Burtici fericite de septembrie-octombrie (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Adimercedes dar astea sunt vesti minunate si foarte bine si frumos scrise
Ma regasesc in randurile tale citind tot ce imi pica in mana si incercand sa fiu cat mai informata.
Sper ca bebelusul tau sa stea la dospit pana la 40 de saptamani si familia voastra sa se mareasca intr-un mod atat de placut.
Sunt sigura ca voi fetele cu inca un copil....doi, treceti prin altfel de stari decat noi cele necunoscatoare. Chiar citeam si in randurile atat de frumoase si sincere ale devyllei cum se gandeste sa o puna in tema pe cea mica....

Despre noi ce sa zic.....o luam incet incet. Asteptam mai intai rezultatele de la Triple Test si dupa ce vom sti ca e totul bine vom incepe sa cautam nume de fetita si baietel si vom discuta implicarea sotului la nastere....
Pana acum m-a surprins intr-un mod extraordinar de placut cu atentie, afectivitate, ajutor, glume proaste, mistouri....incercand sa ma scoata din pasele mai grele....mai imi pregateste limonada, masa....ce mai....eu trebuie sa recunosc ca sunt o mare rasfatata.

Felicitari iar pentru vestile atat de bune impartasite cu noi si vorba Iulikai ....tare mult imi mai place aici cu voi



Cea mai fericita 17 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutoniana

Adimercedes dar astea sunt vesti minunate si foarte bine si frumos scrise
Ma regasesc in randurile tale citind tot ce imi pica in mana si incercand sa fiu cat mai informata.
Sper ca bebelusul tau sa stea la dospit pana la 40 de saptamani si familia voastra sa se mareasca intr-un mod atat de placut.
Sunt sigura ca voi fetele cu inca un copil....doi, treceti prin altfel de stari decat noi cele necunoscatoare. Chiar citeam si in randurile atat de frumoase si sincere ale devyllei cum se gandeste sa o puna in tema pe cea mica....

Despre noi ce sa zic.....o luam incet incet. Asteptam mai intai rezultatele de la Triple Test si dupa ce vom sti ca e totul bine vom incepe sa cautam nume de fetita si baietel si vom discuta implicarea sotului la nastere....
Pana acum m-a surprins intr-un mod extraordinar de placut cu atentie, afectivitate, ajutor, glume proaste, mistouri....incercand sa ma scoata din pasele mai grele....mai imi pregateste limonada, masa....ce mai....eu trebuie sa recunosc ca sunt o mare rasfatata.

Felicitari iar pentru vestile atat de bune impartasite cu noi si vorba Iulikai ....tare mult imi mai place aici cu voi



Cea mai fericita 17 + cu


Lutoniana

Eu ii mai trimiteam sotului articole pe mail de pe BabyCenter. Este o sectiune speciala cu info pt tatici. Ii prindea bine ca ii trimit chestii "la obiect", ca nu trebuie el sa intre sa caute in noianul de info.

Eu ma duc sa scot haine din masina si apoi cred ca ma retrag la somn, ca la mine e 9:30pm si azi si maine suntem singure - sotul la conf la 500km, ajunge maine seara.

Sa aveti o sambata si duminica placute .

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii primei sarcini

Lisa 01.10.2007

Samburel' 17.10.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Adimercedes noapte buna si sa ne reauzim cu bine.
Fetele care se bucura ca afara e ziua unde sunteti ?
A iesit soarele stralucitor si la noi asa ca va mai dau o singura sansa sa intrati sa mai povestim ca de nu....plec la plimbarica.....

Cea mai fericita 17 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Fetelor am intrat sa va salut...si sa va aduc o raza de soare calduta de la Cluj...mi-am pregatit balcoanele (alea de la apartament, nu va ganditi la altceva ) de primavara, am scos florile afara si le-am schimbat pamintul, am semanat altele in jardiniere, ne-am intins sezlongurile la soare..asa ca eu astept doar zile cu soare de azi inainte. Si fete optimiste...Oricum vad ca multe aveti vesti bune de la teste, si ale mele sunt ok, eu ma simt mai bine si mi-a mai trecut din frica pe care o aveam zilele trecute in mine. Facem chiar planuri de vacanta pentru saptamina de Pasti si of course de shopping de haine de gravidutza....

