Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anna23 spune:

24 peste cateva zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Liliana- sincer eu nu arunc cu oua- sint cam scumpe.
Eu sint mai...apriga- si la manie, si la vorba. De dat cu pumnul n-am dat mai deloc decat la munca, deoarece asa imi era job-ul, sau cand m-am aparat-self defense(nu ma refer la sot, deoarece n-a ridicat niciodata mana la mine- oricum, de-as fi avut parte de-asa un sot, i-as fi rupt o mana si-l bateam cu ea pina oboseam- si nu obosesc prea repede).
Ma intristeaza putin postarile tale, deoarece in spatele lor pare a fi un om nu foarte matur, cu multe lacune in ceea ce priveste viata, relatiile intime, casnicia, cinstea, onestitatea si onoarea. Am spus PARE, deoarece nu te cunosc personal, deci imi este cam greu(si oricum nu ar fi cazul) sa imi dau cu parerea ce fel de om esti. Asa cum am mai spus, fiecare are dreptul la viata.
Ce mi se pare absolut oribil si dureros este usurinta cu care faci atitea afirmatii, nedemne de o viitoare mama. Tot nu mi-ai spus ce parere are sotul tau- tatal copilului- daca si el iti impartaseste ideile.
Poate tu ai venit aici intr-adevar, doar sa faci valuri. As vrea sa cred ca nu asta este tzelul tau. Dar iti spun cu mana pe inima- daca tu ai o parere atit de proasta despre barbati, casnicii, si relatii in general, nu vei fi fericita niciodata, si nu vei primi nimic de la viata decat palme si nefericire. Este trist si ingrijorator, sa ai asa o parere proasta despre tine, sa te vinzi pe textile si iesiri "la terasa".
Si acum chiar ca nu zambesc.
Dar sa stii un singur lucru- ce sadesti, aia culegi.

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Liliana82

kokiy voiam sa vad si eu cum e sa nu speli si sa faci curat dupa unu si pe deasupra sa mai primesti si o groaza de cadouri adica sa te alegi asa numai cu cireasa si frisca de pe tort... aa si faza tare e ca de iubiti prinsi cu amante nu am scapat dupa aia;...



Liliana ,faza cu spalatul,curatul si cadourile poate sa le faca si unu' neinsurat,daca esti isteata ...asta e de fapt ideea,de ce draq gasiti doar d'astia insurati ??? ...la faza cu iubiti prinsi cu amante e vina ta ,daca te limitai la 2-3 aveai mai putin de suferit ... norocul se intorcea impotriva ta ...iar zicala asta e sfanta"ce tie nu-ti place,altuia nu-i face "

**************************************
Si Mihaita are nevoie de voi!Bazar
Bazar pentru Sonia si Andrei
Si ingerii au nevoie de ajutor !
**************************************
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kokiy

Citat:
citat din mesajul lui Liliana82

kokiy voiam sa vad si eu cum e sa nu speli si sa faci curat dupa unu si pe deasupra sa mai primesti si o groaza de cadouri adica sa te alegi asa numai cu cireasa si frisca de pe tort... aa si faza tare e ca de iubiti prinsi cu amante nu am scapat dupa aia;...



Liliana ,faza cu spalatul,curatul si cadourile poate sa le faca si unu' neinsurat,daca esti isteata ...asta e de fapt ideea,de ce draq gasiti doar d'astia insurati ??? ...la faza cu iubiti prinsi cu amante e vina ta ,daca te limitai la 2-3 aveai mai putin de suferit ... norocul se intorcea impotriva ta ...iar zicala asta e sfanta"ce tie nu-ti place,altuia nu-i face "

**************************************
Si Mihaita are nevoie de voi!Bazar
Bazar pentru Sonia si Andrei
Si ingerii au nevoie de ajutor !
**************************************
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)


KOKYI EXACT la asta ma gandeam si eu. De ce nu poate o dama(amanta) sa gaseasca pe cineva care sa o aprecieze pt EA, sa o cadoriseasca fara motiv, sa o scoata in oras doar de dragul de a fi cu ea, nu pt o partida de sex mizer, nu pt ca il "minte frumos" pe individ (nu ca nevasta, care ii spune totul in fata), nu pt ca e "tinara, inocenta, si poarta chiloti de dantela". Apoi..ce se intampla cand nu mai e atit de tinara si inocenta, fashneata si sexoasa? O recicleaza, o da la schimb pe un "model" mai nou?
De ce o femeie trebuie sa-si gaseasca barbat doar prin "default", prin comparatie cu o alta femeie... te plac draga mea amanta, dar esti de "scurt metraj"- nu te-as lua de nevasta...decat de picioare(cum spunea bunica)...

