Pacientele optimiste si gravidutze dr.Tutunaru 96

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:


Buna fetelor, mai apar si eu. Care n-am nimic de spus dar vreau sa fac speranta si sa stau aproape de gravidutele care au reusit, ca sa ma molipsesc. Drept e, ca acum n-am cum, ca la proiectul asta trebuie si sot acasa, dar macar sa iau eu microbul de la voi, ca-l tin bine pana in iunie. Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca1978 spune:

anaconda prin cate ai trecut dar dupa atata chin dumnezeu tia dat bucurie si rasplata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Gata fetelor! M-am intors fara trompe si acum sunt in recuperare. Sunt uimita ca stau bine psihic si nu am mai facut nicio depresie, asa cum ma asteptam. Probabil ca optimismul de la semnatura functioneaza in sensul asta! Vineri merg la fire. Sunt bucuroasa ca nu a mai gasit niciun balaur pe acolo!
Asistentele au fost dragute, cu execptia uneia, ca si data trecuta, ca doar nu exista padure fara uscaturi!
Multumesc ca v-ati gandit la mine!
Coca, imi pare rau pt prietena ta! Parerile sunt impartite intre medici, dar majoritatea inclina spre scoaterea trompelor inainte de FIV! Eu am mai facut o laparo, nici mie nu mi-au scos trompele atunci, cu toate ca T mi-a zis ca sunt sanse 2% sa raman cu asemenea trompe! Plus de alta, mi-a spus ca inainte de FIV trebuie sa imi scot trompele, caci lichidul s-ar putea scurge in uter si s-ar putea sa omoare embrionii!
Asta mi-a confirmat si dr Zadori, din Ungaria!
Uite, eu am gasit un articol interesant pe care prietena ta ar putea sa il citeasca: http://www.artamedica.md/articles/22/05.pdf
Cel mai bine e sa mai ceara o parere, caci tratamentul pt fiv il face pe sanatatea (si pe banii ei), nu pe cea a medicilor!
Ely, te asteptam cu vesti bune!
Magditule, Iti tin pumnii sa auzi inimioara!
In locl tau nu mi-as face probleme, caci DD ti-a dat un dar minunat si nu are cum sa ti-l ia!

Va pupacesc pe toate si mai vb luni!

2009 este anul in care voi reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

Elly si Tamaryllis voi de care trimitere ati avut? tipul vechi sau nou? conteaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Tamy, bine ai revenit! Ce bine ca totul a fost ok si mai ales ca esti optimista. De altfel n-ai de ce sa nu fi. Ca acum ai toate sansele pt FIV, nu? Ti-ai facut planul de bataie?
Sa nu uitati sa profitati de vremea din week-end! Va doresc relaxare totala tuturor aspirantelor, ca eu zic ca pt cele care sunt in perioada potrivita, vremea e numa buna de facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coca1978 spune:

fetele stiti cumva ce da tutu pentru chisturi la sani ca el mia spus sa iau mastodynon picaturi de trei ori pe zi cate 10 pic si un unguent dar nu mai stiu cum se numeste ca nu mia dat reteta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

salutare fetele


Eu vin numai cu vesti excelente.
-joi la ora 7.00 am facut laparo- la 8.15 eram la postoperator si la ora 13.00 am plecat din spital.

Totul este ok- nu am niciun balaur, trompele sunt permeabile si mi-a facut drilling.

Pe fisa scria ca "zona este curata".

Singura problema este ca ma simt cam rau-putinel, am dureri jos.

Ma dor ovarele- probabil pt ca le-a gaurit.
Si am probleme cu gazele. si acum cu constipaatia (desi am avut scaun dupa interventie-acum m-am constipat)
-si ma doare burtica, dar suportabil.
Baba rabda

Va multumesc ffffffffff mult pt sustinere si incurajari.

Mihaela- nu inteleg despre ce "model" de trimitere vorbesti.
Tanti de la receptie nici macar nu s-a uitat.
Oricum intai iti face foaia de przentare pe baza CI/BI.

Poti aduce bilet de trimitere si de la T,
Eu cand am facut histeroscopia operatorie la giulesti cu marinescu- nu m-am mai dus la dr de fam dupa trimitere, mi-a dat marinescu direct.
Poti sa te duci la orice dr. sa iei bil. de trimitere.

Tamy- ma bucur ca esti ok.
Mult succes si sa reusesti cu FIV.

In rest ma simt excelent- acum sufletul meu este impacat
Am facut tot ce tinea de mine.

Voi vedea cee spune T joi la fire- i-a spus sotului ca vb cand imi scoate firele mai mult.
Sper sa nu fie nk rau- Ioana a spus ca sunt ok si ca nu am nk.

Acu ce-o vrea DD.
Eu sunt "functionala".

Ana, Mada, Magdita- sarcini usoare

Fetele- viitoare - va




Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:









Sincer, nu prea ma pot misca - dar trebuia sa bag niste majorete.
Caci- sunt ff bucuroasa.
Am scapatttttt.
Am facut-o si pe asta

Oare ce mai urmeaza???







Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Am uitat sa va spun ca am fost si sunt incantata de personalul din sp- FOARTE DRAGUTI toti (si dr. si asist.)
Este adevarat ca si sotul a fost "generos"- dar m-am simtit excelent.

M-am cam suparat in salon- adusese o tanti si nu putea sa o puna intr-un pat si l-am cedat pe al meu.
Apoi a mai adus o tanti operata si am ramas de tot fara pat.
Si m-am suparat si am plecat acasa.

Nu m-am suparat pt ca nu aveam pat pt ca-mi gasea asistenta (care era ffff draguta), dar erau DOUA_FUMEI (scuzati expresia)- facusera avort- iar una era asa de bucuroasa ca scapase - avea un ranjet pe fata care m-a scos din "pepeni".
In juma de ora scapase de problema- nu avea nicio remuscare (ca a omorat un sufletel si ca suntem in postul pastelui).

Si l-am mai pus si pe sotul meu sa o ajute sa-si caute barbatul (ca ea nu avea telefon).

UFFFF- nu stiam de fapt ce "interventie" facuse ea.
Statea ca o printesa.

Nu am mai rezistat si am plecat acasa- ma apucasera toate crizele.


Noi ne chinuim sa avem si noi un bb si unele fac avorturi pe banda- asta avea un copil acasa si a spus ca nu mai are nevoie si restul ii"arunca".
VACA- in loc sa se protejeze, mai bine avorteaza.




Elly

Astept, astept si iar astept .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

salutari la tutunici!
noi suntem bine joi am fost si eu la spital pt cerclaj (am descoperot miercuri la a-2-a eco morfo;aveam colul prea scurt si jumate era deschis...nu avea sens sa riscam...)
crestem mari avem deja 21sapt;doamne ce repede trece timpul
au inceput sa curga vestile bune! si sunteti fff optimiste! va tin pumnii sa reusiti si voi cat mai repede sa va indepliniti visul



vally 21+ Sara Adelina

Mergi la inceput