu vreau natural sub nici o forma .Si mai povesteste-mi ...cum adica te trimite la altcineva ?si el nu vine acolo ? daca celalalt medic nu se poarta bine ?
mie- frica . sper sa stea bebelusii mei acolo linistiti .

Evy 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Laura, eu am aflat sexul copiilor la 16 sapt la eco 2D.
Micky, vrei sa-i faci cantareti-dansatori . Sigur se vor agita, dar nu o sa stii daca pentru ca le place sau nu.

23+

Mergi la inceput