Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasha_Pisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Natasha, iubeste-l, dar de la distanta.

Am incercat si asta .... Nu am reusit..V-am spus,mi-as dori sa am taria de caracter pe care o aveti voi:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Mi-am culcat copila oleaca, am luat un hop de schinare, am infulecat juma de felie de placinta- HERSHEY'S PIE- YUM, si m-am intors taman bine.
Descopar ca ma indragostesc din ce in ce mai mult de voi- si o descopar prima data pe XIO, care pur si simplu ma face sa rid in hohote/ Pe Conchita, Maru, Kay(al carui citat de sub semnatura "When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout" este absolut BESTIAL!),Ralualexandrei-eh..pe voi va stiu deja ce va poate pielea, dar ma bucur nespus de mult ca am deschis ochii, si am sansa sa va cunosc putin mai bine pe toate. Si vaz ca solidaritatea asta e buna si ea la ceva...
Marius- ca de obicei- e domn, civilizat, cumpatat si intelept- un fel de Yoda inalt si zambaretz al DC-ului- toata stima si respectu', shefu...ce bine ar fi fost de-ar fi avut parintii tai inca vreo 10-15-1000 ca tine. Am dormi mai linistite noaptea.
DAR...sa revenim la oile noastre.
Natasha- ca sa intru iar in "istoria proprie", iti pot spune ca am trecut si eu prin mai multe patzanii, ca si tine. Una mai dureroasa... o prima relatie esuata. Am inceput in barlogul meu- la bloguri- sa povestesc despre primul meu "Nea Caisa", prima mea relatie "serioasa" si intima, care aproape m-a distrus total- fizic, pishic, material.
Si cu toate astea, am supravietuit. Am mers mai departe.
Si sa-ti mai spun o chestie- ceva ce numai doua-pardon- trei persoane de pe DC stiau pina acum(Mimozele, frumoasele mele)- am fost si in rol de dama inselata de partener. Daca doresti- iti pot povesti ce si cum cu lux de amanunte, cu toate ca nu vreau sa ma intind aici-la subiectul tau- ca pomana tiganeasca.
Ce-ti pot spune este ca durerea pe care o simti atunci cand partenerul tau te inseala este NEMARGINITA. Pe tine te-a inselat prietenul- probabil prima ta dragoste- de acord, dureros. DAR... erati PRIETENI..tineri. Nu erati casatoriti, nu facuse niciunul dintre voi "pasul", sau cum a spus Marius- acel "DA" ce crezi cu adevarat ca te va uni pe viata unul de celalalt.
Atunci cand te casatoresti, dai persoanei de langa tine tot ce e mai bun in tine ca om- inima,sufletul, increderea, prietenia, pasiunea, dragostea si nebunia(ca avem si de-aia cu kg-ul). In momentul cand esti inselat, realizezi ca tot ce ai trait alaturi de acea persoana pina atunci nu a fost decat o minciuna, un esec, o pierdere de timp- cel putin pt cel ce te-a inselat.
Inca nu esti mama- sper ca intr-o buna zi sa fi o mamica fericita. ATUNCI ai sa intelegi cu adevarat de ce toate fetele "baga copilul la inaintare". Este o experienta ce-ti schimba viata 500%. Nu pot pune in cuvinte sentimentele. Barbatii isi iubesc copiii; cel putin majoritatea. Dar MAMA este cea ce 9 luni de zile gazduieste fiinta ce va veni pe lume. Fizic si psihic mama este cea ce duce totul in spate. Greul. Avand copilul, vei vedea totul prin prizma lui, prin munca si efortul pe care le-ai depus ca sa il aduci pe lume. Vei intelege de ce "frustratele"(cum ne-a botezat madam 69) spun ca iubitul tau nu merita nici 2 bani, dar dragostea, admiratia si increderea ta. Ca un tata sa-si minta "mama copilului", sa o insele cu atita usurinta si nepasare, dovedeste cat de putin ii pasa de eforturile depuse, durerea si chinurile prin care a trecut ca femeie. Ceea ce nu dovedeste decat ca nu are respect pt femei in general, nu-i pasa de nimeni- sotie, copil, familie, inclusiv nici de tine cu adevarat; ii pasa de EL - e cu basanaul in doua barci, si merge pe burta, ca-i apa mica; el isi foloseste sotia si te foloseste si pe tine! Pe amandoua pt altceva. Este un om meschin, murdar... un maidanez bine imbracat. Sa fiu in locul tau, mi-ar fi MIE rusine sa ma afizez cu asa o hahalera.
Mai bine SINGURA si cu fruntea sus si sufletul impacat, linistita sufleteste, decat impreuna cu un om lipsit de caracter, egoist si marsav.


olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha_Pisi spune:

