Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mindy


Prea imi suna a 'facatura" tot subiectul asta... nick name pisicios si extrem de recent infiintat..
"Astept si alte pareri si comenatarii"... hmmmm oare cineva vrea sa agite spiritele si sa se amuze un pic pe seama 'nevestelor'? .

O fi o pacaleala de 1 Aprilie (cu intarziere) de la un vreun moderator?


mindy sa zicem ca-i facatura... poate unii o sa invetze ceva din ce citesc pe aici, de oricare parte a "gardului" ar fi acesti unii (amanti sau soti)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Natasha, nu te supara, eu ma asteptam sa primesti si mai multe "rosii", cum se spune pe aici. Nu, nu cred ca meriti.

Din postarile tale ma conving tot mai mult ca esti o victima. Si el este pur si simplu genul acela de barbat fara scrupule care se simte bine cu nevasta care ii calca, ii spala si ii gateste si o amanta tanara si indragostita. Mie mi se pare ca argumentele lui sunt "cusute cu ata alba". Situatia materiala: ceea ce a realizat el personal de la 15 ani pana in momentul casatoriei este al lui. Ceea ce a realizat dupa aceea este bun comun. Nu-mi place argumentul lui ca el a realizat de fapt totul; inteleg ca sotia lui a fost "ocupata" sa fie gravida, sa nasca si sa ingrijeasca un copil. Nu cred ca legea greseste aici, ea are dreptul la jumatate din ceea ce s-a realizat material in aceasta casnicie.

Copilul...Nu se desparte de sotie fiindca vrea sa ramana alaturi de copil? Ce nobil! Dar petrece sarbatorile si week-end-urile cu tine....Natasha, trezeste-te...

Mai departe...Sa presupunem ca nu te minte, te adora, dar nu are de gand sa se desparta de sotie ca nu vrea sa-i lase jumatate din "realizari" si nu vrea sa-si lase copilul. Si cu tine cum ramane? Vrei sa ramai amanta? Bine, acum esti multumita de relatie (marturisesc ca nu prea iti inteleg argumentele...una e sa stea cu parintii si alta e sa stea cu o alta femeie....sau asa mi se pare mie). Esti multumita pentru cat timp? Sigur, esti foarte tanara, dar nu visezi, in perspectiva, la o familie a ta, la un copil? Ce planuri aveti? Sau mai exact, ce planuri ai tu si ce planuri are el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha_Pisi spune:

Olga draga, uite..pe 23 iulie fac 22 de ani? Sunt rac cu ascendent in leu. Esti multumita acum? La profil eu nu am trecut varsta ci doar data nasterii si cum inca nu am implinit inca 22 au trecut 21 :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Mindy- si eu votez cu tine
In ultimul timp, apar cam des nicknames "fresh" cu ganduri cretze si idei maretze (iaca si rimez).
Pe mine una, capitolul amant/amanta ma lasa rece, deoarece am trecut pe drumul ala, si cunosc ambele tabere.
Meschinaria,minciuna,lasitatea si compromisul nu sint de admirat.
Dar fiecare are dreptul sa-si traiasca viata asa cum isi doreste, chiar daca raneste tot in jurul sau.
Apoi, toti ne platim politzele, mai devreme sau mai tarziu.
Faptul ca Fat-Frumos are un copil, e TATA, si nu are nici cea mai mica grija, si nici un pic de respect fata de casnicia si familia lui, imi spune mult prea multe depre(sau lipsa de) caracterul lui.
Decat asa un iubit/amant/sot/concubin...mai bine ma calugaresc.


olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

hei, nu speriati amanta, mai invioreaza forumul, ca prea era plictiseala

Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Marusa te iei de mana cu Lady J si cu Martie, surioara


olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha_Pisi spune:

Amanta asta are si ea un nume... Sunt Natasha .. Eu nu cred k m-am adresat uneia dintre voi cu sotie sau scorpia .. Ci v-am raspuns frumos, zicandu'va pe nume (in cazul de fatza nick name), Si nu , nu sunt vre-un moderator care agita spiritele pe aici , am vrut doar sa scriu undeva si sa interactionez cu voi pe acest forum. In fond si la urma urmei, daca este gresit sau deranjez chiar asa de mult ma pot opri din postat :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

Natasha, la varsta ta e pacat ,dar maaaare pacat sa nu traiesti o iub ire completa.E cea mai frumoasa varsta, cand nu mai esti atat copil incat sa stai la programul parintilor, dar nici atat de matur incat sa fi colpesit de grijile adultului. la varsta asta poti sa ai o relatie serioasa cu unul din miile de baieti liberi din orasul tau, poti chiar locui impreuna,poti construi un viitor comun.PIERZI ANII CEI FRUMOSI DIN VIATA, langa un om probabil nehotarat.

Un barbat serios si care iubeste(pe una sau alta) in doi ani ia o decizie,ar putea fi geniu si Brad Pitt la un loc, eu nu as da doi bani pe prietenul tau. cu atat mai mult nu as da doi bani pe un tata care sta cu amanta in week si de revel si nu langa copilul lui.
Uite, ipotetic vorbind (ca sunt nevasta, te-ai prins) as aprecia un amant care sa-mi acorde o ora pe zi si sa se scuze ca pleaca sa plimbe copilul.

Pe de o parte te inteleg ,probabil e mai matur decat tine, probabil e mai in varsta decat tine si stiu perfect ce inseamna sa ai la varsta adolescentei sau adolescentei tarzii langa tine un barbat,care are avantajul unei experiente in spate si pe langa care tinerii de varsta ta n-au nici o sansa. avand in vedere faptul ca esti (sau cel putin din cele cateva mesaje asa reiese ) inca un copil daca tu crezi ca el nu divorteaza din cauza copilului sau a banilor, mai ai o circumstanta atenuanta din partea mea. habar nu ai ce inseamna o relatie serioasa,trai in comun, copii , pentru tine relatia se reduce la intalniri / revelion / week-end in doi si nici prin cap nu-mi trece ca te-ai putea gandi cata suferinta produci altora cu o situatie taraganata de doi ani de zile.
Io zic sa te trezesti tu, ca tu esti singura care pierzi. el e dublu castigator,are acasa linistea familiei cu tot ce presupune ea, si part time dragostea fierbinte si ascunsa , cu declaratii infocate si plimbari prin parc. No, asa viata sa tot traiasca omul daca i se ofera posibilitatea.
Si io zic ca nici cu nevasta nu se intelege el atat de rau cum iti spune tie, ca divorta aia de el pana acum cu atatea absente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

no, olgutza, da zi si tu cumatra, nu-i asa ca se cam murea de plictiseala? dupa ce ne-am duelat intre cariera si stat cu copii acasa, noideea nu mai posteaza nimic "scandalos", s-a terminat si cu alaptatul, pai zi tu, nu e plictiseala?
noroc cu amantele astea

Citat:
citat din mesajul lui olguta12

Marusa te iei de mana cu Lady J si cu Martie, surioara


olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...


Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Nu fiti rele! Eu am o fetita de 14 ani si cazul Natashei chiar ma preocupa. Chiar mi se pare dureros si ma gandesc ca i s-ar putea intampla si fiicei mele peste cativa ani. Natasha a fost dezamagita urat de prima ei dragoste. Apoi a intalnit pe cineva care ei i se pare barbatul perfect. Ea il iubeste. Si ma tem ca o asteapta o noua dezamagire sau chiar mai rau, o viata de asteptari...

Mai bine haideti sa intrebam impreuna, sa intelegem si sa dam sfaturi. Macar sa incercam....

Mergi la inceput