Sunt amanta

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Natasha, tu ai venit pe forum sa te aperi, sa ne spui ca amantele nu sunt neaparat asa cum le vad sotiile. Ai venit sa ceri sfaturi. Ai venit sa discuti. Eu chiar cred ca tu esti o fata buna. Cred ca esti naiva si ai avut o mare deceptie in dragoste, peste care nu ai reusit sa treci. Am senzatia ca, intr-un anume sens, preferi sa fii inselata pe fata (cu sotia adica) decat sa mai treci prin ce ai trecut.

Anna a venit sa ne spuna ca amantele sunt mult mai bune decat sotiile, ca "sotiile gresesc" si ea, in calitatea ei de amanta, stie mai bine....A venit si cu acel mesaj ca ea pleaca "in club" si, noi, sotiile, stam noaptea pe forum (draga Anna, eu nu ma duc in niciun club, dar oricand ma pot duce in pat si acolo am un barbat si...mai bine decat in club...na). Nici nu mai vreau sa amintesc de situatia "speciala" a sotiei inselate.

Natasha, Anna este acel tip de amanta care este injurata in fel si chip pe forum. As zice ca este amanta "clasica"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Aoleu, acum aflam cine e sotia amantului Annei...

Dar, daca nu e bolnava, ne bucuram. (Mai putin, Anna)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasha_Pisi


Fomalhauti intr'adevar am fost dezamagita de primul meu prieten , tocmai d'asta nu imi mai doresc o relatie cu baieti tineri ce nu au in cap decat...Spunea cineva ,undeva , ca roata se invarte. Pai dragele mele ,unde era roata aia si cand s'a invartit ea, cand eu plangeam in casa si fostul meu prieten se distra cu acea femeie?! Si acu sunt bine merci amandoi , el cu altele pe langa,ea la fel... Spuneti ca nu ma gandesc la durerea celor din jur. Ei bine,dar la mine cine s'a gandit? Nimeni.


Natasha, uite m-am decis sa scriu si eu din perspectiva barbatului. Ceea ce voi scrie as dori sa nu te grabesti sa le tragi in concluzii doar sa stai sa gandesti. Ai o varsta foarte frumoasa. Esti femeia tanara ce-si poate savura tineretea. Mai mult decat atat daca ar fi sa exprim gandul meu as spune - traieste-ti viata din plin.
As dori insa sa te intoci un pic spre tine cea care a scris mai sus ceea ce a scris. Denota revolta, neputinta momentului, durerea inselarii, amaraciunea si nu in ultimul rand nepasarea a ceea ce vafi sa fie. Probabil nu s-a gandit nimeni la durerea ta. Dar este clar ca discutam de durere. Doare al naibii sa stii ca cineva in care ai investit incredere te poate trada asa pur si simplu. Choar daca si o singura data. Doare al naibii. Daca este de doua de trei de noua ori poate deveni ura. O ura justificata poate. Si ramane vesnic acea intrebare fara raspuns: DE CE? Nu este nici o diferenta intre sufletul tau si al altui om, intre sufletul tau si sufletul unei femei casatorite. Sunt absolut identice. INSA: (aici as dori sa nu te grabesti cu cititul).
Atunci cand o femeie sau un barbat trec impreuna pragul unui cuvant spus "DA" atunci, acolo cineva isi pune sufletul la bataie. Iar daca unul din cei doi fie el fie ea undeva candva calca in picioare acel DA fara sa aiba un motiv intemeiat, fara a incerca sa faca sa fie bine, fara a avea demnitatea de a-l privi pe celalalt in ochi sincer consider ca este un suflet marsav. Nu sunt scuze, nu sunt explicatii, nu este nimic. Este doar durere, dezamagire si neputinta. Ar fi bine sa stai si sa cumpanesti ca iubirea NICIODATA nu se va putea construi pe durere. Iubirea ta este probabil sincera nu poti sa-i dictezi sufletului sa nu iubeasca. In mod sigur. Insa sta in puterea ta sa discerni daca aceasta iubie a ta este sa nu corecta. Eu pot sa spun ca nu este corecta. Si de aceea am pretentia de la mine de a nu face lucruri incorecte stiindu-le ca sunt incorecte. Poate e o chestiune si de demnitate. Pe de alta parte mie imi place sa privesc intotdeauna oamenii in ochi. Atunci cand nu voi putea sa fac asta inseamna ca am gresit. Si gresesc si eu in mod sigur. Insa cu fiecare greseala probabil devin mai atent, mai cumpatat. Si de aceea eu pot sa spun ca nu este greseala ta ca il iubesti, insa este greseala ta ca il accepti. Nu este corect. A alege intre corect si incorect sta in puterea oricui, oricand. Daca o facem sau nu insa este o decizie asumata.
Atunci cand te vei casatori si vei merge in fata altarului alaturi de cel ce iti va fi sot, cand ii vei prinde mana, cand vei pasi alaturi de el si vei in mod sigur cea mai frumoasa mireasa de pe pamant in acele secunde, poate iti va trece prin minte ca undeva candva cineva a scris:
Nu este corect sa-ti cladesti fericirea pe nefericirea altuia. Si mod sigur de acum iti voi dori cu toata sinceritatea sa fi fericita pana la adanci batraneti alaturi de acel barbat. Pentru ca in mod normal orice om are dreptul la aceasta fericire.

Nu te grabi, citeste incet cu atentie si gandeste corect.
O seara placuta!
Marius

Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui Natasha_Pisi
De-ar fi asa usor sa renunti si sa mergi mai departe. Dar nu pot,sa o i-au iar de la cap cu altcineva. Cine ar mai rabda un an de zile asa cum a facut-o el?Cine ar mai avea atata rabdare cu mine?Oare?! Plus ca timiditatea nu este un lucru cu care sa te mandresti,si nu orice baiat are rabdare sa te obisnuiesti tu cu el... Si nu m-as putea vedea langa altcineva,nu atata timp cat il iubesc pe el. Sunt multe de spus aici,si imi trebuie mult prea multe sa pot renunta. Dar cum a spus cineva mai devreme... Astapt ziua cand voi spune- Sunt amanta dar ma tratez!:D Lol


moama, parca-am fi surori. adica parca mi-as citi jurnalu de-acu...hat ani. zice cineva ca e usor, Natasha? e super greu. dar tu esti puternica, nu-i asa? o femeie slaba n-ar avea nervii sa fie amanta.
si exact acelasi complex de inferioritate: daca ma lasa el, cine se mai uita la mine, cine ma mai intelege? oh, raspunsul e super simplu: un alt barbat care te va iubi la fel sau mai mult, sau mai putin. ca trebuie sa te decizi - ori el e special si deci si tu esti speciala ca te iubeste, ori el e un...xcbtwrmy...pardon my french, deci ca te iubeste el, ca te iubeste un alt terchea-berchea, tot aia, nu?

dar acum zi cinstit: tu te iubesti pe tine suficient ca sa spui, cand te uiti in oglinda dupa ce pleaca la "ailalta", ca te respecti si ca poti sa pui capul pe perna cu ccc constiinta impacata ca n-ai facut rau nici macar unei muste in ziua respectiva? daca nu te face sa renunti gandul la nevasta, incearca gandul la copil. el cu ce e vinovat? e mai pretioasa fericirea ta imperfecta decat fericirea lui de fiinta nevinovata? tu nu-ti rapesti iubitul, de sarbatori, numa nevesti-sii, ci si copilului!

ideea e ca trebuie sa te obisnuiesti cu ideea ca nu divorteaza, ti-a si zis-o, inteleg. si sa incepi sa faci exercitii de imaginatie cu el la 60 de ani cu pielea de pe c.r sfirjita si cu proteza dentara infipta in "averea mea, taica, de la pash'opt", in timp ce tu vei avea cat? 43, single, no kids. sante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui khrisu

Cred ca am "citit-o" pe anna23. Nu e grav bolnava sotia amantului ei...doar asa a aburit-o el...ultima minciuna gogonta, explicatie la intrebarea "de ce nu divortezi, de ce nu o parasesti?"... Stiu si cand i-a venit lui ideea asta miseleasca!!! Cand un anumit laborator a gresit o analiza...dar din fericire nu a fost decat o alarma falsa... Anna23.. acum chiar mi-e mila de tine...pana la urma ai acceptat rolul de amanta..cu greu... dar l-ai acceptat

KHRISU mamik de baietel si fetita


pe anna69 a mancat-o rau undeva. nici n-am cuvinte...vorba lui Ilse...acum nevasta o sa afle de pe forum despre barba'su si anna, si ceva imi spune ca madam anna asta nici nu si-a dorit altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anna23

@sanzi ana...ei nu mai au viata de cuplu,si nu este o minciuna de-a lui,nu mai poate fi vorba de relatii intime intre ei...deci nu sufar gandindu-ma ca el trebuie sa "presteze" la nevasta...Acasa doarme cam 2-3 nopti pe saptamana,ziua este ocupat cu afacerile...In cei doi ani de cand suntem impreuna,a fost plecat in vacanta cu familia de 2 ori,cate o saptamana....in schimb au fost muuuulte weekend-uri petrecute cu mine la mare ,la munte etc...Deci mai degraba ea ii simte lipsa decat mine...
oricum dragele mele sotii,eu va parasesc acum...pentru seara asta cel putin...Eu ies cu iubitul meu in club,cu el,fratii lui,prietenii lui de familie...in calitate de iubita lui...niciunul din ei nu ma considera amanta lui....Va las pe voi cu distractia voastra de vineri seara,forumul DC,la cat mai multe posturi dragele mele,in timp ce sotii vostri sunt cu alta sau se uita la Dansez pentru tine si se gandesc ce n-ar da sa aiba si ei o Iulia Vantur...Partea asta mai acida,agresiva,cum vreti sa ii ziceti a fost pentru cele 2-3 frustrate pe care le-am vazut pe aici...In rest,celorlalte,fie ele pro sau contra amantelor,le doresc o seara cat mai placuta si sper ca acestea din urma sa nu se simta incluse in prima categorie!




Anna , tu poti sa iesi in calitate de iubita a lui, da' tot amanta te numesti.
Nu stiu daca-ti dai seama de ce spun eu pe aici.
El poate sa te prezinte si ca nevasta-sa , ca tu tot amanta esti.
Intelegi?
E vorba aia "umbli cu cioara vopsita". Adica tot amanta esti , oricum te-ai denumi tu ca sa te simti mai bine.
Povesti cu
-nu imi mai iubesc sotia
-stau cu ea doar pt. copil/masina , purcel , mama, apartament etc
-nu mai facem sex
-nu mai vorbim
-o sa divortez
-va iubesc pe amandoua
-ea e o curva/proasta/urata/grasa/slaba , da' trebe sa raman cu ea
==> povestile astea au fost , sunt si vor mai exista pana la sfarsitul lumii. Dar stii de ce ? Pt. ca au fost , sunt si vor mai exista femei care sa le creada.

Sunt lucruri pe care fiecare om si le spune ca sa se simta bine , sa reuseasca sa cosmetizeze situatia:
-nu sunt amanta , sunt iubita: nu , tu chiar esti amanta si chiar il imparti pe acest barbat cu familia lui
-3 sedinte la solar nu-mi fac rau (asta e doar exemplu , ca sa intelegi) ba da , solarul face rau pt. ca nu stii cand te izbeste si cand ai incasat prea mult.

Tu nu esti mai presus decat nevasta-sa: si tu il astepti ca si ea , si tu pierzi concedii din cauza ei , si tu faci sex ca si ea, dar totusi el ramane casatorit cu ea . De ce ? Eu cred ca e evident , dar fiecare isi potriveste cum vrea ochelarii de cal, cat sa-si faca viata mai suportabila sau frumoasa.

P.S: iesitul in club este ceva fantastic?
P.S1: cum Doamne iarta-ma sa astepti sa-i moara sotia sau copilu sau mama sau bateria la telefon ca sa te casatoresti cu el? Jeez!
Asta spune multe si despre caracterul lui, poate-ti spun o mica povestioara mai incolo.




"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Pisi, stii de ce a avut rabdare cu tine? Pentru ca la varsta pe care o ai comparata cu varsta pe care o are el e mare fericire pe capul lui sa ajunga in pat cu tine. Si tu dornica si indragostita, te-ai aruncat cu capul inainte. Esti tanara si el nu va divorta niciodata; lasa-l ca de barbati e ca mustele. Mai ales cand ai 22 de ani crede-ma ca nu o sa duci lipsa.

Nu inghiti tot ce iti spune despre sotie. Si faza ca sotia nu a ridicat un deget in casnicia lor si nu merita nimic iti spune foarte mult despre cat respect are domnul pentru femei si cat te-ar respecta pe tine daca vreodata ai deveni oficiala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Exista 2 tipuri de amante ...amanta masochista,care aspira sa devina prima doamna ,si-i place sa sufere de pe locul doi...si amanta de placere,adicatelea amandoi casatoriti...o fac doar pentru placere si distractie...la prima e nasol,ca se lasa cu bocete ,cu santaj sau pur si simplu merge prosteala pe fatza din partea d.lui ...la amantele de tipul 2 e mai usor,totul sta in cum sti sa te feresti de sot/sotie

anna23 si natasha_psi ,parerea mea de frustrata* ar fi urmatoarea...anumite persoane stiu sa minta asa frumos, incat uneori sunt convinsi chiar ei ca spun adevarul


*am si eu o frustrare,ca'i prea mare si nu-mi intra toata


**************************************
Si Mihaita are nevoie de voi!Bazar
Bazar pentru Sonia si Andrei
Si ingerii au nevoie de ajutor !
**************************************
Iulia, mami de Claudia (12.12.01) si Razvan (08.06.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha_Pisi spune:

[/quote]

Natasha, uite m-am decis sa scriu si eu din perspectiva barbatului. Ceea ce voi scrie as dori sa nu te grabesti sa le tragi in concluzii doar sa stai sa gandesti. Ai o varsta foarte frumoasa. Esti femeia tanara ce-si poate savura tineretea. Mai mult decat atat daca ar fi sa exprim gandul meu as spune - traieste-ti viata din plin.
As dori insa sa te intoci un pic spre tine cea care a scris mai sus ceea ce a scris. Denota revolta, neputinta momentului, durerea inselarii, amaraciunea si nu in ultimul rand nepasarea a ceea ce vafi sa fie. Probabil nu s-a gandit nimeni la durerea ta. Dar este clar ca discutam de durere. Doare al naibii sa stii ca cineva in care ai investit incredere te poate trada asa pur si simplu. Choar daca si o singura data. Doare al naibii. Daca este de doua de trei de noua ori poate deveni ura. O ura justificata poate. Si ramane vesnic acea intrebare fara raspuns: DE CE? Nu este nici o diferenta intre sufletul tau si al altui om, intre sufletul tau si sufletul unei femei casatorite. Sunt absolut identice. INSA: (aici as dori sa nu te grabesti cu cititul).
Atunci cand o femeie sau un barbat trec impreuna pragul unui cuvant spus "DA" atunci, acolo cineva isi pune sufletul la bataie. Iar daca unul din cei doi fie el fie ea undeva candva calca in picioare acel DA fara sa aiba un motiv intemeiat, fara a incerca sa faca sa fie bine, fara a avea demnitatea de a-l privi pe celalalt in ochi sincer consider ca este un suflet marsav. Nu sunt scuze, nu sunt explicatii, nu este nimic. Este doar durere, dezamagire si neputinta. Ar fi bine sa stai si sa cumpanesti ca iubirea NICIODATA nu se va putea construi pe durere. Iubirea ta este probabil sincera nu poti sa-i dictezi sufletului sa nu iubeasca. In mod sigur. Insa sta in puterea ta sa discerni daca aceasta iubie a ta este sa nu corecta. Eu pot sa spun ca nu este corecta. Si de aceea am pretentia de la mine de a nu face lucruri incorecte stiindu-le ca sunt incorecte. Poate e o chestiune si de demnitate. Pe de alta parte mie imi place sa privesc intotdeauna oamenii in ochi. Atunci cand nu voi putea sa fac asta inseamna ca am gresit. Si gresesc si eu in mod sigur. Insa cu fiecare greseala probabil devin mai atent, mai cumpatat. Si de aceea eu pot sa spun ca nu este greseala ta ca il iubesti, insa este greseala ta ca il accepti. Nu este corect. A alege intre corect si incorect sta in puterea oricui, oricand. Daca o facem sau nu insa este o decizie asumata.
Atunci cand te vei casatori si vei merge in fata altarului alaturi de cel ce iti va fi sot, cand ii vei prinde mana, cand vei pasi alaturi de el si vei in mod sigur cea mai frumoasa mireasa de pe pamant in acele secunde, poate iti va trece prin minte ca undeva candva cineva a scris:
Nu este corect sa-ti cladesti fericirea pe nefericirea altuia. Si mod sigur de acum iti voi dori cu toata sinceritatea sa fi fericita pana la adanci batraneti alaturi de acel barbat. Pentru ca in mod normal orice om are dreptul la aceasta fericire.

Nu te grabi, citeste incet cu atentie si gandeste corect.
O seara placuta!
Marius
Nu am vrut sa sune chiar asa acid partea cu nimeni nu s-a gandit la mine.... Eram doar realista , si poate putin nervoasa.. In nici un caz nu ma simt bine sa fac rau cuiva,in nici un caz nu vreau sa sufere si altcineva pt ca si eu am facut-o, nu sunt o fire razbunatoare(sunt rac,iar racii cred k sunt cei mai calmi si pasnici din tot zodiacul). Insa,din cate am vazut si pe aici,si in jur... Nu cred k voi ajunge vreodata in fata altarului,sau a starii civile... In nici un caz nu am falsa impresia ca din moment ce am fost sau sunt amanta voi stii sa tin un barbat langa mine sau mai stiu eu ce. Nu exista asa ceva,iar pana la urma nu trebuie sa fi nevoita sa ti un barbat langa tine,asta trebuie sa o vrea el din si cu tot sufletul nu constrans de tine sau d eimprejurari. In fine,iti multumesc pt parerea , mai ales venind din partea ta,barbat si insurat deasemenea(presupun).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasha_Pisi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fomalhauti

Natasha, tu ai venit pe forum sa te aperi, sa ne spui ca amantele nu sunt neaparat asa cum le vad sotiile. Ai venit sa ceri sfaturi. Ai venit sa discuti. Eu chiar cred ca tu esti o fata buna. Cred ca esti naiva si ai avut o mare deceptie in dragoste, peste care nu ai reusit sa treci. Am senzatia ca, intr-un anume sens, preferi sa fii inselata pe fata (cu sotia adica) decat sa mai treci prin ce ai trecut.

.

Natasha, Anna este acel tip de amanta care este injurata in fel si chip pe forum. As zice ca este amanta "clasica"


Ai mare dreptate,cred,cand spui ca prefer sa fiu inselata asa pe fata. Chiar cu ceva timp in urma,la inceputul relatie ma gandeam la asta,si ca e mai bine asa...Oare?! Desigur cel mai bine e sa nu fi inselata deloc..Dar oare mai exista asa ceva? In fine.. Si da , ai inteles bine, am venit aici doar pt niste pareri(de ce nu) si pt a incerca sa arat ca nu toate sunt chiar bau'bau' ,materialiste sau fara scrupule...

Mergi la inceput