[quote]citat din mesajul lui olguta12

Mi-am culcat copila oleaca, am luat un hop de schinare, am infulecat juma de felie de placinta- HERSHEY'S PIE- YUM, si m-am intors taman bine.
Descopar ca ma indragostesc din ce in ce mai mult de voi- si o descopar prima data pe XIO, care pur si simplu ma face sa rid in hohote/ Pe Conchita, Maru, Kay(al carui citat de sub semnatura "When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout" este absolut BESTIAL!),Ralualexandrei-eh..pe voi va stiu deja ce va poate pielea, dar ma bucur nespus de mult ca am deschis ochii, si am sansa sa va cunosc putin mai bine pe toate. Si vaz ca solidaritatea asta e buna si ea la ceva...
Marius- ca de obicei- e domn, civilizat, cumpatat si intelept- un fel de Yoda inalt si zambaretz al DC-ului- toata stima si respectu', shefu...ce bine ar fi fost de-ar fi avut parintii tai inca vreo 10-15-1000 ca tine. Am dormi mai linistite noaptea.
DAR...sa revenim la oile noastre.
Natasha- ca sa intru iar in "istoria proprie", iti pot spune ca am trecut si eu prin mai multe patzanii, ca si tine. Una mai dureroasa... o prima relatie esuata. Am inceput in barlogul meu- la bloguri- sa povestesc despre primul meu "Nea Caisa", prima mea relatie "serioasa" si intima, care aproape m-a distrus total- fizic, pishic, material.
Si cu toate astea, am supravietuit. Am mers mai departe.
Si sa-ti mai spun o chestie- ceva ce numai doua-pardon- trei persoane de pe DC stiau pina acum(Mimozele, frumoasele mele)- am fost si in rol de dama inselata de partener. Daca doresti- iti pot povesti ce si cum cu lux de amanunte, cu toate ca nu vreau sa ma intind aici-la subiectul tau- ca pomana tiganeasca.
Ce-ti pot spune este ca durerea pe care o simti atunci cand partenerul tau te inseala este NEMARGINITA. Pe tine te-a inselat prietenul- probabil prima ta dragoste- de acord, dureros. DAR... erati PRIETENI..tineri. Nu erati casatoriti, nu facuse niciunul dintre voi "pasul", sau cum a spus Marius- acel "DA" ce crezi cu adevarat ca te va uni pe viata unul de celalalt.
Atunci cand te casatoresti, dai persoanei de langa tine tot ce e mai bun in tine ca om- inima,sufletul, increderea, prietenia, pasiunea, dragostea si nebunia(ca avem si de-aia cu kg-ul). In momentul cand esti inselat, realizezi ca tot ce ai trait alaturi de acea persoana pina atunci nu a fost decat o minciuna, un esec, o pierdere de timp- cel putin pt cel ce te-a inselat.
Inca nu esti mama- sper ca intr-o buna zi sa fi o mamica fericita. ATUNCI ai sa intelegi cu adevarat de ce toate fetele "baga copilul la inaintare". Este o experienta ce-ti schimba viata 500%. Nu pot pune in cuvinte sentimentele. Barbatii isi iubesc copiii; cel putin majoritatea. Dar MAMA este cea ce 9 luni de zile gazduieste fiinta ce va veni pe lume. Fizic si psihic mama este cea ce duce totul in spate. Greul. Avand copilul, vei vedea totul prin prizma lui, prin munca si efortul pe care le-ai depus ca sa il aduci pe lume. Vei intelege de ce "frustratele"(cum ne-a botezat madam 69) spun ca iubitul tau nu merita nici 2 bani, dar dragostea, admiratia si increderea ta. Ca un tata sa-si minta "mama copilului", sa o insele cu atita usurinta si nepasare, dovedeste cat de putin ii pasa de eforturile depuse, durerea si chinurile prin care a trecut ca femeie. Ceea ce nu dovedeste decat ca nu are respect pt femei in general, nu-i pasa de nimeni- sotie, copil, familie, inclusiv nici de tine cu adevarat; ii pasa de EL - e cu basanaul in doua barci, si merge pe burta, ca-i apa mica; el isi foloseste sotia si te foloseste si pe tine! Pe amandoua pt altceva. Este un om meschin, murdar... un maidanez bine imbracat. Sa fiu in locul tau, mi-ar fi MIE rusine sa ma afizez cu asa o hahalera.
Mai bine SINGURA si cu fruntea sus si sufletul impacat, linistita sufleteste, decat impreuna cu un om lipsit de caracter, egoist si marsav.


olguta12

Mi-ar face mare placere daca ai vrea sa imi impartasesti putin din experienta ta:) Oricum nu am somn,si oricum nu scapati de mine asa usor:D Am sa stau pe aici pana ...hmmm...mult:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Mey Olgule si eu va iubesc de mor nu alta,bine ca mi-ai amintit de cocoasa,deh batranetile maica batranetile,iau si eu acu' o bulina.

