Gravidute prin FIV (36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

maria-ileana: medicul mi-a recomandat betahcg la 14 zile dupa inseminare (atunci mi-a iesit 25). Eu am facut si teste de urina care s-au pozitivat in ziua 10. Parerea mea este ca nu ai de ce sa astepti asa de mult. Ecografic nu se vede decat din saptamana 6 (calculat dupa ultimul CM)daca este sarcina fixata in uter (cel putin la mine abia atunci s-a vazut clar).


gianina

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raloucoutza spune:

hepilica
eu am facut TT la medlife si l-am primit in 10 zile lucratoare.
Succes, sa iasa bine!!!!
Nu am mai intrat de cam mult timp si se pare ca listuta s-a improspatat!
Bun venit burticilor mici si sarcini usoare tuturor !!!

Fetelor,
am deschis un subiect nou despre copilas foarte agitat in burtica, dar nu am primit prea multe raspunsuri. Iata textul si poate ma ajutati voi cu un raspuns

"sunt gravi in 31 de saptamani si pot spune ca de cand a inceput sa miste bblina e foarte agitata. Nu se pune problema ca am eu stari mai proaste sau ca stau intr-o pozitie defavorabila: pur si simplu se misca tot timpul si lucrul asta ma ingrijoreaza foarte tare . Dr spune ca ar putea fi din cauza unei posibile anemii (care de fapt nu exista pt ca analizele spun ca stau bine la capitolul fier)
Nu stiu cand doarme acest copil...De ce se agita atat? Am motive sa ma ingrijorez? a mai patit cineva asa ceva? Ar putea fi cauza vreunei afectiuni a copilului-Doamne fereste! iata intrebari care nu-mi dau pace si sincer nici senzatia aia de placere cand misca nu mai exista pt ca deja devine agasant . Va rog mult , daca are cineva aceeasi pb ca mine, sa -mi dati un raspuns pt ca sunt tare nelinistita"

31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

lorelai ai vazut ca este bine. Toata lumea ti-a zis asa. Ma bucur din suflet.
Moni nu mi-am facut bagajul ca am inteles ca la Euroclinic nu trebuie sa imi iau nimic. Doar ceva intim pentru mine si pentru bebei de scos din spital.


Micky 33+ +

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Micky, ce misto ca nu mai ai si gandul bagajului de spital. Ai emotii? Cum mai stai cu kg? Ceva poze recente cu burtica...?

23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Moni emotii nu am (deocamdata ), cu kilogramele zic eu ca stau bine pana acum, am luat numai 16, iar poze nu am mai facut, dar am sa fac si pun pe net. Tu cum mai esti?


Micky 33+ +

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Gianina ce putin mai ai si tu.
Bq ce mai faci? Esti bine? Ca nu ai mai aparut.


Micky 33+ +

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Bun gasit, fete dragi!
Nu am mai intrat nici eu de multa vreme, dar v-am mai citit din umbra....Micutii mei cresc, la inceput (la 13 saptamani) dr. ne-a spus ca sunt fetita si baiat, apoi la eco merfologice a devenit o certitudine ca vom avea 2 baietei. Au crescut, eu am facut duminica 25 de saptamani, iar ei la ultimele masuratori erau in grafic ~800 de grame. In rest, ma odihnesc cat pot de mult, ma "obsedeaza" dimensiunea colului care are aproape 3,5 cm, cam scurt...
Moniland, am vazut ca esti in cautare de carucior. Si eu am optat tot pentru "Cosatto You 2" ca si elenada, dar ieri in parc am vazut caruciorul pentru gemeni "Bertoni"care chiar mi-a placut.
Micky, mai ai putin si iti strangi comorile in brate...ce frumos! Am citit ca vei naste la Euroclinic, poti sa imi dai mai multe amanunte? De la cate saptamani accepta sa nasti la ei, ai fost sa discuti amanunte, in cazul nedorit in care apare vreo problemuta la mama sau la copii o pot rezolva cu aparatura de la spital?

Va doresc tuturor sarcini usoare si bebelusi sanatosi


Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

ana ma bucur ca esti bine, era bine daca era fetita si baiat . Si eu vreau tot "Bertoni", zici ca arata bine? Nu stiu unde sa il vad si eu, ca peste tot este numai pe net.
La Euroclinic sunt de la inceputul sarcinii, la Herghelegiu. Deci nu stiu la cate luni poti merge acolo, dar poti sa intrebi. Am inteles ca daca sunt probleme au aparatura sa rezolve orice, inca nu am vorbit. Eu am facut si cerclaj acolo si nu se compara cu nimic.
Dar eu sunt optimista si spun ca nu voi avea nici o problema nici eu nici bebicii mei.

Si eu as vrea sa aflu daca a mai nascut cineva acolo recent, sa mai aflu amanunte.


Micky 33+ +

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_p spune:

Da, cauruciorul de la Bertoni arata bine, era varianta pe portocaliu si mi-a placut si fiindca avea o bara de protectie in fata, lucru pe care Cosatto nu il are, dar eu oricum nu mai am ce face... De asemenea, nici prea lat nu mi s-a parut, oricum dimensiunile le stii de pe site, nu stiu insa ce sistem de pliere are.
Astept mai multe amanunte despre nasterea gemenilor la Euroclinic, dupa ce vei fi o mamica fericita. De curand am facut si eu ecografia morfologica la dr. Herghelegiu si am resimtit totul ca pe un examen greu(desi ma dusesem pregatita sufleteste si fara intentia de a pune vreo intrebare nepotrivita...).

Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

ana vrei sa nasti tot acolo?


Micky 33+ +

AMR 5 saptamani

Mergi la inceput