Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Daca mai avem putin rabdare o sa mai gasim postari de la aceasi persoana la cap "in unul sau doi mergem mai departe" fiindca este evident cat de "barbat" este domnul.
pacat de anii astia pe care ii pierzi aiurea...si noi la 20 de ani am crezut ca le stim pe toate:)
Sa nu uiti tot ce ai citit aici ca poate candva o sa dai si tu sfaturi, orice faci, roata se invarte .

www.de-azi.ro
poze familia mea


inspiratie, dragoste, putere ... pentru oricine crede ca nu mai poate...
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti
Mai bine haideti sa intrebam impreuna, sa intelegem si sa dam sfaturi. Macar sa incercam....


subscriu fomalhauti (sper ca nu am gresit usernameul )... natasha are nevoie de intelegere, de indreptare, de cuiva caruia sa se confeseze (poate asta e una din serile in care iubitul nu-i e aproape, si ne-a gasit pe "noi"-DCul)... nu mai aruncati cu "vestitele rosii de pe forumul asta"... daca tot doriti sa postati, hadeti sa incercam sa o convingem sa ajunga sa zica: "sunt amanta ... dar ma tratez"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha_Pisi spune:


Fomalhauti intr'adevar am fost dezamagita de primul meu prieten , tocmai d'asta nu imi mai doresc o relatie cu baieti tineri ce nu au in cap decat...Spunea cineva ,undeva , ca roata se invarte. Pai dragele mele ,unde era roata aia si cand s'a invartit ea, cand eu plangeam in casa si fostul meu prieten se distra cu acea femeie?! Si acu sunt bine merci amandoi , el cu altele pe langa,ea la fel... Spuneti ca nu ma gandesc la durerea celor din jur. Ei bine,dar la mine cine s'a gandit? Nimeni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Bai, am citit o carte, dar n-am sa-i spun titlul, ca e din categoria "usurele rau" si suna si indecent, in care scria ca, citez: "daca n-a parasit-o pe sotie in primele 3 luni, nici n-o va face vreodata".

So, Miti..pisi ... whatever, nu te lua dupa fetele astea rele de p'acia (miroase toate a snitele), io zic sa nu-ti pierzi speranta, mai scrie-ne cand faci 45. Tot la 2 apare la tine de Revelion? Adevarul e ca atunci e focul petrecerii, chestia de la 12 noaptea e un cliseu..bleah; si eu tot de la 2 noaptea petrec Revelionul, pana atunci dorm dusa (dar sa ramana secretul nostru, da?).

Si apropos de speranta, in mitologia greaca, ea iesea ultima din cutia Pandorei, deci... asteapta mai intai sa iasa toate relele, ca la urma vine si ...speranta.

Eeee, ce zici Olguta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dov spune:

Iubirea asta totala, neinteresata de NIMIK, total increzatoare...atat de sigura, plina, e specifica varstei asteia asa frumoasa.

Sa zicem ca ai dreptate 100%, si ca realitatea e exact cum zici tu...sa admitem chiar ca el te iubeste, deci, sa plecam de la premizele spuse de tine.

Ai idee cat va dura? atata timp cat el te iubeste de ani de zile, nu-si iubeste nevasta(sta cu ea doar ca sa nu renunte la bani), si mai presus de orice, nu a renuntat la ea nici la inceputul relatiei voastre, cand totul e fresh, superb, etc?

draga mea, nu o va lasa niciodata. totul se va spulbera intr-o zi...ori el te va lasa pentru o alta fosta iubire neimplinita...ori pe la 30-33 de ani ai tai(cel tarziu) vei constata cu tristete ce s-a ales de tineretea ta, te vei uita la omul de langa tine si vei realiza cat de ne-barbat e...

stii cata scarba vei avea? ai idee ce inseamna un barbat care nu e barbat?care nu-si poate asuma responsabilitati?

din toata povestea asta, tu esti victima, si din toata inima iti spun, imi pare rau. imi pare rau de tine.

timpul este cel mai pretios dar pe care un om il poate face altuia, iar tu ii daruiesti astuia niste ani superbi, atat de frumosi si curati si puternici!

sotia se va alege cu ce vrea-el si banii lui-, el va ramane cu familia, tu...nu, nu vei ramane singura, asta clar...dar toata viata ta cand te vei uita in urma, cand toti vor povesti de anii lor frumosi...tu vei zice ce? eu am fost amanta lui X...i-am dat anii mei, si am ramas cu nimik.

Pacat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasha_Pisi


Fomalhauti intr'adevar am fost dezamagita de primul meu prieten , tocmai d'asta nu imi mai doresc o relatie cu baieti tineri ce nu au in cap decat...Spunea cineva ,undeva , ca roata se invarte. Pai dragele mele ,unde era roata aia si cand s'a invartit ea, cand eu plangeam in casa si fostul meu prieten se distra cu acea femeie?! Si acu sunt bine merci amandoi , el cu altele pe langa,ea la fel... Spuneti ca nu ma gandesc la durerea celor din jur. Ei bine,dar la mine cine s'a gandit? Nimeni.


natasha de data asta ma simt nevoita sa te trag "virtual" de urechi... postarea asta a sunat a: "fiindca eu am patit s-o pateasca toate femeile, de ce sa sufar doar eu"... corecteaza-ma daca gresesc... insa daca chiar asa gandesti, asta e FFFFFFFFFFFFFFFFF. GRAV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dov spune:

a, si ai zis ceva cum ca tipul asta de barbati cauta implinire sexuala la amanta...si ca tu esti ink timida, etc:

pey draga mea, fiecare barbat cu fetishurile lui...poate tocmai timidatatea asta a ta, genul ala de femeie, vesnic fecioara in gesturi, il atrage. Vezi tu...nu toti viseaza DOAR 69...cunosc un caz al unui tip care-si trada nevasta doar pt ca asta nu se dezbraca niciodata in fata lui...asa ca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

iti inteleg ingrijorarea dar in acelasi timp ma gandesc ca in viata sunt cateva principii morale care trebuie aplicate, Big NO NO!
cum ar fi sa nu te indragostesti de fratele tau/ruda apropiata, sa nu iti bati parintii, mai stiti si voi cateva, ceva similar cu cele 10 porunci, dar mai pragmatic. Pe acolo s-ar incadra si sa nu iesi cu barbati casatoriti! Sa-si rezolve situatia, sa treaca de perioada de mourning a relatiei, si daca tot ma mai vrea, si daca tot il mai vreau, atunci....go for it!

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti

Nu fiti rele! Eu am o fetita de 14 ani si cazul Natashei chiar ma preocupa. Chiar mi se pare dureros si ma gandesc ca i s-ar putea intampla si fiicei mele peste cativa ani. Natasha a fost dezamagita urat de prima ei dragoste. Apoi a intalnit pe cineva care ei i se pare barbatul perfect. Ea il iubeste. Si ma tem ca o asteapta o noua dezamagire sau chiar mai rau, o viata de asteptari...

Mai bine haideti sa intrebam impreuna, sa intelegem si sa dam sfaturi. Macar sa incercam....


Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna23 spune:

Si eu sunt in aceeasi situatie cu Natasha...Mi-am acceptat cu greu "statutul" de amanta,dar asta este...se intampla sa iubesti atat de mult pe cineva incat sa fii dispusa sa il imparti.Am vazut ca unele dintre voi v-ati pus intrebarea(logica de altfel)de ce nu divorteaza domnul ca sa fie cu Natasha...Ei bine,nu stiu eu care sunt motivele lui,dar le stiu pe ale iubitului meu si credeti-ma ca sunt motive bine intemeiate.As vrea sa le pot scrie aici,poate intr-un fel l-ati intelege,dar stiu din surse sigure ca una dintre voi doamnelor este sotia lui...asa am aflat eu de acest forum....Si chiar daca multe dintre voi sunteti tentate sa ne credeti pe noi amantele femei lipsite de scrupule,nu toate suntem asa...Deci n-o sa insirui aici motivele lui pentru care nu divorteaza pentru ca n-as vrea sa pun pe nimeni in situatia de a se regasi in fiecare dintre acele motive,situatii etc.Dar ganditi-va cate motive pot tine doi oameni alaturi desi nu se mai iubesc,desi si-au pierdut respectul unul pentru celalalt,desi nu mai au viata de cuplu.Nu numai banii si un copil tin doua persoane alaturi...Un tata responsabil va sti sa isi educe copilul,sa il creasca frumos chiar daca divorteaza de mama lui.Sunt atatea perechi care au stiut sa ramana prieteni si dupa divort...Iar banii... nu cred ca asta il tine pe iubitul Natashei alaturi de sotia dansului...Daca a stiut sa isi faca o afacere,daca a stiut sa castige bani,o va face si dupa un eventual divort si isi va reintregi conturile bancare si dupa un partaj.In viata se intampla si lucruri mai grave,sunt multe nenorociri care se pot intampla si care ii tin pe soti legati doar de un act,in timp ce unul din ei isi cauta fericirea in compania altcuiva...O seara placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha_Pisi spune:


Nu Gaby, in nici un caz nu gandesc asa ci doar spun k si eu am asteptat ca roata aceea a dreptatii sa se invarta in favoare mea atunci dar pesemne k era in panta:)
Cat despre tine Martie , am sa te ignor :) Sper ca viata ta sa nu fie totusi la fel de acra precum iti sunt postarile:) Am inteles ce ai vrut sa zici,inteleg ca ma desconsideri ca persoana tocmai de asta te rog ori sa ma ignori si u la randul tau si sa cauti subiecte care sunt pe placul tau.

Mergi la inceput