KAY ma lasi sa astept cu tigaia in mana?!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha_Pisi spune:

Am reusit sa ma semnez:D Yay

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

De cand am ajuns acasa stau si citesc.
Deci, pe puncte:
Punctul 1: ce iti zic din perspectiva de user dc - arati foarte bine, ti-am vazut pozele, dar esti ingrozitor de naiva. Nu stiu ce iti doresti tu asa, in general de la un barbat, dar mie, un barbat care isi lasa copilul de toate sarbatorile si in we singurel imi inspira doar "caahhhh" . Ar trebui sa fii mai obiectiva si sa iti dai seama ca esti la o varsta la care poti sa te bucuri de viata, sa iesi in oras, sa calatoresti, sa cunosti lume - si tu iti pierzi timpul cu un "nenea". Si de problema cu copilul ti-au mai scris si alte fete, dar nu ai raspuns (sau nu am vazut eu, sorry daca e asa), ceea ce ma face sa ma gandesc ca incepi si tu sa realizezi ca EL e defapt un munte de nimic imbracat in toale frumoase.
Puntul 2: daca tu ai fii prietena mea cea mai buna si ai ajunge pana in punctul asta ti-as zice - "Draga mea, el nu e prost, dar tu esti proasta si el profita de prostia ta. Pe langa asta, mai minte o femeie si isi ignora copilul, daca vei ajunge tu sotia lui, vei fii tu cea mintita si copilul tau cel ignorat - si asta nu e bine" (ahhh, s-ar putea sa se interpreteze ca atac la persoana, asta e, ma raportez singura , dar asta e adevarul, daca ai prietena mea nu te-as pupa in frunte ci ti-as deschide ochii)
Punctul 3: si eu is aproximativ de aceiasi varsta si nu te inteleg, in afara de faptul ca momentele cu el sunt cele mai frumoase. Cat la suta din viata ta reprezinta acel timp petrecut cu el? Cum va fi in viitor? Ce fel de exemple ai in jur de ti se pare ok relatia asta si te-ai poticnit in ea, crezi ca altul nu va mai veni? Esti timida? Si ce daca, asta nu e un capat de lume, asta e doar o parte din viata ta in care ai gasit omul care sa profite de tine din cauza asta. TREZESTE-TE!



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Ralu- Tigaia pastreaz-o pt Coana 69, cand se intoarce de la bal mascat cu amorezul si Gasca lui Papuc.
Mama a facut ciorba de burta, iar eu oua umplute si pateuri cu branza.
Sinteti bine venite la masa


olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Nu e nevoie sa dai quote la mesaje. Poti doar sa precizezi cui raspunzi. De quote e nevoie daca mesajul pe care il comentezi e mai vechi. Altfel se intelege din context.

Trebuie sa intelegi ca Dodo te vrea pentru sex. Cand ideea asta o sa te pocneasca in interior, o sa te dezguste. Noi insa ca uitatoare la poze iti garantam acest lucru.

Timida ai fost si cu primul prieten? sau doar Dodo ti-a dat palpitatii intense? 6 luni e mult sa iti tremure mainile langa cineva si nu e semn bun. Orice te tine langa acest barbat trebuie sa te gandesti la viitor si ca in tot timpul petrecut langa el ai putea sa gasesti pe cineva valid, care sa ramana langa tine. O sa treaca anii si o sa regreti ca nu te-ai rupt mai din timp. Si cu cat va trece timpul, iti va fi mai greu, nu mai usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Ahh, cat s-a scris intre timp .
Inca ceva: eu nu te consider pricipala vinovata pentru relatia asta pe tine - tu esti tanara, naiva si cam in ceata cu ceea ce iti doresti de la viata si de la o relatie.
El in schimb este un mincinos si un om in care nu se poate avea incredere, eu, daca as fi sotie (nu sunt) as astepta fidelitate de la el, nu m-as repezi sa le dau tigai in cap la toate gagicile care ii fac ochi frumosi :-)).



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

undeee??? unde e cu tigaia? sa vin si io !!! da-i cu oo si cu sunculitza, baga acolo ca mi-s lihnita, cred ca am slabit 2 grame :O !!!

Olgutza, galushca !

OO umplute :O:O:O:O:O VIN EU !!! da-mi adresa, o bag la GPS si in aproximativ 3 luni sunt acolo !!! baga oole la freezer, sa nu se strice !!!

bai am ratat ceva? ii zice DODO? asa il cheama? cum ii zice lui pi nume ca sa ii zicem si noi !

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/apel - orice retea de telefonie mobila

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput