Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 48

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

ina gand la gand. stiu ca la facultate nu se mai face gramatica dar in scoala generala sigur se facea gramatica, morfologie...
dar cand vom avea bani si vom avea profesia de amanta...vom vedea ca gramatica este o chestie complet inutila.
in plus am mai invatat o chestie importanta daca esti amanta ai voie sa ai si prieten...de unde deduc ca exista si aici un cod ceva care iti spune ce ai voie si ce nu si mai mult de atat daca nu stii sa ceri un pret bun strici piata domnule si risti sa fii exclusa.
bai e prea greu pentru mine. hai ca mai bine ma intorc la sot si la cartea de gramatica ca e clar ca nu am skill-uri de amanta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Un tip era cu amanta in pat. La un moment dat, suna cineva la usa. Amanta, calma, ii spune sa fie linistit, ca e sotul, dar rezolva ea... Se duce la usa, deschide si spune:
- Aaa, iubi, ce bine ca ai venit! Du si tu gunoiul.
Si ii pune galeata de gunoi in mina. Sotul pleaca. Amantul se imbraca si pleaca linistit si, cind coboara scarile, se gindeste:
- Si frumoasa, si desteapta...
Ajungind acasa, suna la usa, deschide sotia, care ii spune:
- Aaa, iubi, ce bine ca ai venit! Du si tu gunoiul asta...
Barbatul ia galeata, coboara scarile si, in sinea lui, zice:
- Si urita, si cu tupeu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Bai maru, parc-am fi amanta si sotia. Sau sotia si amanta. Vii in urma mea si ma tot corectezi. Era super pe bune reportajul, oricum de-aia ii si zice Orasul interzis, ca mormonii nu suportau pe nimeni acolo, presa nici atata.
Era un interviu pur si simplu. Ce, nu crezi ca 20 de neveste ale aceluiasi barbat se paruiau? Si ca ala statea numai la serviciu? Si ca o invidiau pe "preferata" domnului?

In orice caz, mie mi-a ramas pe creier alta chestie, ce muncea nenea ala in state de avea atatia bani? Tinea 20 de neveste intr-un lux ...opulent (ca sa zic asa), de copii nu mai stiu cati erau, in fine, cu sutele, avea o casa pe cateva hectare... iar el nu arata asa, cum sa zic... ca mine cand lucram la multinationala. Era bine.
So, mie in povestea asta mi-ar fi placut sa fiu nenea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Venita din oras cu soata, in loc sa ma duc sa ma culc, iar ma intorc la voi .
Conchita- ce sa fac, mami? Tre' sa bat..fieru'c at e cald
Martie- sa iti raspund la intrebare-cum de isi intretine subsemnatul 20 de neveste- asta o spun pt ca am avut de-a face cu cateva cazuri, cand firma pt care lucram a fost angajata sa "salveze" din casniciile "poligame"(sper ca am scris corect in ro. In engleza este POLIGAMY) anumite persoane- chit ca a fost vorba de sotii(angajati fiind de catre familiile lor), chit ca a fost vorba de copiii acestor femei(de cele mai multe ori fiind angajati de catre bunici, matusi, unchi, etc) care nu vor ca nepoatele lor sa ajunga in aceeasi situatie in care s-au trezit mamele lor- "casatorite" de asa zisa "BISERICA MORMONA"la numai 13-14 ani, cu barbati de 40-50 de ani. Imi vine rau si ma iau pandaliile numai cand ma gandesc.
In orice stat din U.S.- oriunde ai merge, nu exista LEGE care sa permita unui barbat sa aiba mai mult de o sotie. UNA. Atit!
Poligamia este impotriva legii- cel putin "oficial"
Celelalte sotii- fie una, cinci, sau 20- nu dispun de nici un drept de sotie. In ACTE, LEGAL, apar ca SINGLE MOTHERS. Adica, isi cresc copiii singure, fara tata. De aici si dreptul lor de a cere si a primi AJUTOR SOCIAL. De-ar stii publicul ca 90% din femeile in casnicii bigame stau pe banii statului, s-ar crea un scandal monstru. De aceea si dorinta arzatoare a "mormonilor" sa nu aiba contact cu presa/mass media/publicul.
Gandeste-te asa... daca O femeie are TREI copii- pt fiecare primeste ajutor(o suma "rotunda")lunar de $500. Inca $500(in total) pt mancare, in "bonuri de masa"(dealtfel nu sint "bonuri"- arata ca o carte de credit, cu banii alocati pusi intr-un cont). DECI- de la fiecare nevasta ii revin lui Bulibasha $2000 de parai pe luna.
19x2,000= 38,000. E socant, dar adevarat.
Alta e durerea- copiii nu beneficiaza mai deloc de acesti bani. Sint imbracati in vechituri, hraniti cu cele mai ieftine "alimente"(daca le pot numi asa), asigurare medicala au una rudimentara- si aia de la Stat- DAR, in foarte multe cazuri, parintii nu-i duc la doctor/spital/consultatii, deoarece asta inseamna contactul cu publicul, cu "inamicul", si daca este vorba si despre abuz fizic sau sexual, cu atit mai mari sansele de a se descoperi asta la un control medical.
Este un subiect care mereu m-a rascolit, care pt mine pur si simplu este de neconceput.
"barbatul fatal" cu 20 de neveste nu este nimic altceva decat un peste(pimp) care se ascunde in spatele bibliei si al religiei.
BRRRRRRRRRRRRR. Imi e sila

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

mai am de citit 15 pagini , dar nu ma pot abtine:

1. sunt singura care crede ca Pisi Natasha nu are amant si isi cauta amant (si) pe DC?

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.



Si il cauta printre barbati cu copii, sa fie sigur ca e om serios si de casa?

Mare e gradina lui Dumnezeu si multe animale sunt in ea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Super subiect! Am citit pe bucatele din el ieri toata ziua, seara am fost in lume cu niste neveste nemtzoaice pe cinste, dar tot timpul am fost cu gindul la Olguta, Conchita si fetele de pe aici si ia uite hop de dimineata ma vad invitata de olguta pe lista ei de prietenei. Olgutzooo te iau si de nevasta! Asa femeie ca tine mai rar!Acu' pot sa zic si eu ceva sincer sincer de amanta noastra? E modesta in toate, prea banala..si povestea si mitziiala de fata de la periferie scoasa de un boshi la munte si tot soro e banal. Din poze esti o fata draguta, ca multe alte tinere, dar ca sa fii o deosebita, ceva ce ramine-n cap si la femei si la barbati iti mai trebuie ceva clasa, siguranta de sine, ceva nerv si nas in vint ca sa intrii in rindul femeilor. Macar de vroiai ceva de la el, pai cum sa zic, se stie nevestele-s scumpe, in toata lumea se stie treaba asta. Si mai vad ca tu nici nu indraznesti sa-ti doresti sa fii doamna nr 1. Bineinteles ca nici nu ar trebui, tie ti-ar sta bine cu un tip fara obligatii sa va traiti o iubire frumoase si fara complicatii. Dar vezi tu, faptul ca tu nu vrei nimic de la el , de la tine, de la viata, nu e ok mi se pare mie.Sa vrei ceva de la el, poate te arunca in tabara adversa si nu mai erai amanata noastra:), dar totusi nu se poate sa fii asa la nesfirist. Te vezi si la 25 de ani la fel? Fata care nu stie ce face, ce vrea, doar boshi sa hoatarasca cit, cum si cind ti se cuvine?Daca ramii insarcinata nu-i asa ca te va trimite sa faci avort? Nu ai avea puterea nici sa-l infrunti, nici sa te intretii pt ca moshi presteaza sex romantat si pleaca, ei vezi tu de aia nevestele-s scumpe. Si mai cred ca este si gelos. Iti ingradeste iesirile ori plecarile cu prieteni, baieti si fete din facultate, cine stie pe unde. Ai fost si tu cu gasca de 1 mai la mare ori un we la munte cu cortul, asa cum am facut toti in studentie:)?Mie povestea ta imi aduce aminte de o alta poveste, zisa asa mai cu har, sa fi fost tu Conchito? Cica ar fi venit niste conducatori de prin nush ce triburi asa in schimb de experienta, sa vada si ei cum e la noi. Au comparat, au vazut si ei una alta, in fine la sfirsit printre altele zic ei ca au observat foarte mirati ca femeile noastre is foarte ieftine. Poti avea o femeie pe nimic si nu se oferea omul neaparat la averi ci si la obligatii! Iar Anna, ohh Anna..:) Mi se pare ca voi doi chiar va meritati. O poveste macabra, ciudata si uritaaaa. M-a dat gata siguranta cu care le stii tu pe toate in ale frumusetii, sexului si armoniei in casa. Numai aici asa o privire pe DC si vad ca femeia romanca, sotia romanca de azi e foarte emancipata, are bone, menajere, nu mai e nevasata de pe tipuri care le face pe toate si accepta orice. Sotia romanca de azi e plimbata-n europa, are si ea bani cind vrea mofturi scumpe, merge la sala, la saloane ca am auzit ca e omor sa prinzi un loc. Si de frumusete ce sa zic, numai fa un tur in albumul mireselor de pe aici. Eu am ramas interzisa. Frumoase unele de-ti iau graiul!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Oh Olguta..cumplit. Ce viata nedreapta au femeile alea. Copii care cresc si invata la fel. Cum sunt tratati tinerii baieti? Pt ca e mai rentabil sa se nasca fetite, viitorii barbati ar putea fi o concurenta, ori?Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Vikinga- sa fiu sincera, daca mai stau mult cu voi la taifas, cred ca uit si eu de barbat, si ma marit cu voi.. sau in cel mai rau caz, ne mutam pe insula Lesbos(glumesc, nu te speria).
Off-topic- am inceput sa va adaug la "pretenari" deoarecede-abia AZI am realizat cum va pot adauga pe lista- asa ca am dat iama in targ, si am inceput sa apas pe "ADD ADD ADD si +++" ca o disperata- Amu'mai ramane sa vaz cate imi acceptati "prietenia".

Ce mi-a placut enorm de mult din comentariul tau? (In afara de faptul ca te gandesti la mine )

Iar Anna, ohh Anna..:) Mi se pare ca voi doi chiar va meritati. O poveste macabra, ciudata si uritaaaa.
M-a dat gata siguranta cu care le stii tu pe toate in ale frumusetii, sexului si armoniei in casa.


M-a uns pe sufletel- in special ca este si 200% adevarat!!!
Vikinga tot vikinga razboinica ramane

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga

.... e foarte emancipata, are bone, menajere, nu mai e nevasata de pe tipuri care le face pe toate si accepta orice...... e plimbata-n europa, are si ea bani cind vrea mofturi scumpe, merge la sala, la saloane ca am auzit ca e omor sa prinzi un loc. Si de frumusete ce sa zic, numai fa un tur in albumul mireselor de pe aici. Eu am ramas interzisa. Frumoase unele de-ti iau graiul!




Ehhh, sunt bucatica rupta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Anna de acum e cumva dudia care ne povestea ca un barbat se tine cu un taifas la o tigara si-o cafea in fiecare dimineata pe balcon? Ca deja sunt prea multe si devin confuza.

Mergi la inceput