Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Basilique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anna23

...am invatat care sunt greselile pe care multe dintre sotii le fac si isi pierd sotii.Am spus multe dintre sotii,nu toate,deci cine va arunca vorbe grele legat de aceasta afirmatie...o voi considera una dintre cele "multe"....


Mesaj pentru anna23:

Si io, una din cele multe (multe sotii, sau multe nestiutoare, cum vrei) mi-am luat carnetzelul si astept sa notez cu atentie:

spune-mi, te rog, si mie, ca n-am invatat la mama acasa (poate din cauza ca tatiku nu avea amanta si lectia cu ce trebuie sa faci ca sa previi inevitabilul s-a pierdut undeva pe parcurs -sau s-a predat subconstient?):

1.care sunt greselile acelea pe care, in nestiinta mea, e posibil sa le fac si sa imi pierd mandretze de inocentza de barbat?

2.care sunt lucrurile pe care femeile adevarate le fac si drept consecinta nu isi pierd barbatii? (sau, si mai bine, la modul pozitiv, sunt FERICITE cu barbatii lor?)

3.daca o femeie indrazneste sa se imbolnaveasca, sau - poate - sa nasca si sa aiba probleme pe cele doua planuri (adica cel fizic - poate are vreo cusatura pe undeva si nu isi poate folosi "dotarea", respectiv psihic - poate are un bebelush care are nevoie de o mamica prezenta si neumblata prin cluburi, cu lapte bun si fara miros de tzigara in par, ca-i fumatoare sau nu) - asta e una din greselile la care te refereai? daca femeia ar suferi de o boala incurabila sau nu, si ar putea sau nu sa mai faca sex (hai sa nu vorbim de dragoste, care are mai multe feluri de exprimare), inseamna ca se face acolo un amendament la paragraful cu "si la bine, si la rau", adaugandu-se transferul legitim de drepturi conjugale in patul alteia, pentru ca sa nu sufere si sanatatea dumnealui prin consecintele uscarii membrului?

Stiu ca suna un pic ironic, dar ma intereseaza la modul serios problema. Cine stie, poate ca inca nu avem amanta, din cine stie ce noroc, si mai pot schimba ceva.

Adevarul e ca siguranta cu care scrii m-a atins. Ori asa e lumea, si nu o cunosc, ori siguranta asta afisata e doar o masca pentru a ascunde ... ce?

Daca mi-ar fi copilul bolnav - Doamne fereste! - nu cred ca as putea sa ma culc sau nu in asteptarea raspunsurilor de pe forum (date sau nu de amanta). M-as infiinta de urgenta cu copilul unde trebuie (spital, doctor), sau l-as trata acasa, sau as suna eu pe unde as putea in cautare de ajutor.

Tu simti nevoia sa ai acces in viata unei familii care te exclude. E o obsesie? Desi, pe de alta parte, si familia aceea e interesanta - te accepta ca si iubita lui, in timp ce sotia... chiar, sotia stie de tine? Sau fratii, prietenii & co. ai lui comploteaza impreuna pentru a o feri de adevarul crud?

De fapt, e posibil sa ma insel, necunoscand datele problemei.

In orice caz, daca esti asa de draguta sa imi raspunzi la cele trei nedumeriri, pot sa-ti raspund si eu - daca te intereseaza - la posibile nedumeriri ale tale despre viata de familie.

B.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

bai, deci mi-am amintit.

acu vreo 4 ani eram undeva cu cineva (grup mai mare). nu pot sa zic nici unde, nici cum, nici cine ca e persona publica inculpatu`...

stati sa o luam de la inceput. el, inculpatul, statea langa mine, aproape oricum. si il vedeam cu nevasta si copchil toata ziulica. cunosteam si familie si catel si purcel si tot. si intr-o noapte am fost intr-un club cu inculpatul in anturaj, care, spre uimirea mea totala se mozolea cu alta tanti... pai... si... cum... unde?? tipa, super femeie, acu fara glume. chiar o femeie super-super tare... am aflat ca toata lumea stia despre ea, (nu stiu daca si esposa...) si totul era suepr ok... m-am curcit cu 2 maini si am continuat discutia cu ea. bai, o femeie super !!! nu stiu ce s-a mai intamplat, dar tipa era foarte tare... acu nu ca sunt fan amante... eu sunt elvetia ! my word ! da vreau sa zic ca nu toate "e" calare pe maturi sau cu mallu in batatura tot timpul...

continuarea, va rog !


************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/apel - orice retea de telefonie mobila

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:


kay, twx ni face bine la silueta, si cum ma chinui sa scap de niste pounds pusi de cand astia de la Lindt au deschis un outlet langa statia de Greyhound....m-am dat pe roasted almonds. Mai, si eu vreau sa stiu cine e fosta Anna69, si pe cine asteptam sa moara

Citat:
citat din mesajul lui kay

maru, eu rod un twix, xtra si nu mai am nimic altceva de ros, asa ca trag de el, firimituri, firimituri in ingurcitez, sa-mi ramana pana posteaza cineva ceva cu poze sau nume



************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/apel - orice retea de telefonie mobila

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."


Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Eu am dat gata o ciocolata. Sper sa apara repede pozele, ca altfel vai de siluetele noastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

ooooooo, doar nu vb serios, luati notite de la ...de la cine? gata, cred ca nu mai vad bine, acu chiar ca ma duc sa ma culc, ca nu pot crede cu adevarat ca mai vb cineva serios aici...notite! hahaha, asta-i buna de pus pe youtube"Amanta serioasa ofer gratuit nevestelor disperate curs intensiv de consolidare si prezervare a mariajului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

stai ca fac o adaugire, ca sa nu mi-o iau in freza.

io vreau sa zic, ca femeia aia, indiferent de statutul ei social, de ce era ea nevasta sau amanta, era o femeie (luata individual, i mean) foarte OK. nu zic nici ca era bine ca era amanta, nici ca era rau, doar ca ea, ca femeie, era ok. si se incadreaza in discutie pt ca era amanta...

m-am salvat de la pumni si palme?

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/apel - orice retea de telefonie mobila

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

kay, am avantajul ca e abia 7pm, si asa ca stau langa tine sa asteptam pozele si dezvaluirile lui Anna69 de la club!

ps: ce-ti mai face frumusetea aia de printesa?

Emma Invinge cancerul! Inaltam ruga fierbinte miercuri, 25 martie, ora 12 ora Romaniei, ora 6am ora Canadei!
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

No, Dorsilia, tu fumeie seriosa iti pierdusi simtul lui umorul?

Olgutzoooo, vino si mai zi-ne de basane si de de cucineturi, ca mi-e drag sa citesc ce scrii tu

bai, deci eu nu stiu cum functioneste Diaconescu, dar zau ca e cu senzational acilea

Maru, eu mai am 3 bucati Godiva, da le tin pt mai tarliu, cand s-or da in vileag neste treburi, ca daca imi scade glicemia :O ???

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/apel - orice retea de telefonie mobila

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Doarme am sa mai scriu la Umanitare. E mai auzitoare decat acu 2 luni, da nu cine stie ce... acu ma uit in stanga si-n dreapta sa o operez si la urechi... da in rest e ok, toata ziua "mama, mama, mama" asta stie si ea sa zica



************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/apel - orice retea de telefonie mobila

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha_Pisi spune:

Iar ma ironizati... E ok,asta e:)

Mergi la inceput