Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Io nu prea cred cliseul cu amanta care a distrus casnicia... cred sincer ca se poate "infiltra" acolo unde era demult ceva stricat iremediabil.

In orice caz, bine de tot zicea Kay, amanta noastra nu e amanta, e indragostita.
Amanta e cand iti vezi de desuurile tale, primesti atentii si esti de o discretie totala, nu te intereseaza sotia, copilul, iti vezi de treaba ta si gata.

Cand incepi si strigi "voi sotiile...", cand te incrancenezi sa intri pe forumuri sa gasesti postarile sotiei, cand visezi ca in 5 ani te va lua pe tine, asta e drama deja. Esti cu nervii prastie. Asta e chiar nasol.

Ce mi se pare iar nasol la amanta e ca nu are nici o unealta pt. partener. Sotia daca afla, are la indemana niste arme, il ameninta ca-i ia averea, copilul, ca-l face de ras, eu mai stiu ce mama zmeilor. Si Dl. sta drepti.

Pe cand amantei i se poate spune in orice secunda: ciocu mic, stiai ca sunt casatorit, asa ca Stttttt... ia cu paine. Si ea ia, saraca (saraca, pe bune).

So, fetelor de pe forum, n-ati inteles deloc ideea, aici fetele bune sunt amantele, iar cele rele (isterice) sotiile. Pt. ca fetele rele scupia, fetele bune inghit tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Liliana82

pai conchita nu ai vazut si tu pe forum cum unii au plecat fara sa le mai pese de copii .. Asa ca daca tot amanta e marea iubire...copilu nu ar trebui sa fie o problema... Eu cunosc un cuplu cu copilu de varsta mea adica 26 de ani.. care nu divorteaza cica pentru copil (ea maritata si la casa ei) ... Pe dracu partaju e buba ..... Mai degraba partaju cand nu se vor mai alege cu nimic si logic,... fara bani si amantele ii vor parasi...


ai si tu dreptate, unora nu le pasa, din pacate. io ziceam ca asta ar fi singurul motiv pe care l-as crede. restul le-as considera minciuni. cu amendamentul tau, ca pana si asta cu copilul s-ar putea sa fie o minciuna pentru ca, nu-i asa, daca isi iubeste copilul, ce pisici cauta la amanta??? avea Ramonaj parca? o semnatura, ceva de genul cel mai bun lucru pe care un barbat il poate face pentru copiii sai e sa le iubeasca mama, cam asa ceva. adanc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Si inca ceva ce vad ca amantele astea pur si simplu nu vor sa vada. Domnii nu vor a doua sotie!!!! Ca de-aia si-au luat amanta, ca sotie au una bucata acasa.

Iar ele, saracutele, vor sa fie sotii Atunci ce fel de amanta mai e aia? Se duce ala la amanta, ca viata-i grea, sotia rea si aia se uita cu ochi senini si goi asteptand inelul.

Jalnice amante, zau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

mai fetelor, am si io o stalkeritza.. gen anna... care m-a urmarit vreo 3 ani si cand cu S a aflat de forum si hop si tzop dupa mine... cu greu m-am prins... ca deh, nu-mi trecea prin cap... e si stalkeritza mea a aflat ce vroia sa afle de la mine, s-a dat cu fundu in sus ca ea a intrat pe forum si a deschis un subiect nu stiu cu ce, a primit raspunsuri si apoi l-a sters (lucru imposibil dpdv al forumului asta, ca once ce ai scris, nu mai poti sterge subiectul daca are raspunsuri) si acu dupa ce a aflat ce-a interesat-o s-a carat si mai intra o data la 2 sapt... deci eu cred ca anna e pe bune stalkeritza de profesie, ca mi s-a intamplat si mie

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/apel - Comote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Kay, exact, da' subectu' merge si-asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Citat:
citat din mesajul lui olguta12

Liliana,

Nu stiu la ce te referi cu "taticul copilului"- am vazut un link, si promit sa ma duc si sa citesc.
Cat despre "amatorii de zestre" sint de acord cu tine 200%- sint gunoaie omenesti... si tre sa te aperi.
DAR- poti fi BOMBA SEXY si fara a fi AMANTA. Poti sa-ti gasesti cel mai smecher Fat Frumos din tot targul, si sa fie AL TAU, personal si accelerat, nu sa-l imparti cu altcineva. Stiu ca relatia ta s-a terminat, am inteles si asta.
DAR... in momentul cand ai devenit AMANTA, TU nu ai inselat pe NIMENI- deoarece erai singura. EL si-a inselat nevasta, iar tu te-ai bucurat toata cu asa o mare realizare- am facut si eu o proasta sa sufere, asa cum am suferit si eu. Nu te-ai razbunat pe BARBATI. Te-ai razbunat pe o FEMEIE nevinovata, care ca si tine, isi pusese increderea intr-un barbat.
Nici eu nu am incredere in barbati. Aproape deloc. Si cuvantul cheie aici este APROAPE. Deoarece INCA mai exista barbati demni de incredere, cinstiti, care-si respecta sotiile/prietenele asa cum se cuvine, care se respecta pe EI insasi ca barbati, si nu sint doar niste bondari ametiti care zboara din floare in floare. Mai sint sperante.. sper ca intr-o buna zi sa-l gasesti si tu pe cel care sa te pretuiasca asa cum ar trebui- sa te iubeasca, sa te respecte, si sa-ti fie fidel.


olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Eu cred ca Liliana nu s-a razbunat pe nimeni facandu-si un amant dupa o deceptie, ci doar si-a dovedit sie insasi ca poate fi si ea amanta. Cand esti inselata de partener, iti scade tare increderea in tine si asta a fost modul in care Liliana a inteles sa isi repare orgoliul ranit. Uite ca poate si ea sa aiba amant, uite ca e cineva care o vrea pt. farmecele ei femeiesti, nu pt zestre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

merge oricum, rating sa fie, randament si oamenii fericiti !

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/apel - Comote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floric_ea spune:

ah kay, ce-i aia stalkerittza ca neuronii mei la ora asta nu mai judeca (deh, am dansat un rock toata noaptea in club ).

well my dear anne, aveam noi o vorba intre fete asa ca uterasul e o capsuna pana la 24 de ani, dupa aia devina stafida. io te sfatuiesc sa te grabesti daca in 5 ani vrei sa devii sotie. poi in 5 ani sotie, copilul cand il mai faci??? ca se face curmala uterasulll... lol. si mai face si barbatul inotatori putini. 29 cu 5, plus insamnatarea cat dureaza. ce ti-e si cu anii astia, cum se duc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

mie-mi place ca in timpul saptamanii muncim (vezi subiecte despre menajere, bone, fmi, paranormale, puscarii), dar in uichend o facem lata cu distractia (amantele). ar fi perfect daca ar lipsi "y" = suferinta la pachet pentru protagonisti(toti).

Mergi la inceput