Si apropos de shopping, am ratat ieri sedinta propusa ca am avut musafiri...dar acum nu ma mai impiedica nimic...asa ca va pup si va doresc un weekend superb!

13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuta23 spune:

gegea

Elena , mamica lui Dragos Stefan si 17+


Alaturi de copii, zilele sunt mai lungi dar anii sunt mai scurti .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

LA MULTI ANI, GEGEA!!!! SA FII SANATOASA, FERICITA, SA AI O SARCINA USOARA, UN BEBE SUPER SANATOS!!!! La multi ani si pt printesa ta mica. Sa fie sanatoasa, vesela, sa creasca mare si sa aiba numai noroc in viata!!!

Fetelor, pe mine o sa ma vedeti putintel mai rar pe forum pt ca vremea asta superba ma tine numai in parc cu Matei, iar la pranz sunt rupta de oboseala si trag pe dreapta alaturi de pui.
Nu stiu daca voua o sa va fie dor de noi, dar mie cu siguranta imi va fi dor de voi in zilele in care nu voi putea intra pe forum .

Roxana, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz 16+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



GEANI

La multi ani! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!


Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 13+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

LA MULTI ANI GEANI!!!!!!
MULTA SANATATE SI FERICIRE ALATURI DE FAMILIE!

17+ cu floricica roz
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=katteryna&year=2009&month=9&day=2&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Hello!
Am lipsit cam mult de pe forum, dar am avut doua zile de cosmar, nimic grav, doar ca Andrei nu a mai vrut sa doarma deloc in timpul zilei, si ca urmare nu am mai avut timp de scris pe forum. (eu scriu doar cand doarme el, ca altfel vine si imi inchide lap-top-ul)
Am vazut ca au inceput sa apara baieteii! Super, sa aiba si fetita mea frumoasa din burtica de unde alege! Felicitari la toate fetele care au aflat sexul bebelusului zilele acestea, plus celor care au primit rezultate bune la teste! Nu nominalizez, ca sigur uit pe cineva.
Gegea, la multi ani si distractie placuta astazi! Sa stii ca eu inca astept poze cu printesa ta cea frumoasa!
Lutoniana, tu ai fost de coma cu soricelul! Eu cand eram mica am avut un hamster, cu care ma jucam, si ii dadeam drumul prin casa. Eram indragostita de el! Acum n-as putea sa mai cresc asa ceva!
Si apropos de cuvantul magic spus mai devreme (mici), sa stii ca eu toata ziua m-am gandit la asa ceva! Mi-e o pofta de moooor!!!! Desi eu de cateva zile am inceput sa am mare grija la ce mananc. Adica mananc super sanatos, cu tot ce-i trebuie bebelusului si mie, dar am renuntat la paine, prajituri si alte dulciuri consistente, prajeli, etc. Si déjà se vede pe cantar, am slabit 1 kg. Sa nu ma certati, ca nu tin cura de slabire, pur si simplu mananc sanatos si se vede! Eu pusesem in 16 sapt 6 kg numai de la prostii. Dar de-acum gata! Am cel mai echilibrat regim alimentar, si sunt mandra de mine!
Apropo de mici! Mi-a venit o idée! Ce zicei de sambata viitoare, intalnire cu familiile la un gratar? Barbatii fac fripturile, copiii se joaca intre ei si noi povestim si ne radem! Tare mult mi-ar place!
Si ma tot tin sa va zic de hainute de gravi pentru cele din Bucuresti. Stiti poate ca s-a deschis langa Praktiker Militari un nou centru commercial, unde au si C&A. Mi-am luat de acolo niste bluzite foarte frumoase, asa, mai lungute (adica peste fund) si crete in fata, care merg minunat in situatia noastra. Cam cu 50 RON bucata. Si ma mai duc azi la o tura de shopping pe acolo, ca au lucruri super frumoase. Aveau si pantaloni de gravi, dar mie personal nu mi-au placut.
Nu mai stiu ce vroiam sa va mai zic, dar revin!


Cristina, mamica lui Andrei Eric (26.07.2007) si 16+ cu ( Emma Ioana )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



cristina ar fi tare frumos insa .. m-am uitat pe prognoza meteo .. 15 grade si ploaie .. asa de rau imi pare .. mai ales ca e si ziua sotului din dotare si vroiam sa iesim la tara la un gratarel ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 13+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput