Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kay spune:

e un stalker, care te urmareste

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/apel - Comote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Trebuie sa recunosc, luand in calcul cele 3 amante de se dadura in vileag acia, ca liliana e cea mai aproape de definitia "amanta". Celelalte 2 sunt jalnice (in cazul in care nu e una si aceeasi).

"Amanta... ce cuvant exotic. Imi evoca o frumusete misterioasa, o fiinta atat de magnetica incat nici un barbat, casatorit sau nu, nu se poate sustrage farmecului ei, o curtezana moderna aflata deasupra idealurilor feminine comune. In viata de zi cu zi insa, amantele barbatilor insurati sunt de cele mai multe ori femei obisnuite, cu nimic superioare sotiilor inselate."

Am pus ghilimele, ca nu-mi apartine... dar mi-a placut ca face referire la curtezanele de alta data, asta ar trebui sa fie sinonimul amantelor de azi, dar cred ca asta e doar in carti. In realitate se indragostesc si vor sa fie sotii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui martie

Io nu prea cred cliseul cu amanta care a distrus casnicia... cred sincer ca se poate "infiltra" acolo unde era demult ceva stricat iremediabil.


Ce mi se pare iar nasol la amanta e ca nu are nici o unealta pt. partener. Sotia daca afla, are la indemana niste arme, il ameninta ca-i ia averea, copilul, ca-l face de ras, eu mai stiu ce mama zmeilor. Si Dl. sta drepti.

Pe cand amantei i se poate spune in orice secunda: ciocu mic, stiai ca sunt casatorit, asa ca Stttttt... ia cu paine. Si ea ia, saraca (saraca, pe bune).

So, fetelor de pe forum, n-ati inteles deloc ideea, aici fetele bune sunt amantele, iar cele rele (isterice) sotiile. Pt. ca fetele rele scupia, fetele bune inghit tot.

Martie & Bebica & maimuta Sara




Gresit amantele alea destepte de care zici tu alea care percep taxa si sunt discrete au si arme... si arma nr ! e amenintatu cu sotia . Adica.. daca nu esti cuminte si ma bazai prea tare zat la nevastata... Faza cu taxa si cadourile are si ea un rost... ca omu daca " investeste" in ceva are mai mare grija decat de una in care nu investeste deloc... ( comparati si voi rochiile scumpe cu cele care au costat mai putin ) Parca altfel de doare sufletu cand s-a stricat chanel- ul . si daca se trezesc cu hai pa la revedere... pot sa toarne la sotie ce frumos vorbea de ele... si adio si sotie...

Oricum nu e cazul amantelor de pe forum ele sunt amante sufletiste...
Totusi fetelor amante macar asa putin respect pentru voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Citat:
citat din mesajul lui Liliana82
Totusi fetelor amante macar asa putin respect pentru voi...




Corect! Pai asta ziceam si noi!

Anna, Natasha, poftim... sfat, ca de la amanta la amanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

tu conchito, vorbesti? mai rau ca un amant insurat, m-ai sedus si m-ai abandonat de 3 zile-ncoace pentru toate fetele astea minunate:)))




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:


[/quote]
Eu cred ca Liliana nu s-a razbunat pe nimeni facandu-si un amant dupa o deceptie, ci doar si-a dovedit sie insasi ca poate fi si ea amanta. Cand esti inselata de partener, iti scade tare increderea in tine si asta a fost modul in care Liliana a inteles sa isi repare orgoliul ranit. Uite ca poate si ea sa aiba amant, uite ca e cineva care o vrea pt. farmecele ei femeiesti, nu pt zestre!
[/quote]

Perfect adevarat! Si va spun sincer Desi imi permiteam 10 de plimbari la herculane si toate toalele pe care le vedeam prin magazine. Alea cumparate de el erau asa ca "trofeu" . Iar dupa ce am facut inventaru sau balanta ( na cas de profesie economista ) am constat ca am primit mult mai multe atentii de la amantu decat primisem de la fostu prieten in 4 ani de zile... si asta fara absolut nici o obligatie sau bataie de cap... Plus ca relatia era si super discreta Deci doamnelor amante... punetii la taxa.. ca si sentimentele voastre costa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

ok, pleaca omu cu treburi si voi va dati in petec, scrieti bai frate, ba mai mult, aduceti si un martor al apararii, or o fi al acuzarii? na,, ca m-am dereglat!

Eu am o propunere tare serioasa, si pentru noi frustratele, si pentru ele/amantele perfectele: viza la americani, statul Utah ne asteapta si trecem la mormoni! Si sa vezi atunci trai, ca poate nenea, Bosho sau nu, sa isi ia cate neveste il tine portofelul si bracinarii!
ei, ziceti si voi, nu-i asa mai corect?

Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

maru, bine-ai vint

liliana, decat cu 1000 de tzoale de la amant cumparate prin vaznarea trupului, moralitatii si integritaii psihice, mai bine in curu gol ! si tot te ia cineva si asa, ca bate la ochi nuditatea !

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/apel - Comote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Vai, maru, lasa ca am vazut eu o emisiune cu Orasul interzis, la mormonii aia de care spui. Pai ala avea 20 de neveste, dar... surpriza, una singura era preferata lui. So, restul statea cam pe bara, somau. Si se incingeau intre ele, era o paruiala acolo, ca nici ala nu le mai suporta, statea numai la serviciu Pe bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

deci sa evitam Utah... bine de stiut

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/apel - Comote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput