Gravidute prin FIV (36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Am dat si eu comanda de carucior http://www.jucariidejucarii.ro/bebelusi/carucioare/carucior-gemeni-twin acum fie ce o fi. Am sa vad cum este.


Micky 33+ +

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Bun venit noilor venite! Sarcini minunate si usoare! bebici sanatosi!
Eu sunt bine, chiar daca nu am scris am citit (asa pe sarite)
Voi recupera.
Sambata am aranjat camera lui bb. (coltisorul lui de fapt)
Sunt activa, la fel ca pe toata perioada sarcinii. Am facut curat, ferestre, covoare, etc. Nu as vrea sa ne prinda totusi bb si sa fim nepregatiti.
La fel si la noi cu bagajul de spital. Fiind parti nu am nevoie de nimic. Periuta de dinti si parfumul. Restul dau ei! A, si niste hainute pt bb la iesire. Si cardul sa fie plin, bineinteles!
Eu am intrat la nostalgie. Mi-e dor de burtica deja. In ultima perioada se misca si el mai greut. Cu toate ca burta a mai crescut acum, ca un cozonac. Dar nu ma impiedica nici la deplasare nici la alceva. Doar la trasul sosetelor.
In 9 voi merge la o noua "verificare". Sunt curioasa cat a mai crescut baietelul!
Pupici tuturor!


Bq 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Micky, m-ar incanta tare mult ideea de a naste acolo, am facut multe interventii in spitalul de stat, la Elias de fapt, si ,desi conditiile de acolo sunt ok, mi-as dori ca experienta nasterii sa fie una fara nicio grija colaterala. As face insa asta, trecand peste partea financiara, numai si numai daca cei de la Euroclinic ar garanta siguranta bebelusilor si nu m-ar trimite daca, Doamne fereste ar fi vreo problema, la Giulesti, asa cum am citit candva niste postari pe forum. Adica nu as fi dispusa sa platesc serviciile lor decat daca imi ofera si siguranta, nu doar conditii de hotel de 5 stele. Dr. care imi urmareste sarcina si care colaboreaza cu Euroclinic imi spunea ca ei ar accepta sarcini numai dupa 37-38 de saptamani, in rest variantele ar fi Giulesti sau Polizu, unde au aparatura pentru nou-nascuti prematuri. In general cele 3 maternitati private din Bucuresti nu isi prea asuma riscuri, am vazut...

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

ana am sunat acum la Euroclinic si ai dreptate nu au aparatura pentru prematuri si te transporta la un spital ex. Polizu, dar nu crede ca mai platim in cazul asta. A mai spus ca nu au fost probleme pana acum. La mine oricum va fi bine, sarcina a decurs frumos, fara probleme, asa ca de ce sfarsitul ar fi altfel. Oricum m-am programat deja pe 15 mai.
Bq asa te vreau sa mai treci pe aici sa ne dai de veste. Ma bucur ca esti bine.


Micky 33+ +

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Micky, sunt convinsa ca va fi bine la tine ( sper ca si la mine), numai ca eu, trecuta prin destule, sunt mai prapastioasa si pun uneori raul inainte numai pentru a avea liniste sufleteasca " daca cumva..."

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Eu din cauza asta am renuntat la maternitatea privata. oriucm la mine in oras nu este dar la 100 km da. Ma gandeam sa ma duc acolo, dar daca exista, Doamne Fereste, vreo problema imi trimite copii in spitalul de stat si atunci nu am rezolvat nimic. la o sarcina simpla e altceva, dar cu gemeni....

Ana_p, am vazut si eu cosatto si imi place, dar, ca intotdeauna exista si un dar, varianta pt. fetite cu scrisul marunt imi da efectiv dureri de cap. Am zis, hai ca trec peste asta ca e usor caruciorul, dar am vazut ca nu are bara si pt mine asta e important. Nepoata mea nu statea in carucior decat in fundulet si cu maiinile pe bara. Era singura pozitie in care accepta plimbarea cu caruciorul. Asa ca sunt "patita". Poate ale mele nu o sa aiba aceiasi "pitici", dar daca pot evita o problema de ce sa nu o evit.
Micky, pare ok Bertoni. De abia astept sa-l primesti si sa zici impresii. Oricum eu inca nu cumpar niciun carucior doar ma hotarasc asupra lui. Comanda on line pot sa o fac si in luna a 8-a.
Dar deocamdata parca tot la www.firstwheels.nl/en/city_twin/" target="_blank">asta ma gandesc.

Ana_p, felicitari pentru baietei. tati e in ?
Iar despre col, cred ca al tau e ok. Cand am fost la ultimul eco, la 20 sapt mi-a masurat dr. colul si mi-a zis ca trebuie sa fie minim 3 cm. A fost 3,5 si mi-a zis ca totul e ok. Ti-a zis tie dr. altceva, ca eu stau linistita la dimensiunea asta.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Moniland, intr-adevar sotul meu acum e incantat; am aflat vestea ca vor fi doi baietei in februarie, chiar de ziua lui, insa initial a reactionat de parca ar fi pierdut ceva si nu-i venea sa creada:"unde e fetita lui", apoi si-a revenit si ...gata!! deja ii invata sa mearga cu bicicleta si ii da la inot.
In privinta colului ,medicul mi-a spus si chiar mi-a aratat la 2 eco consecutive ca masurarea lui la ecograf poate diferi si in functie de cat de plina este vezica in momentul ecografiei; masuratorile la mine au fost variabile: intre 3,2 si 3,8, ami nteles ca daca ar fi mai mic de 2,5 ar fi o problema. De asemenea, dr. meu spunea ca, avand cerclaj, colul nu se poate scurta fara simptome (dureri, intepaturi, sangerari), insa parerea lui Herghelegiu e alta: se poate scurta fara sa simtim.
Hai ca azi, prin postarile mele, am dovedit mai mult ca oricand ca sunt prapastioasa rauuuu.

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Buna
Lorelay ma bucur ca bebe e bine. sa fiti sanatosi amandoi si sa ai o sarcina usoara si la termen.

Miki ce putin mai ai. Pe 15 mai va fi marea intalnire. Super. Sa fiti toti 3 sanatosi si sa va bucurati unii de altii toata viata. Abia astept sa vina luna iulie.

Bq inca putin si faci cunostinta cu bebelusul tau. Ce frumos.

Fetelor am si eu o intrebare. Aveti idee ce saltelute pt patut sunt mai bune? Cele cu arcuri cele cu spuma poliuretanica sau cele din fulgi de cocos?



elena +22
Burtica mea la 20 sapt la
Cosulete bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Elena, eu am auzit ca de nuca de cocos. Dar astept si alte pareri. Inca nu mi-am luat nimic. Mizez pe excursia din Bucuresti ca o sa vin cu porbagajul plin de mobila.

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Elena asa este, mai am putin, ca este cam greu cu burtica, este mare.


Micky 33+ +

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput