Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anna23

@sanzi ana...ei nu mai au viata de cuplu,si nu este o minciuna de-a lui,nu mai poate fi vorba de relatii intime intre ei...deci nu sufar gandindu-ma ca el trebuie sa "presteze" la nevasta...Acasa doarme cam 2-3 nopti pe saptamana,ziua este ocupat cu afacerile...In cei doi ani de cand suntem impreuna,a fost plecat in vacanta cu familia de 2 ori,cate o saptamana....in schimb au fost muuuulte weekend-uri petrecute cu mine la mare ,la munte etc...Deci mai degraba ea ii simte lipsa decat mine...
oricum dragele mele sotii,eu va parasesc acum...pentru seara asta cel putin...Eu ies cu iubitul meu in club,cu el,fratii lui,prietenii lui de familie...in calitate de iubita lui...niciunul din ei nu ma considera amanta lui....Va las pe voi cu distractia voastra de vineri seara,forumul DC,la cat mai multe posturi dragele mele,in timp ce sotii vostri sunt cu alta sau se uita la Dansez pentru tine si se gandesc ce n-ar da sa aiba si ei o Iulia Vantur...Partea asta mai acida,agresiva,cum vreti sa ii ziceti a fost pentru cele 2-3 frustrate pe care le-am vazut pe aici...In rest,celorlalte,fie ele pro sau contra amantelor,le doresc o seara cat mai placuta si sper ca acestea din urma sa nu se simta incluse in prima categorie!


suna de parca va duceti la pomana sotiei, de vie. nici familia, nici prietenii lui nu au nici cea mai mica rusine. de tine ce sa mai zic...nu te considera amanta?? pe pariu ca te considera mai rau!

te plangi de aciditate? dar ce-ai fi asteptat? sa iti uram sa moara sotia cat mai repede ca sa devii tu sotia ideala, nu ca astea frustratele de la topic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dov spune:

mie imi pare rau de un singur lucru,,,ca atunci cand alta iti va astepta sfarsitul, n-o sa mai scrii pe-aici sa te vaiti...as dansa si eu prin cluburi, kiar pe mese, in cinstea mortii tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasha_Pisi

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti

Vedeti voi, sunt amante si amante....Una e Natasha, cu totul altfel este Anna....
Nu inteleg ce vrei sa spui... ?


e in avantajul tau, sunt convinsa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Stai fata mea linistita, ca din fericire pentru tine, Fomalhauti e singura care te intelege. de ce, nu stiu, dar inca o data imi dau seama cat de naiva poti fii daca nici dupa atatea mesaje nu ti-ai dat seama, ca ea e una din putinele care incearca sa te inteleaga.

4 anisori...uraaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha_Pisi spune:

Multumesc pt sfaturi Conchita , si nu numai tie,si lui Fohmal si Olgutei si tuturor celor care mi-ati raspuns.Multumesc ca pana la urma m-ati primit in comunitatea voastra(sper?!) Si ce sa zic..Maybe one day ... Oricum,eu sper ca el sa nu fie asa cum spuneti voi,nu vreau sa cred asta...Nu poate fi asa,ar insemna sa joace teatru mult preaa bine,ar fi demn de Oscar . Dar ,timpul le va gasi raspuns tuturor incertitudinilor mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Fa un exercitiu de imaginatie si incearca sa te vezi peste cinci ani cucerita de aceleasi texte si actorie desavirsita. Nu-ti da "eroare"? Adica in caz ca peste 5 ani ii vei deveni nevasta (putin probabil), doar nu crezi ca nu-si va folosi talentul actoricesc prin alte parti?:) O sa si-l foloseasca si cind i s-o ofili puta, iti spun eu pentru ca un om fara caracter asa ramine toata viata. Esti un copil care crezi ca l-a cucerit de Don Juan la 40 de ani. Nu l-ai cucerit, isi bate joc de tine si tineretea ta e premiul pentru marele sau talent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasha_Pisi

Multumesc pt sfaturi Conchita , si nu numai tie,si lui Fohmal si Olgutei si tuturor celor care mi-ati raspuns.Multumesc ca pana la urma m-ati primit in comunitatea voastra(sper?!) Si ce sa zic..Maybe one day ... Oricum,eu sper ca el sa nu fie asa cum spuneti voi,nu vreau sa cred asta...Nu poate fi asa,ar insemna sa joace teatru mult preaa bine,ar fi demn de Oscar . Dar ,timpul le va gasi raspuns tuturor incertitudinilor mele...


draga Natasha, dar nu joaca teatru! el poate ca te iubeste sincer si o iubeste si pe nevasta sau nu o iubeste. asta nu conteaza, insa! e vorba despre caracterul lui: tradeaza doua femei, pe una pentru bani, pe alta in numele dragostei! din ce povestesti, tu chiar esti inocenta si pe cuvant daca te vad integral vinovata pentru aventura asta. partea ta de vina e ca atunci cand iti este dor de el, nu realizezi ca nu ar trebui sa-ti fie dor, pentru ca relatia e promiscua. din cum scrii, esti o fata educata si cu bun simt, deci e imposibil sa nu ai si mintea pe masura. bine, inteleg, acum e redusa la tacere de pasiune. dar in momentele tale de singuratate, cand el e acasa la copil si nevasta, intreaba-te de ce toti amantii insurati pedaleaza in principal pe coarda asta sensibila ca nu e fericit acasa, ca s-a insurat din greseala, ca mariajul e o mare eroare? pentru ca asta e reteta magica la fiecare femeie! avem in noi instinctul matern care ne arunca ccc cu capul inainte exact in relatii dintr-astea cu "napastuiti" si ne iluzionam distructiv ca suntem destinate sa aducem fericire altora si sa-i schimbam, sa le aratam noi, super-women, ce ar putea sa aiba si nu au.

toate amantele merg extra-miles pentru satisfacerea amantilor. normal ca au avantaj fata de neveste! normal ca barbatii le iubesc mai cu seama pentru tratamentul de print primit de la amante. dar oare asta e scopul tau in viata, Natasha? sa-ti faci iubitul, insurat cu alta, fericit? asta e misiunea nevesti-sii, de-aia primeste sau ar putea primi, jumate din avutie la divort.

datoria ta e sa te faci pe tine fericita. esti? ca nu cred ca esti. nu exista fericire deplina la periferia moralei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Ba exact asa este...sa nu te amagesti singurica ca te iubeste, bleah e prea frumos cuvantul pentru ceea ce "nutreste" el pentru tine...iubire presupune si respect, sacrificiu, eheeeee, fata babei, multe chestii care lipsesc din ecuatie cu desavarsire.

Cat despre "amanta-annanumberwhatever" cuvintele sunt prea putine pentru a descrie scarba mea...ca om esti un mare zero, ca femeie, ne faci naibii sexul de rusine.

Da ce mascul ti-ai gasit, whoa, ce ziceti fetelor ce specimen? Si ala ca si tine...si gasca voastra zici ca asteapta ca si voi "evenimentul"?

My God



eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha_Pisi spune:


Fericita pe deplin nu sunt , si nici nu as putea fi , doar am statutul de amanta,nu?...Dar atunci cand e cu mine... Este asa frumos..Totul... Si inca ceva,nu va ganditi ca e vre-un Brad Pitt sau Antonio Banderas...Nicidecum. Insa pentru mine este cel mai frumos,si cel mai cel...De-ar fi asa usor sa renunti si sa mergi mai departe. Dar nu pot,sa o i-au iar de la cap cu altcineva. Cine ar mai rabda un an de zile asa cum a facut-o el?Cine ar mai avea atata rabdare cu mine?Oare?! Plus ca timiditatea nu este un lucru cu care sa te mandresti,si nu orice baiat are rabdare sa te obisnuiesti tu cu el... Si nu m-as putea vedea langa altcineva,nu atata timp cat il iubesc pe el. Sunt multe de spus aici,si imi trebuie mult prea multe sa pot renunta. Dar cum a spus cineva mai devreme... Astapt ziua cand voi spune- Sunt amanta dar ma tratez!:D Lol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Cred ca am "citit-o" pe anna23. Nu e grav bolnava sotia amantului ei...doar asa a aburit-o el...ultima minciuna gogonta, explicatie la intrebarea "de ce nu divortezi, de ce nu o parasesti?"... Stiu si cand i-a venit lui ideea asta miseleasca!!! Cand un anumit laborator a gresit o analiza...dar din fericire nu a fost decat o alarma falsa... Anna23.. acum chiar mi-e mila de tine...pana la urma ai acceptat rolul de amanta..cu greu... dar l-ai acceptat

KHRISU mamik de baietel si fetita

Mergi la inceput