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anisiap spune:

Citat:
citat din mesajul lui ricea

Citat:
citat din mesajul lui anisiap

vai di mini nu mai ies din casa iar am ratat cine a suparat o pe pisiun pas in fatza pedeapsa sa faca opturi pe usa cu dorsalul
pisi natasa sa nu mai insist cu pozele ca fac o obsesie mai deunazi m a intrebt barbatul cum decurge subectu si de ce ai sters pozele uof vroia sa te vaza tre sa l satisfac cumva help

http://community.webshots.com/user/ana_ana2327
vai di mini nu vrei o poza cu mini?ca si eu is tinerica?

teodorade angi pangi28-10-2007 si Roberto 28-06-1999 http://community.webshots.com/album/563642807EqHYOU
teodora







merge in lipsa de alceva

http://community.webshots.com/user/ana_ana2327

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Olguta ...daca tot m-ai botezat , te primesc cu mielu' ca tot vine pastele sau vroiai sa scapi de mielu' la Bombonel si nu stiai cum ?

ce face dragosteala asta din om, dac'o luam si pe Kay o punem d'un menaj a trois

**************************************
Si Mihaita are nevoie de voi!Bazar
Bazar pentru Sonia si Andrei
Si ingerii au nevoie de ajutor !
**************************************
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anna23

24 peste cateva zile



OK, deci nu mai esti un copil. Nu visezi aiurea, da?
Si totusi, tu pana cand vei accepta situatia asta? Are totusi o nevasta, buna-rea nu conteaza, e sotia lui, EL ii ascunde relatia cu tine, merge cu familia in vacanta, au copil...

Chiar nu te deranjeaza intimitatea lor? In ciuda timpului petrecut cu tine, omul ala joaca la doua capete, minte si inseala.Si nu-..nu o face de dragul tau. DE dragul tau ar trebui sa puna capat casniciei lui, daca NU isi mai iubeste sotia. DE dragul copilului ar trebui sa inceteze cu minciuna. De dragul LUI ar trebui sa hotarasca la ce nunta joaca.

Probabil te iubeste, dar asta e dragoste din aia, apa de ploaie, atata timp cat el accepta ca IUBIREA LUI, in acest caz TU, sa fie a cincea roata la caruta.

Iar tu..tu te imbeti cu apa rece. Iesitul in cluburi nu inseamna fericirea cuplului. Inseamna doar ca el este extrem de imatur si un mincinos notoriu.

Este vina ta ca accepti regulile jocului impuse de el. Nu cred ca ai putere sa pui piciorul in prag. Ori pentru ca nu te deranjeaza situatia, ceea ce e anormal, ori pentru ca ti se rupe..da, exact, ti se rupe de el si minti si tu, interesele tale sau orgoliile tale fiind altele.


Oricat ai suci-o, oricum ai lua-o, nevasta lui face jocul. Da, pentru ca, lui ii e frica si ASCUNDE relatia cu tine. TOT ceea ce faceti voi graviteaza in jurul sotiei lui. She´s the boss.


Iar pentru un mincinos si un barbat fara ..barbatie femeile ca tine care accepta jocul ,sunt mana cereasca.


Tonul meu nu este unul dojenitor asa ca , daca poti lua postul asta ca o discutie normala, fa-o. Nu astept sa-mi dai dreptate, pentru ca nu poti sau nu vrei, insa repet, oricat te-ai da tu peste cap, tot aceiasi situatie ramane: esti rezerva unui nesimtit fara curaj.

Iti imaginezi ca esti o super femeie doar pentru ca un nemernic casatorit iti acorda atentie. Super femei sunt multe, nemernici de-asemena.

I-ai face o mare favoare sotiei lui, daca l-ai lua tu acasa cu catel cu purcel. Nu stiu ce femeie isi doreste sa aiba langa ea un mincinos notoriu. Nici macar tu nu iti doresti asta. Si crede-ma, pentru o vacanta nu stiu unde, o noapte in club sau un hermes nu merita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Lady dar tu nu ai vazut ca Anna a dat relatii despre sotia a zis ca scrie si aici pe DC (numai eu nu stiu cine e) ,de unde gandesc eu ca deja nu ii mai place postura de amanta si vrea sa il ajute pe om sa ii spuna sotiei.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui gusta

Lady dar tu nu ai vazut ca Anna a dat relatii despre sotia a zis ca scrie si aici pe DC (numai eu nu stiu cine e) ,de unde gandesc eu ca deja nu ii mai place postura de amanta si vrea sa il ajute pe om sa ii spuna sotiei.

Marilena si Mara Augusta




Nici eu nu stiu cine e userul Dc in triunghi amoros cu Anna...si nici nu ma intereseaza.
Cand stai in umbra, ca o stafie urmarind persoane, esti un mare las, un om fara caracter, care sta la panda si loveste din spate...ca din fata II E FRICA!
Isi linisteste constiita cautand ´´sa faca bine´´ din umbra, cand defapt urla in ea dorinta eliberarii si neputinta, in acelasi timp.
Ea este o lasa pentru ca accepta jocul amantului, iar el este un las care se ascunde dupa fustele nevestei.

A tunat si i-a adunat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anna23 spune:

Daca am zis ca ies in club asta nu inseamna ca o iesire in club,la restaurant sau mai stiu eu unde inseamna mare lucru.E ceva normal si banal intr-o relatie,fie si ea una de genul asta,intre amanti.De asemenea nu cred ca am zis ca sunt 100% multumita de relatia asta.Da,ma iubeste...dar nu zic ca ma iubeste suficient de mult cat sa renunte la sotie pt mine.Si poate nici nu vreau sa o lase pe ea pentru mine...Poate mi-e mai usor sa fiu amanta o vreme pana voi putea renunta eu la el decat sa renunte el la sotia lui.Te grabesti sa incerci sa intelegi,dar crede-ma ca n-ai cum fara sa cunosti toata povestea.

Mergi la inceput